Globalworth dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego
RYNEK I INWESTYCJE
Do grona członków stowarzyszenia wspierających jego działalność Globalworth dołączył nie bez powodu. Inwestor od lat realizuje aktywną politykę proekologiczną i wdraża w swoich budynkach rozwiązania, które minimalizują ich oddziaływanie na środowisko. Troska o kwestie środowiskowe oraz społeczne są kluczowym elementem strategii Globalworth. Równowaga pomiędzy celami środowiskowymi, technologicznymi, ekonomicznymi są priorytetem firmy, stąd decyzja o wstąpieniu do pozarządowej organizacji – Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council), które od 2008 roku działa na rzecz zrównoważonego budownictwa.
Wszystkie nieruchomości z polskiego portfela Globalworth posiadają certyfikat BREEAM in USE na poziomie Excellent lub jest on aktualnie odnawiany na tym poziomie. Z kolei Rating WELL Health-Safety odnawiany jest obecnie dla wszystkich nieruchomości.
– Wszystkie budynki stoją przed szeregiem wyzwań związanych z efektywnością energetyczną, dekarbonizacją, adaptacją do zmiany klimatu, bioróżnorodnością, gospodarką obiegu zamkniętego, zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego w sposób ambitny i radykalny wspiera polski rynek budowlany, aby każdy miał prawo do użytkowania budynków odpowiadających na dzisiejsze i przyszłe wyzwania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jestem przekonany, że Globalworth w istotny sposób przyczyni się do realizowania tej misji,
– mówi Bartosz Marcol, Manager ds. zrównoważonego rozwoju i ESG w Globalworth Poland.
Globalworth jest notowaną na giełdzie spółką działającą na rynku nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej, notowaną w segmencie AIM Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Dzięki wiodącej pozycji na rynku w Polsce i Rumunii Globalworth stał się wiodącym inwestorem na rynku nieruchomości biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Globalworth nabywa, rozwija i bezpośrednio zarządza wysokiej jakości nieruchomościami biurowymi i przemysłowymi w najlepszych lokalizacjach, generując przychody z najmu od wysokiej jakości najemców z całego świata. Zarządzany przez ponad 260 specjalistów na Cyprze, Guernsey, w Polsce i Rumunii, łączna wartość jego portfela wynosi 3,2 mld euro, według stanu na 31 grudnia 2022 r. Około 96,4% portfela stanowią aktywa przynoszące dochód, głównie w sektorze biurowym, wynajmowane zróżnicowanej grupie ponad 690 krajowych i międzynarodowych korporacji. W Polsce Globalworth jest obecny w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Katowicach, natomiast w Rumunii jego aktywa obejmują Bukareszt, Timisoarę, Konstancę, Pitesti, Arad i Oradeę.