Kolejny etap Bel Mare z pozwoleniem na użytkowanie
RYNEK I INWESTYCJE
Piąty etap inwestycji Bel Mare w Międzyzdrojach otrzymał pozwolenie na użytkowanie, co oznacza, że już wkrótce kolejni inwestorzy otrzymają klucze do apartamentów.
Zrównoważona przestrzeń
Budowa Bel Mare &Aqua Resort rozpoczęła się w 2017 roku. Ta zlokalizowana w samym sercu Międzyzdrojów inwestycja jest przykładem odpowiedzialnego projektowania przestrzeni miejskiej, uwzględniającej potrzeby zarówno wypoczywających turystów, jak i lokalnej społeczności.
„Bel Mare &Aqua Resort jest projektem unikatowym, nie tylko pod kątem przemyślanej architektury czy infrastruktury, ale również dlatego, że stworzyliśmy zupełnie nową, funkcjonalną przestrzeń. Rejon ten, wcześniej niezagospodarowany, stał się turystyczno-administracyjnym sercem Międzyzdrojów. Powstała zupełnie nowa tkanka miejska, a także jeden z największych obiektów hotelowych (736 apartamentów , blisko 300 pokoi hotelowych), oraz nowe centrum administracyjne miasta w postaci ratusza.”
– mówi Roger Kostarczyk, właściciel biura AKO Architekci.
Pralnia jak z amerykańskiego filmu
Piąty etap Bel Mare&Aqua Resort – oferuje najemcom 2 budynki zawierające łącznie 10 lokali użytkowych oraz 237 apartamentów mieszkalnych o powierzchni mieszkalnej od 26m² do 144m² w dwóch budynkach. Inwestycja zlokalizowana jest 450 metrów od plaży i molo w Międzyzdrojach. Dopełnieniem inwestycji będzie uliczka pełna kawiarenek i restauracji. Nowy etap jest połączony z wcześniejszym etapem inwestycji Bel Mare funkcjonalnymi łącznikami, dzięki czemu właściciele mieszkań nie muszą wychodzić na zewnątrz, by dojść do atrakcji resortu znajdujących się w poszczególnych częściach obiektu. Na wewnętrznym zacisznym patio znajdzie się zieleń i strefa zabaw dla dzieci z kids play, prowadzonym przez Tui Kids Club. Przy głównym wejściu do budynku będzie znajdowała się pralnia samoobsługowa na żetony. Dużym wyróżnikiem apartamentów są przestronne tarasy – największe mają powierzchnie nawet do 113 m². Z najwyższych kondygnacji rozpościera się widok na morze lub z drugiej strony na lasy Wolińskiego Parku Narodowego. Natomiast lokale od strony zachodniej mają widok w kierunku przyszłego Placu Miejskiego i budynku nowego Ratusza.
„Kiedy podejmowaliśmy decyzje o budowie ratusza zależało nam, aby nasz budynek wyróżniał się klasyczną, szlachetną formą, łączącą przeszłość z przyszłością – nowopowstającą dzielnicą. Jego wielofunkcyjność sprawia że Mieszkańcy Międzyzdrojów mogą tu nie tylko załatwić każdą sprawę urzędową czy korzystać całodobowo z nowoczesnej biblioteki, ale w niedalekiej przyszłości wypocząć w otoczeniu zieleni, czy cieszyć się czasem spędzonym z przyjaciółmi w okolicznych kawiarenkach i restauracjach”,
– mówi Mateusz Flotyński, prezes spółki Nowe Centrum.
Wysmakowane detale architektoniczne
Budynek A obejmuje 6 kondygnacji naziemnych oraz 2 kondygnacje garażu podziemnego. Kolorystyka budynku utrzymana jest w jasnych kolorach z akcentami nawiązującymi do popularnych w Międzyzdrojach elementami drewnianymi. W centralnym punkcie patio znajduje się doskonale doświetlony lokal usługowy. Cały budynek wyposażony jest w odnawialne źródła energii: 70% dachu pokryta zostanie panelami fotowoltaicznymi.
Budynek B obejmuje 4 kondygnacje naziemne, a jego zwieńczeniem będą skośne dachy, nawiązujące swoją formą do architektury hanzeatyckiej, zakorzenionej w całym regionie Pomorza Zachodniego. Obiekt pokryty jest stonowanymi w kolorystyce barwami oraz płytami włókno-cementowymi o delikatnej fakturze wraz z całymi połaciami dachowymi, co daje nowoczesny wygląd, jednocześnie nawiązujący do starych kamienic. Projekt parteru zakłada wycofanie z lica elewacji frontowej, co wraz z tarasami pozwoli zapewnić zadaszoną, przyjazną przestrzeń, idealną do zagospodarowania przez dostępne w parterach lokale usługowe.