Pierwszy etap CTPark Rzeszów prawie gotowy
RYNEK I INWESTYCJE
Rzeszów znalazł się na ósmej pozycji w Barometrze Rozwoju Miast 2024. Wysoka nota oznacza, że miasto wyróżnia się na tle innych pod względem dynamiki rozwoju i oferuje dobre perspektywy zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów. To właśnie tu deweloper CTP zlokalizował swój pierwszy CTPark w województwie podkarpackim. W ramach inwestycji mają powstać dwa budynki o łącznej powierzchni najmu blisko 50 000 mkw.
“Właśnie kończymy realizację pierwszego etapu CTPark Rzeszów – to około 67 proc. podaży całego kompleksu. Hala RZES01 została wybudowana w standardzie produkcyjnym i będzie certyfikowana w systemie BREEAM Excellent. W planach mamy też budowę obiektu RZES02 o powierzchni 16 200 mkw. Położenie geograficzne, infrastruktura transportowa oraz lokalizacja na terenie Rzeszowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej sprawiają, że miasto oferuje coraz lepsze warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Chcemy być częścią rozwoju Rzeszowa, dostarczając przestrzenie wspierające główne gałęzie tutejszego przemysłu: lotnictwo, informatykę, sektor chemiczny i farmaceutyczny, a także branże OZE, spożywczą i automotive” wyjaśnia Grzegorz Sikora, Business Developer w CTP Polska.
Budowa CTPark Rzeszów rozpoczęła się w marcu tego roku. Kompleks znajduje się w północno-zachodniej części miasta, będącej gospodarczym sercem Rzeszowa oraz w sąsiedztwie drogi ekspresowej S19 mającej bezpośrednie połączenie z autostradą A4 i jest oddalony siedem minut samochodem od centrum. Został zaprojektowany do obsługi wielu najemców w jednej lokalizacji – najmniejsze moduły najmu w hali RZES01 wynoszą 4 000 mkw. Przestrzeń parku daje też możliwość realizacji powierzchni typu BTS (Build to suit), czyli dostosowanej indywidualnie do potrzeb najemców lub inwestorów.
Będący na ukończeniu budynek RZES01 to 12-metrowy magazyn wysokiego składowania z dokami przeładunkowymi z podnośnikami hydraulicznymi. Fasada budynku została wyposażona w panele przezierne, charakteryzujące się przepuszczalnością promieni słonecznych do 55 proc. Z kolei elewacyjne płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej zapewnią dodatkową odporność ogniową. W budynku zastosowano także niestandardowy system grzewczy. Jego głównym źródłem będą pompy ciepła, jednak gdy temperatura powietrza na zewnątrz spadnie do -5°C, w trosce o efektywność kosztową, automatycznie włączy się ogrzewanie gazowe. Najemcy będą też mogli stale kontrolować i optymalizować zużycie mediów za pomocą inteligentnego systemu pomiaru.