Ponad 18.000 mkw. powierzchni wynajęte na terenie po byłej FSO
OBIEKTY
“Zawarliśmy kolejne już w tym roku umowy najmu i przedłużyliśmy dotychczasowe, a także jesteśmy w trakcie negocjacji warunków najmu z kilkoma nowymi podmiotami. Potwierdza to, że nasza nieruchomość cieszy się nieustannie dużym zainteresowaniem. Wśród jej atrybutów jest przede wszystkim lokalizacja wraz z doskonałą komunikacją, zróżnicowane powierzchnie i elastyczne warunki najmu” – zaznacza Marcin Zakrzewski, Leasing Manager OKAM City.
Aktualnie pod adresem Jagiellońska 88 na Pradze Północ swoją działalność prowadzi ponad 160 firm i organizacji z różnych branż. W gronie przedsiębiorstw, które w ostatnim czasie przedłużyły kontrakty czy podpisały nowe umowy – na rok lub na czas nieokreślony – znalazły się: drukarnia 3D, kancelaria notarialna, firma specjalizująca się w konstrukcjach stalowych, hurtownia detaliczna odzieży, placówka edukacyjna, firma kurierska i podmioty zajmujące się realizacjami filmowymi. Poza nimi znajduje się tu także m.in. siedziba Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie, Fundacja Habitat for Humanity Poland, warszawska Izba Administracji Skarbowej, FineTech Construction, LOCONI Intermodal czy Nesting Polska. W budynku dawnej Lakierni we wrześniu br. uruchomiona została ekspozycja ‘Wystawa w Fabryce’ z zabytkowymi pojazdami, w tym autami wyprodukowanymi w byłej FSO, otwarta dla zwiedzających w weekendy (więcej na www.fozpit.org/czwarty-sezon). Z kolei w Bramie Głównej, terenu należącego do OKAM, funkcjonuje EkoCentrum ‘Punkt Zwrotny’ (www.punktzwrotny.com) edukujące na temat zmian klimatu i zrównoważonego rozwoju branży odzieżowej. Przestrzenie i place na terenie Jagiellońskiej 88 wynajmowane są również na potrzeby sesji zdjęciowych czy filmowych.
Poza zróżnicowaniem powierzchni (hale magazynowe, biura, place itp.) i elastycznymi warunkami najmu, w tym długością trwania umów, do atutów terenu przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie należy sama lokalizacja – bliskość trasy S8, duża liczba miejsc parkingowych, okoliczne przystanki autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe a w przyszłości również stacja metro. Działka posiada też własną bocznicę kolejową.
OKAM zakupił 62 ha teren po byłej FSO w 2021 r., a w 2023 r. ogłosił koncepcję architektoniczną Master Planu (pracowni WXCA i SAWAWA) dla tej nieruchomości. Wielofunkcyjna i zrównoważona inwestycja F.S.O. PARK zakłada łącznie ok. 12.000 mieszkań z przeznaczeniem dla ok. 17.000- 19.000 osób, ok. 13.000 nowych miejsc pracy, placówki oświatowe i lokale handlowo-usługowe, tereny rekreacyjne, 10 ha ogólnodostępny centralny park (docelowo ok. 20 ha pow. zielonej na terenie całej nieruchomości), szereg rozwiązań prośrodowiskowych, a także rewitalizację wybranych historycznych budynków lub ich fragmentów. W ramach etapu I inwestycji na ok. 13 ha OKAM przewiduje powstanie ok. 2.000 mieszkań dla ponad 4.600 osób, ok. 60 lokali handlowo- usługowych, szkoły podstawowej dla ok. 650 uczniów oraz 7 ha zieleni w tym 2 ha centralnego parku. Ta faza planowana jest w ramach ustawy ‘Lex deweloper’, a jej budowa może rozpocząć się na początku 2026 r. Całość inwestycji rozłoży się w czasie na ok. 25 lat.