Skyliner – 6. najwyższy biurowiec w stolicy
OBIEKTY

Budynek wyróżnia się zarówno proporcjami jak i starannie opracowanym kształtem. Wysoka wieża – strzelista i smukła – została mocno osadzona na szerokiej, przeszklonej podstawie o wysokości 16 m. Ta wysokość nad poziomem gruntu jest niezwykle istotna z punktu widzenia zachowania proporcji. Sprawia wrażenie, że górna część budynku unosi się nad ziemią.
Najważniejszym elementem architektonicznym całej kompozycji Skyliner jest ściana z betonu architektonicznego, która łączy w sobie całkowicie przeszklony hol, 195-metrową wieżę oraz szczyt budynku – dwupoziomowy, elegancki Skybar. Jego goście będą mogli podziwiać niesamowitą panoramę całej Warszawy. Skyliner to elegancki i ponadczasowy budynek i jesteśmy z niego bardzo dumni. – mówi Michał Sadowski, architekt, współwłaściciel i wiceprezes zarządu, APA Wojciechowski.
Hol Skylinera to połączenie minimalizmu, nowoczesności i elegancji. Ponadczasowy design i nowoczesna technologia, która towarzyszy użytkownikom od wejścia, tworzą nowy wymiar przestrzeni biurowej. Spektakularne lobby Skylinera o wysokości aż 16 m to jednocześnie najwyższe lobby biurowe w Polsce. Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Biurowiec jest obsługiwany przez 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) wyposażonych w inteligentny system obsługi bezdotykowej i umożliwiających komfortowy transport.
Jak mówią inwestorzy budynku zależało im na stworzeniu ponadczasowego budynku, który nie podąża za krótkotrwałą modą, ale który będzie można postrzegać w kontekście innych wiodących centrów biznesowych w Europie i na świecie. Ponadto szukali rozwiązań technologicznych, które oferowałby niezrównany komfort użytkowania. Wiele aspektów przemawiało za sukcesem: doskonała lokalizacja budynku względem środków komunikacji, optymalizacja transportu wewnątrz budynku, szkło o niskiej zawartości żelaza na elewacji, niezakłócone widoki i zwiększona efektywność planowania przez obszary wolne od kolumn, a także zastosowana technologia wspomagająca komfort użytkowników od wejścia do budynku. Wśród rozwiązań pojawił się bezdotykowy system komunikacji wewnątrz budynku, rozpoznawanie użytkowników i sterowanie środowiskiem pracy za pomocą telefonu komórkowego.
Dziś, patrząc na efekt końcowy, jesteśmy przekonani, że Skyliner będzie wizytówką nowoczesnej architektury biznesowej Warszawy. Tak właśnie wyobrażaliśmy sobie ten budynek. – mówią Partnerzy Zarządzający Grupy Karimpol – inwestora Skyliner ,Harald Jeschek i Andreas Prokes
Ekologicznie i nowocześnie
Pięciopoziomowy parking Skylinera jest przewidziany dla 430 samochodów, posiada stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, a także miejsca parkingowe dla 330 rowerów. Budynek jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania, które umożliwią m.in. sczytywanie tablic rejestracyjnych. Posiada także aplikację, która pozwala na zdalne sterowanie parametrami pomieszczeń, a także rezerwację sal czy stanowisk do pracy.
Skyliner posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Zaawansowane systemy filtrowania powietrza oraz ekologiczne rozwiązania oszczędzające wodę i energię zostały zastosowane, aby służyć nie tylko użytkownikom, ale także środowisku naturalnemu.
opr. MK
zdjęcia: www.skylinerbykarimpol.pl