Data Center Virtual Meeting

BIZNES I RYNEK / ENERGIA/ TECHNIKA
22 – 23 września 2021

SCALE
IN POLAND 

Studio główne: Warszawa
Dostęp online:  TAK

Magazyn Obiekty, BCA Engineering Group i liderzy branży Data Center,  zapraszają na pierwszą konferencję poświęconą w pełni tematyce obiektów DC w Polsce. Współczesny centra danych to obiekty o ogromnym znaczeniu biznesowym. Ich rola w światowym obiegu informacji jest kluczowa a ciągłość działania, wydajność i efektywność decydują o przyszłości nie tylko biznesu ale i globalnego społeczeństwa. Przekonaj się wraz z nami i liderami rynku DC jaka będzie przyszłość tego rynku.

BILET
ONLINE

BEZPŁATNY NETWORKING I OGLĄDANIE

Zarejestruj

BILET
STACJONARNY

2 DNIOWY UDZIAŁ W KONFERENCJI

Zarejestruj

STUDIO STACJONARNE

STREAMING + NETWORKING

ONLINE

BEZPŁATNY STREAMING

Oglądaj gdzie chcesz - streaming youtube, linkedin, facebook

BEZPŁATNY NETWORKING

Zarejestruj się na platformie - wirtualne targi, networking, sesje QA (zarejestruj się by zyskać bezpłatny dostęp do targów, networkingu, konkursów i interakcji)

Zarejestruj

PEŁNE PODSUMOWANIE

  • Uzyskaj dostęp do wszystkich nagrań wideo po konferencji. Dodatkowo odbierz slidy i inne materiały z prezentacji.
Zarejestruj
  1. Wykłady i prelekcje – najlepsi eksperci z Polski i zza granicy

  2. Networking – bezpieczne rozmowy na żywo na kamerkach + czaty

  3. Dostęp do streamingu i wszystkich sesji wideo bezpłatnie po rejestracji

  4. Rozmawiaj z innymi uczestnikami w czasie rzeczywistym

  5. Targi wirtualne – pokoje rozmów, czaty , prezentacje i wyzwania

ZOBACZ POPRZEDNIĄ EDYCJĘ WYDARZENIA

Fokus na obszarze real estate, property i facility.
Fokus na obszarze real estate, property i facility.
Prelekcje, wykłady i prezentacje od profesjonalistów.
Prelekcje, wykłady i prezentacje od profesjonalistów.
Networking w najlepszym wydaniu - dyskutuj z najlepszymi.
Networking w najlepszym wydaniu - dyskutuj z najlepszymi.
0
%
MERYTORKI
0
+
UCZESTNIKÓW
0
PRELEGENTÓW

WIEDZA

INNOWACJE

PRODUKTY


Dla zajmujących takie stanowiska jak:
INWESTOR
CTO/ DYREKTOR IT
COO
INŻNIER SYSTEMÓW DC
DYREKTOR ADMINISTRACJI
IT MANAGER
ZARZĄDCA
FACILITY MANAGER
ADMINISTRATOR SIECI

DLA EKSPERTÓW RYNKU DC 
ŚLEDZĄCYCH TRENDY

POZNAJ NAJLEPSZYCH
DOSTAWCÓW RYNKU DC 

DLA DZIAŁÓW IT
OSŁUGUJĄCYCH SERWEROWNIE

PRELEGENCI

Mark Acton
Principal and Owner, Acton Consulting Ltd
KEYNOTE SPEAKER

Jako Inżynier i dyplomowany informatyk z ponad 25-letnim doświadczeniem w sektorze centrów danych Mark jest specjalistą w dziedzinie operacji centrów danych i zarządzania technicznego od ponad dwóch dekad . W tym czasie koncentrował się na dostarczaniu krytycznych usług biznesowych z wysoce niezawodnych, światowej klasy centrów danych z oczekiwaniami dostępności 24×365. Regularny mówca publiczny, gospodarz konferencji i lider branży w kwestiach technicznych dotyczących centrów danych, a także zasiada w wielu radach technicznych i doradczych.

Edward van Leent
Edward van Leent
Prezes i dyrektor generalny EPI Group of Companies
x

Edward ma ponad 30-letnie doświadczenie w światowej branży zaawansowanych technologii, wysokiej dostępności i krytycznych centrów danych. Dzięki unikalnemu połączeniu dogłębnej wiedzy technicznej i doskonałemu zrozumieniu trendów i zmian w branży. Edward jest kluczowym motorem sukcesu firmy – rozwinął EPI z małej brytyjskiej firmy, w  globalną organizację obecną w ponad 60 krajach.

Edward jest aktywnym członkiem wielu grup zawodowych zajmujących się centrami danych, a także zasiada w komitecie TR42 (norma ANSI/TIA-942). Przeprowadził ponad setkę audytów centrów danych na całym świecie. Został również uhonorowany nagrodami, takimi jak „World-Wide Field Operations Award”, „Excellence Award”, prestiżowa „Chairman’s Achievement Award” oraz „CEO of the Month”. Jest bardzo poszukiwanym mówcą ze względu na swoją rozległą wiedzę na tematy związane z krytycznymi centrami danych.

Robert Berliński
Robert Berliński
BCA Group, Polska Rada Facility Management
x

Ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe jako projektant infrastruktury technicznej, kierownik projektów, dyrektor zespołów projektowych oraz członek kadry zarządzającej. Miał możliwość uczestniczyć w realizacji wielu projektów, zarządzając zespołem przygotowującym infrastrukturę obiektów, w tym infrastrukturę serwerową, jak i środowisko IT. Prowadzi Grupę Doradczą ds. Technicznego Utrzymania Obiektów przy Polskiej Radzie Facility Management.

Piotr Wójcik
Piotr Wójcik
Dyrektor Sprzedaży ds. Klientów Kluczowych w Vertiv Poland
x

Posiada rozległą wiedzę i doświadczenie w pracy w branży data center, w której obecny jest od ponad 20 lat. Przez ten okres pracował przy projektowaniu, budowaniu i obsłudze kilkudziesięciu obiektów centrów danych oraz skomplikowanych instalacji zasilania gwarantowanego i klimatyzacji precyzyjnej w budynkach publicznych, komercyjnych i przemysłowych w Polsce i za granicą. Obecnie w Vertiv odpowiada za prowadzenie projektów z klientami z branży telekomunikacyjnej oraz dostawcami usług kolokacyjnych i chmurowych. Bierze udział we wdrożeniach największych data center w Polsce i krajach bałtyckich.

Piotr Kowalski
Piotr Kowalski
dyrektor zarządzający Stowarzyszenia PLDCA (Polish Data Center Association)
x

Piotr Kowalski pełni funkcję dyrektora zarządzającego Stowarzyszenia PLDCA (Polish Data Center Association). Pracuje na stanowisku Head of Innovation w firmie Beyond.pl

Związany z branżą Data Center od 2009 r. Ma szerokie doświadczenie krajowe i międzynarodowe, uczestniczył w procesach budowlanych od wczesnej fazy koncepcyjnej, poprzez projektowanie, dostawy oraz testy uruchomieniowe.  Pracował jako Dyrektor ds. Architektury Data Center w regionie EMEA firmy VERTIV.

Konrad Grzyb
Konrad Grzyb
Kierownik Projektu, IEN S.A.
x

Jestem absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Od 2012 roku interesuję się elektroenergetyką, w szczególności energetyką odnawialną. Zaczynałem od pracy w biurze projektowym.

Od 2017 jestem związany z Grupą IEN. Początkowo w Grupie IEN zajmowałem się efektywnością energetyczną dużych przedsiębiorstw między innymi wykonując audyty energetyczne. Następnie współtworzyłem strategie dla pierwszych certyfikowanych Klastrów Energii.

Obecnie jako specjalista firmy IEN S.A. zajmuję się szeroko pojętym konsultingiem. Pomagam przedsiębiorstwom energetycznym w uzyskiwaniu koncesji, wyliczaniu taryf dystrybucyjnych oraz w przystępowaniu do systemów wsparcia energii. Opracowuję również biznesplany dla firm z sektora energetycznego oraz innowacyjne rozwiązania optymalizacji energetycznej dla firm z sektora IT.

 

 

 

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Członek Zarządu Talex S.A.
x

Z wykształcenia informatyk, ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży data center. Specjalista w obszarze technologii związanych z finansami i bankowością, opiekuje się kluczowymi klientami spółki. Związany z Talex od 1996 r., w 2010 r. dołączył do grona członków zarządu. W trakcie swojej ponad 20-letniej kariery współtworzył rozwiązania i usługi oparte na infrastrukturze Talex Data Center. Propagator usług chmurowych i kolokacyjnych, od lat kładący w prowadzonych przez siebie projektach nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem i ciągłością biznesu.

Grzegorz Bernatek
Grzegorz Bernatek
Lead TMT Analyst, Audytel S.A.
x

Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych (kierunek: Telekomunikacja) oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej (kierunek: Studia Menedżersko-Finansowe). Od roku 2004 kieruje projektami badawczymi dotyczącymi polskiego i europejskiego rynku telekomunikacyjnego, tworzenia modeli rynkowych i systemowych oraz prowadzi doradztwo i szkolenia dla klientów Audytela. Współautor badań i raportów dotyczących m.in. zagadnień bezpieczeństwa teleinformatycznego, outsourcingu oraz wykorzystania przetwarzania w chmurze w dużych polskich firmach. Wcześniej pracował jako audytor systemów teleinformatycznych w Audytelu oraz analityk/programista w Mc-Kinsey & Company. Ma doświadczenie w zakresie audytów w obszarze bezpieczeństwa ICT, ochrony i zabezpieczenia danych osobowych w systemach IT oraz zapewnienia ciągłości działania.

Certyfikowany audytor systemów informacyjnych (CISA) oraz kierownik projektów (PMP oraz Prince2 Foundation).

Janusz Gutowski
Janusz Gutowski
Polska Federacja Rynku Nieruchomości
x

Janusz Gutowski, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w AXI IMMO oraz Partner Zarządzający AXI IMMO Services sp. z o.o. S.K., spółki działającej w ramach Axi Immo Group.
W czasie ponad 20-letniej kariery w portfolio obsługiwanych przez Janusza nieruchomości znalazły się m.in. budynek Centrali Media Markt, kamienica Lipińskiego W Warszawie (w okresie gdy właścicielem był Reinhold), Centrum Handlowe Okay w Gdańsku, Centrum Handlowe Ferio Gaj we Wrocławiu, Ferio w Legnicy, Centrum Handlowe Marino we Wrocławiu, Centrum Szperk w Gdyni i Centrum Wiatraki w Słupsku. Obecnie zarządza m.in. portfelem nieruchomości produkcyjnych SPARTA, należących do JET Investments.
Janusz to absolwent Politechniki Warszawskiej, zarządca sądowy, a także współautor nagrodzonych
przez Ministra Infrastruktury książek pt. „Zarządzanie Nieruchomościami Komercyjnymi” i
„Zarządzanie Nieruchomościami Handlowymi” wydanymi przez POLTEX.
W ostatnim okresie zaangażowany w projekty budowy Centrów Danych, reprezentuje operatorów w
ich projektach ekspansji w Polsce.

Andrzej Różycki
Andrzej Różycki
Prezes Zarządu ENGIE SAR Sp. z o.o.
x

Absolwent Politechniki Szczecińskiej na wydziale budowy maszyn i okrętów (kierunek: mechanika) oraz podyplomowego Studium Menedżerskiego na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w organizowaniu struktur serwisowych i kierowaniu zespołami serwisowymi w zakresie profesjonalnych systemów i instalacji klimatyzacyjno – wentylacyjnych, grzewczych i chłodniczych w oparciu o kryteria jakościowe umowy na tzw. wynik (osiągnięcie i zapewnienie parametrów funkcjonalnych). Certyfikowany specjalista do spraw utrzymania ruchu w obszarze Data Center.

Rzeczoznawca Budowlany w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń obejmującej wykonawstwo w zakresie: wentylacji, klimatyzacji w tym instalacji klimatyzacji precyzyjnej dla pomieszczeń serwerowni oraz instalacji klimatyzacji specjalnej dla pomieszczeń czystych (również sale operacyjne w szpitalach);

Współautor opracowania „Wytyczne projektowania, wykonania, odbioru i eksploatacji instalacji wentylacji i klimatyzacji dla podmiotów świadczących działalność leczniczą” podnoszącego jakość i bezpieczeństwo w służbie zdrowia. Wytyczne uzyskały uznanie Politechniki Warszawskiej otrzymując nagrodę JM Rektora za osiągnięcia dydaktyczne w 2019 roku;

Posiadacz  renomowanego certyfikatu ATS Uptime ( Accredited Tier Specjalist) Nr 922 w obszarze serwisu infrastruktury technicznej od 2015 roku;

Członek ASHRAE (American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineering Inc. USA) od czerwca 2005 roku;

Autor licznych opinii i ekspertyz technicznych, publikacji w prasie branżowej i prelekcji, w tym z zakresu organizacji usługi serwisowej zapewniającej bezpieczeństwo funkcjonalności szpitali i innych obiektów oraz tematów związanych z czystością w szpitalach;

Posiadacz uprawnień budowlanych  wykonawczych bez ograniczeń w branży sanitarnej;

Ekspert Pracodawców RP w zakresie szpitalnictwa, w szczególności sal operacyjnych.

Rzeczoznawca Branżowy Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych w specjalności: wentylacja, klimatyzacja, instalacje specjalne w zakresie wykonawstwa;

Członek Komitetu Technicznego KT 161 ds. Jakości Powietrza Wnętrz działającego w ramach struktur roboczych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w zakresie serii norm 14644 – Pomieszczenia czyste i związane z nimi środowiska kontrolowane- cleanroomy;
Specjalista w zakresie procesów klimatyzacyjnych w technologii czystych pomieszczeń i wentylacji obszarów zakaźnych;

Prelegent na webinariach organizowanych przez Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa poświęconych zagadnieniom związanych z Pandemią COVID-19.

Grzegorz Nowaczewski
Grzegorz Nowaczewski
Head of Virtual Power Plant
x

Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku zarządzanie i marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji. Współzałożyciel innowacyjnej spółki Virtual Power Plant (VPPlant), której celem jest uruchomienie wirtualnej elektrowni (VPP) na bazie zdolności do przesuwania chwilowego zużycia energii w nowoczesnych budynkach. Platforma VPP umożliwia wymianę korzyści z tytułu bieżącego dopasowania konsumpcji energii przez aktywnych odbiorców energii w funkcji zdolności wytwórczych lub przesyłowych sieci energetycznej. Usługi świadczone przez VPPlant są mierzone negawatami (energia – której zużycia świadomie zaniechano).

Hubert Mydłowski
Hubert Mydłowski
Business Development Manager for Central & Eastern Europe - BMS
x

Hubert Mydłwoski przez 14 lat pracy w Honeywell realizował m.in. projekty zagraniczne takie jak, Elektrownie Atomowe w Belgii Tihange & Doel w zakresie systemów automatyki, bezpieczeństwa, systemy optymalizacji zużycia energii Energy Management dla lokalnych i globalnych klientów, Centra Danych dla KIR oraz UW.

Od 6 lat na stanowisku Sales Manger Poland zajmuje się rozwojem biznesu automatyki BMS (Building Mangement Systems) oraz  EMS (Energy Management Systems) w Polsce i krajach EE (Eastern Europe). Bierze udział w projektach takich jak, Centrum Badań i Rozwoju CBR ORLEN Płock, Philip Morris International Kraków – Energy Efficiency. Interesuje się technologiami IoT (Internet of Things), ML (Machine Learning), AI (Artificial Intelligence) w platformach monitorująco-sterujących procesami generacji i dystrybucji energii.

W 2019 roku, otrzymał globalną, korporacyjną nagrodę #FutureShaper, za wykraczanie poza standardy obowiązków i kreowanie przyszłości technologii i biznesu w regionie CEE (Central Easter Europe).

Lech Wodecki
Lech Wodecki
Prezes Zarządu - Apleona Poland
x

Rozpoczął karierę w nieruchomościach i facility managemencie w Austrii w 2004r. Prowadził własną działalność gospodarczą zarządzania bazami danych przy projektach FM’owych i nieruchomościowych. Współpracował przy startupie firmy Facility Service Management Austria (FSMA) GmbH, zarządzającej 450 budynkami bankowymi (budynki biurowe, centra rachunkowe „DC”) która była praźródłem HSG Zander GmbH.

Czas kryzysu gospodarczego w 2008 uznał za odpowiedni moment, aby zainwestować w swój rozwój osobisty, poszerzanie horyzontów ale i światopoglądu. Przeniósł  się do Stanów Zjednoczonych i w latach 2008-2010 uzyskał dyplom Bachelor in Liberal Studies z University of South Carolina.

W 2008 roku (w wieku 28 lat) powierzono mu funkcję CEO w firmie STRABAG Property and Facility Services Sp. z o.o. Po dokładanie pięciu latach przejął  stanowisko Prezesa Zarządu firmy Apleona Poland

Dziś firma świadczy zintegrowane usługi FM’owe w całej Polsce ze szczególnym fokusem na obiektach przemysłowych i biurowych z najwyższymi oczekiwaniami operacyjnymi.

Lech Wodecki jest menadżerem z ponad 15 letnim doświadczeniem zarządzania międzynarodowymi zespołami, projektami i biznesem.

 

 

Michał Bistuła
Michał Bistuła
Starszy Manager IT - Zespół Utrzymania Centrum Danych, mBank
x

Ekspert obszaru Data Center, który na co dzień konsoliduje i utrzymuje infrastrukturę  IT dla jednej z największych instytucji finansowych w Polsce. Będąc doświadczonym liderem w zarządzaniu migracjami i konsolidacją centrów danych, odpowiada za prowadzenie programów i projektów technicznych, mających na celu podnoszenie jakości pracy centrów przetwarzania danych.

Pracował dla największych instytucji finansowych w Polsce, pomagając budować im centra danych, kupować sprzęt IT, oraz likwidować i relokować infrastrukturę IT. Ma ogromne doświadczenie w projektach zwinnych i kaskadowych a także ułatwianiu pracy dużym, wielofunkcyjnym zespołom działającym w międzynarodowych organizacjach.

Jego podejście do pracy polega na dzieleniu się swoją wiedzą. Dzieli się swoimi umiejętnościami związanymi  ze środowiskiem IT, pasją do pracy, entuzjazmem i silną motywacją. Inspirują go nowe i złożone wyzwania.

Łukasz Łukowski
Łukasz Łukowski
Open Compute Project, Europe
x

Łukasz Łukowski to jeden z założycieli spółki Route2Open (wiodącego globalnego Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego dla największych i najnowocześniejszych otwartych technologii na świecie), a także dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie STORDIS (pierwszego dystrybutora otwartej sieci w regionie EMEA, czyli w Europie, krajach Bliskiego Wschodu i Afryce). Współpracując z partnerami handlowymi, z działami zarządzania produktami i rozwoju biznesu, a także ze swoim zespołem ds. marketingu, Łukasz kieruje działaniami mającymi na celu zwiększenie z roku na rok przychodów poprzez skuteczniejsze wykorzystanie naszych partnerów handlowych i sojuszniczych, szczególnie w dziedzinie otwartych sieci dla centrów danych, przedsiębiorstw i telekomunikacji.

Przed dołączeniem do STORDIS Łukasz był wiceprezesem ds. sprzedaży kanałowej i współpracy w regionie EMEA. Łukasz ma ponad 15 lat doświadczenia w branży sieciowej, pełniąc ponadto dwie dodatkowe funkcje: jako Ambasador Aktywnej Drużyny A w Open Networking Foundation (ONF) i jako regionalny menedżer główny w organizacji Open Compute Project (OCP).

Steve Helvie
Steve Helvie
VP of Channel, Open Compute Project
x

Steve Helvie pomaga edukować organizacje w obszarze benefitów stosowania otwartego podejścia do projektowania, wyposażania i budowy nowoczesnych obiektów data center. Dzięki jego pracy wiele organizacji na świecie lepiej rozumie benefity stosowania tego typu podejścia oraz uczestnictwa w projektach opartych na zaangażowaniu międzynarodowej społeczności profesjonalistów z rynku DC. Wspiera organizacje we wdrażaniu otwartych standardów w istniejących i nowych strukturach IT oraz dekarbonizacji ich biznesu.

Radek Odrobina
Radek Odrobina
EY Polska, Consulting, Associate Partner, IoT/IT/OT Architecture Leader
x

Od ponad 20 lat dostarcza rozwiązania swoim klientom. Jako architekt korporacyjny i wdrożeniowiec tworzę rozwiązania biznesowe wykorzystujące IoT (Internet Rzeczy) i OT (Technologie Operacyjne). Radek jest ekspertem w definiowaniu architektury z naciskiem na orientację usług, optymalizację i integrację. Ponad 20 lat doświadczenia obejmuje międzynarodowe przedsięwzięcia w zakresie usług finansowych, energetyki, telekomunikacji i produktów.

Radek pracował nad wieloma projektami jako główny architekt i kierownik realizacji, pełni funkcję CTO dla Centrum Kompetencyjnego EMEIA IoT, był odpowiedzialny za praktykę Architektury Technologicznej w Accenture Poland, stworzył i prowadził Centrum Kompetencyjne SOA, zarządzał kilkoma aliansami. Wcześniejsze doświadczenia obejmowały projektowanie i budowę podstawowych systemów dla rynków kapitałowych.

Joanna Jaroszewska
Joanna Jaroszewska
Manager ds. Kluczowych Klientów, Orange Nieruchomości
x

Odpowiada za relacje z kluczowymi klientami Nieruchomości Orang, a także sprzedaż największych i wymagających nieruchomości z portfolio. Jest doświadczonym menedżerem z powodzeniem prowadzącym procesy sprzedaży od momentu pozyskania klienta do finalizacji transakcji. Doradza na każdym etapie sprzedaży i wspiera w procesie due dilligence. Od ponad 15 lat związana z branżą nieruchomości z  doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami, obrocie nieruchomościami i consultingu nieruchomościowym. Licencjonowany zarządca nieruchomości i pośrednik w obrocie nieruchomościami.  Absolwentka MBA, gospodarki przestrzennej, zarządzania i obrotu nieruchomościami oraz wycen nieruchomości. Członek RICS, ULI, WIREP, IFMA.

Radosław Piedziuk
Radosław Piedziuk
Unstructured Data Solutions Sales Manager, Dell Technologies
x

Radosław Piedziuk w firmie Dell Technologies odpowiedzialny jest za rozwój biznesu i projekty związane z analityką, przetwarzaniem Big Data oraz rozwiązaniami dla danych nieustrukturyzowanych. Odpowiada także za bezpośredni kontakt z kluczowymi klientami, ścisłą współpracę z głównym zespołem sprzedaży i partnerami handlowymi.

Doświadczenie zdobywał w ATM S.A. oraz Brocade. W branży IT obecny od ponad 15 lat, gdzie zajmował się projektami dla wiodących klientów w Polsce, ze wszystkich sektorów gospodarki. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Paweł Radziejewski
Paweł Radziejewski
Head of Development, Data Center World
x

Ekspert rynku data center z ponad 8 letnim doświadczeniem. Skoncentrowany na technologii i systemach zasilania. Obsługuje najbardziej znane i doświadczone marki z rynku DC w Polsce i Europie. W Vodea odpowiedzialny za marketing i utrzymanie relacji z klientem.

Daniel Małysa
Daniel Małysa
Dyrektor działu FM, Mark2 Corporation FM Poland
x

Facility manager z doświadczeniem na rynku biurowym, Data Center, galerii handlowych i obiektów przemysłowych. Prowadził projekty zarówno dla właścicieli, jak i najemców nieruchomości. Zdobytą wiedzą dzieli się podczas wydarzeń branżowych oraz na krakowskiej AGH. Umiejętności zdobywał w pracy dla czołowych firm branży Facility Management w Polsce.

Krzysztof Kossykowski
Krzysztof Kossykowski
Dział Strategii i Rozwoju Biznesu NASK S.A.
x
Cathal Martin Murphy
Cathal Martin Murphy
Global Strategic Account Manager, Honeywell
x

Cathal is Global Strategic Account Manager for the Datacenter sector in the Honeywell Partner Channel BMS business. Cathal has been working in the DC vertical in this role for over 5 years, acting as a liaison between Datacenter Operators, System Integrators and Honeywell’s BMS brands. Cathal’s main goals are to ensure expert collaboration with specialized Honeywell partners in the DC vertical and to facilitate consistent, reliable and cost effective BMS and EPMS project delivery and maintenance for Hyperscale and Co-Location providers around the world with Honeywell System Partners and technologies. Cathal is a graduate of Electronic Engineering from the Dublin Institute of Technology and has worked for some of the leading companies in the DC vertical prior to joining Honeywell.

Andrzej Bocheński
Andrzej Bocheński
Dyrektor Techniczny Data Center, Polcom
x

Od prawie 20 lat pełni kluczowe role w procesie budowy i rozwoju infrastruktury jednych z większych w Polsce ośrodków data center.  W swojej pracy przeprowadził wiele projektów obejmujących m.in. strategię zarządzania i optymalizacji procesów zużycia energii elektrycznej, jak również szereg innowacyjnych wdrożeń z zakresu technologii HVAC, poprawy efektywności energetycznej procesu wytwarzania chłodu dla potrzeb klimatyzacji precyzyjnej oraz  wykorzystania ciepła odpadowego w ośrodkach przetwarzania danych. Z chęcią dzieli się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą data center. Prywatnie wielki fan podróży i akwarystyki.

Joanna Sinkiewicz
Joanna Sinkiewicz
Head of Industrial & Logistics CEE, CBRE
x

Odpowiada za koordynację działań i inicjatyw z sektora przemysłowo-logistycznego w 8 krajach regionu CEE, budowanie relacji biznesowych z klientami firmy i poszukiwanie najemców zainteresowanych rozwojem biznesu w regionie CEE. Joanna posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z najemcami z różnych branż, logistycznej, dystrybucyjnej, farmaceutycznej, produkcyjnej, w tym m.in. Allegro, Coca-Cola, Damco, Euro-Net, FM Logistic, Inpost, Junghenrich, Medivet, Panalpina, Phoenix Pharma, Sonoco, TRW, Unisourse czy UPS. Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie i Marketing, ze specjalizacją z zakresu gospodarki nieruchomościami. Posiada tytuł Dyplomowanego Specjalisty Komercyjnych Inwestycji (CCIM) oraz należy do stowarzyszenia doradców na rynku nieruchomości SIOR (Society of Industrial Office Realtors).

AGENDA
ŚRODA

22 września 2021
SCENA GŁÓWNA

RYNEK, INWESTYCJE
ROZWÓJ

POCZEKALNIA | REJESTRACJA

POCZEKALNIA | REJESTRACJA

WSTĘP | RYNEK

Rynek DC w Europie Środkowo Wschodniej i na świecie

Pandemia drastycznie przyspieszyła zmiany jakie dokonują się na rynku DC w Europie i na świecie. Wzrost poziomu wykorzystania usług cyfrowych znacząco wpływa na podaż nowej powierzchni serwerowej. Przed ogromna szansą na rozwój staje regione EMEA, który jeszcze nie jest nasycony tego typu inwestycjami. Czy ma on szansę w starciu z dojrzałymi rynkami, które od lat dzierżą palmę pierwszeństwa pozostając głównymi ośrodkami biznesu DC w Europie i na świecie.


  • Trendy i inwestycje
  • Dostępna powierzchnia kolokacyjna
  • Rozkład geograficzny i wielkość DC
  • Kierunki rozwoju
  • Topowe inwestycje i aktywność super skalowalnych graczy
  • Ceny energii

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

RYNEK | BIZNES

Panorama dostawców na rynku DC w Polsce

Polski rynek dostawców usług kolokacyjnych dojrzewa z każdym rokiem starając się odpowiadać na potrzeby zmieniającego się biznesu. Jak wygląda otoczenie rynkowe oraz czym charakteryzuje się polska branża DC w przededniu ogromnej transformacji cyfrowej jaka dokonuje się na naszych oczach i w obliczu wejścia do Polski nowych graczy.


  • Najważniejsi dostawcy
  • Standardy
  • Najpopularniejsze świadczone modele biznesowe
  • Konkurencja krajowa i zagraniczna
  • Dostępna powierzchnia kolokacyjna
  • Trendy i najważniejsze kierunki rozwoju

Strefa VIP – Data Center od środka

Prezentacja firmy Talex S.A.

Rynek Data Center w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Powstaje wiele obiektów komercyjnych typu hyperscale, jednak często są one niedostępne dla rynku lokalnego. Przedsiębiorstwa, które szukają bezpiecznego, nowoczesnego i wysokiej jakości ośrodka Data Center mają do dyspozycji polskich operatorów. Na rodzimym rynku znajdują się ośrodki o najwyższym standardzie, które wyróżniają się na europejskiej mapie Data Center.

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

TEMAT DNIA | ROZWÓJ

Prognozy rozwoju rynku DC w Polsce

Dokąd zmierzasz, branżo DC? Czy krajowa branża będzie liczyła się na świecie? A może stanie się ważnym komponentem dla lokalnego biznesu uzupełniając ofertę krajów zachodnich? W jaki sposób krajowy klient wpływa na rozwój rynku DC w Polsce, a w jaki zagraniczny? Wreszcie – jak postrzegana jest Polska pod kątem wiarygodności w perspektywie długoletniej. Na te  i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas panelu.


  • Rynek warszawski – analiza rozwoju
  • Ważniejsze rynki regionalne w Polsce
  • Trendy w wykorzystywaniu mocy obliczeniowej DC – zapotrzebowanie strony popytowej
  • Kwestia cen dostarczanych usług a konkurencyjność
  • Bezpieczeństwo, makroekonomia a sytuacja polityczna

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

ENERGIA | PRZYSZŁOŚĆ

Rynek energii – wyzwania przyszłości 

Energia jest jednym z najważniejszych składowych mających główny wpływ na koszt przetwarzania danych. Od jej dostępności, ceny oraz efektywności zużycia w dużej mierze zależy sukces komercyjnych DC. Dziś jesteśmy również o wiele bardziej podatni na zielone strategie i silnie nastawieni na podniesienie efektywności zużycia. Porozmawiajmy o tym w jaki sposób rynek energii będzie wpływać na rozwój branży DC w Polsce.


  • Rynek energii i dostępność mocy
  • Dostawy i konsumpcja energii w rynku DC
  • Alokacja energii a obłożenie serwerowni
  • PUE
  • Ceny energii prognozy i przewidywania
  • Magazyny Energii,
  • Zielona energia – projekt 2030?
  • Zagospodarowanie ciepła.

DATA CENTER | PRZYSZŁOŚĆ

Open Compute Project

OCP to rewolucyjne podejście do budowy i skalowania DC. To metoda oparte na doświadczeniach Facebooka i platforma o otwartym podejściu do dostawców, która zmienia sposób myślenia o rozwoju serwerowni. OCP rewolucjonizuje to co wydawało się do tej pory, wydawało się niemożliwe do zmienienia. 


  • Najwięksi super skalowalni gracze a OCP
  • Technologie i przewagi
  • Dlaczego warto?
  • Case studies
  • Vendor lock – czyli słowo o wolności decyzji

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

SESJA  | OKRĄGŁY STÓŁ

Institute of Data Processing Industry- Scale in Poland

Instytut został powołany w celu lepszej integracji i promocji rynku przetwarzania danych w Polsce. Jego celem jest budowanie spójnego środowiska profesjonalistów zajmujących się przetwarzaniem danych w obiektach typu DC oraz wszystkich podmiotów wykorzystujących centra danych do dostarczania swoich usług. Integruje zarówno rynek publiczny jak i prywatny a także stronę zamawiającą i dostarczającą usługi i produkty dla branży. 


  • Rada programowa
  • Prezentacja projektu
  • Rola na rynku
  • Jak przystąpić
  • Obserwuj nas!

PANEL SPECJALNY | FUTURE FACILITIES

Modularność i prefabrykacja vs tradycyjny greenfield

Ekspresowa budowa i przygotowanie obiektu DC do fazy operacyjnej do wyzwanie szczególnie istotne w dzisiejszych czasach.  Dzięki nowym technologiom oraz zaawansowanym metodom polegającym na łączeniu fazy projektowania i budowy obiektu, możliwe jest drastyczne skrócenie całego procesu a tym samym szybsze uruchomienie całego projektu, niezależnie od otoczenia.


  • W jaki sposób przygotować się do inwestycji opartej na prefabrykacji?
  • Gdzie znajdą zastosowanie rozwiązania modułowe
  • Czas realizacji projektu realizowanego metodą tradycyjną vs prefabrykacja
  • Prefabrykacja a rozwiązania brzegowe
CZWARTEK

23 września 2021
SCENA GŁÓWNA

BIZNES, OPERACJE
UTRZYMANIE

NETWORKING PORANNY

NETWORKING PORANNY

TECHNIKA | OPERACJE

Standardy utrzymania technicznego obiektów 

Utrzymanie ciągłości działania i niezawodności technicznej obiektu wciąż pozostaje jednym z głównych wyzwań zespołów operacyjnych w branży DC. Od codziennych czynności przez kontrole okresowe-  wszystkie działania mają na celu zapewnienie by klienci na całym świecie mieli zapewniony maksymalny poziom UPTIME.


  • Procedury i niezawodność w DC
  • Rola przeglądów i testów w zapewnianiu ciągłości biznesowej
  • Systemy PPoŻ
  • Wyzwania w technicznej obsłudze obiektów DC
  • Standardy i najlepsze praktyki
  • Awarie i fakapy – ucz się na błędach innych

PARA KOMENTATORSKA

PARA KOMENTATORSKA

ENERGIA  | EFEKTYWNOŚĆ

Zużycie energii – na drodze efektywności 

Efektywne energetycznie środowisko DC to dziś święty graal w branży DC. Zapewnienie oszczędności a zarazem bezpieczeństwa działania systemów to obszary które wymagają stałego doskonalenia modelu dostarczania oraz dalekosiężnych strategii, przekładających się na konkretne operacje. Z czym mierzymy się dziś w sektorze DC jeśli chodzi o zużycie energii?


  • Trendy w zapewnianiu efektywności energetycznej
  • Redundancja
  • Zasilanie gwarantowane
  • Rozdział mocy
  • UPS
  • Rozliczanie i zamawianie mocy
  • Zielone źródła energii

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

HVAC | ZUŻYCIE

Chłodzenie i gospodarka ciepłem

Wydawać by się mogło, że o chłodzeniu powiedziano już prawie wszystko. Jednak jeśli spojrzymy na to zagadnienie z punktu widzenia strategicznego i zastanowimy się jak od metod i operacji przejść do budowania realnej efektywności i przewagi operacyjnej, okaże się że wciąż jest wiele do zrobienia. O wyznaczaniu nowych celów i nowoczesnych strategii opowiedzą najlepsi eksperci z rynku.


  • Hot i cold aisle – zarządzanie przepływami powietrza
  • Naturalne metody wspierania chłodzenia
  • Klimat i temperatura a kultura pracy racków
  • Wilgotność w serwerowniach
  • Strefy chłodzenia – zarządzanie
  • Układy chłodzenia – top trendy

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

SESJA Q&A | ZAPYTAJ EKSPERTA

HR | KOMPETENCJE

Kompetencje i umiejętności w pracy technika DC

Pozyskanie i utrzymanie dobrego technika DC pozostaje dziś nie lada wyzwaniem. Rynek ekspertów w tym obszarze nie jest wielki i dopiero się rozwija. Patrząc na dynamiczny wzrost branży może okazać się iż za jakiś czas czeka nas luka kompetencyjna. Porozmawiamy o tym jak jej przeciwdziałać i jak planować ścieżki rozwoju kariery w branży DC.


  • Preventive maintenance – jak przewidywać awarie?
  • Monitoring wydajności serwerów
  • Naprawy i monitorowanie serwerów
  • Testy obciążeniowe
  • Przeglądy i utrzymanie procedur

NETWORKING PRZEDPOŁUDNIOWY

NETWORKING PRZEDPOŁUDNIOWY

PROCURMENT | STRATEGIE

Polityka zakupowa – utrzymanie parku maszynowego

Właściwie planowanie strategii zakupowej to dziś ogromne wyzwanie dla każdej organizacji DC i spore zobowiązanie na lata. Jak planować zakupy aby zapewnić efektywność kosztową, stały dostęp do komponentów oraz wydajność jakiej oczekuje klient?


  • Circular economy
  • Wykorzystanie komponentów używanych
  • Zasada neutralności (carbon neutral)
  • Recertyfikacja komponentów
  • Vendor lock – za i przeciw.

NETWORK | WYDAJNOŚĆ

Rozwiązania sieciowe i bezpieczeństwo

Sieć jest krwioobiegiem każdego systemu. Jej sprawny monitoring pozwala szybko eliminować błędy, zniwelować zatory oraz zapewniać właściwy rozkład ruchu w całym systemie. Porozmawiajmy o tym w jaki sposób dzisiejsi dostawcy odpowiadają na wyzwania dzisiejszego świata zapewniając nowe usługi i rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów.


  • Polityka rozwoju sieci i zarządzanie dostawcami
  • Monitorowanie ruchu sieciowego i usuwanie usterek w nowoczesnym środowisku sieciowym
  • Rozwiązania sieciowe dostosowane do świadczenia usług w modelu SaaS
  • Optymalizacja sieci WAN
  • UTM security a inne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo
  • Model OSI a nowoczesne zabezpieczenia sieciowe?

STORAGE | BEZPIECZEŃSTWO

Storage i przechowywanie

Bezpieczeństwo danych i zapewnienie ciągłości dostępu jest podstawą procesu przetwarzania danych.  W nowoczesnych modelach przechowywania danych warstwowy przechowywania i przetwarzania danych zapewniają wysoką efektywność, dostępność oraz niezawodność pozwalającą szybko skalować zasoby bez potrzeby angażowania dodatkowych środków.


  • Niezawodność, dostępność, serwisowalność
  • Łączność i protokoły
  • Przechowywanie i zgodność
  • Ścieżka rozwoju
  • Monitoring zużycia energii
  • Zrównoważony rozwój
  • Bezpieczeństwo

PANEL SPECJALNY | EDGE

Rozwiązania brzegowe – moc obliczeniowa w czasach elastycznie skalowalnych aplikacji

Dzisiejsze aplikacje chcą być blisko klienta. Nowoczesne technologie wymagają, aby centrum przetwarzania danych znajdowało się maksymalnie blisko klienta. Gdzie dziś znajduje się brzeg sieci i w jaki sposób stać dalej by być bliżej?


  • Serwerownie ostatniej mili i małe serwerwerownie – a aplikacje oparte o IoT
  • Komponenty wykorzystywane w projektowaniu lokalnych centrów przetwarzania danych
  • Gdzie znajduje się brzeg chmury?
Miejsce wydarzenia

SPOTKAJ SIĘ
ROZMAWIAJ
ZYSKAJ WIEDZĘ

WEŹ UDZIAŁ NA ŻYWO

Nasze studio główne znajduje się w siedzibie Vertiv Poland, gdzie wraz z 30 osobową wybraną w drodze losowania publicznością, odbędzie się nasze wydarzenie. To wspaniała okazja by móc na żywo spotkać się z naszymi ekspertami i wziąć udział w networkingu na żywo. Jeśli chcesz spotkać się w studio – zgłoś chęć swojego udziału w formularzu zgłoszeniowym!

WIRTUALNA KONFERENCJA

PLATFORMA
HOPIN

Korzystamy z profesjonalnej platformy eventowej, dzięki której obejrzysz wszystkie sesje w czasie rzeczywistym, weźmiesz udział w targach oraz networkingu.

NAGRANIA
ONLINE

Obejrzyj wszystkie nagrania po zakończeniu wydarzenia.

NETWORKING

Weź udział w wydarzeniu i porozmawiaj z innymi uczestnikami. Poznaj kolegów po fachu i nadrabiaj zaległości w rozmowach nie wychodząc z własnego fotela.

TARGI ONLINE

Spotkaj się z dostawcami usług i produktów w wirtualnych pokojach, gdzie zapoznasz się z ich ofertą i propozycjami!

PARTNERZY

PARTNER GŁÓWNY

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER TECHNOLOGICZNY

PARTNER MERYTORYCZNY

ORGANIZATOR

“Obiekty” to nowoczesny magazyn branżowo-edukacyjny, którego celem jest podnoszenie jakości branży nieruchomości, administracji, zarządzania, utrzymania obiektów oraz strategicznego wsparcia biznesowego. Na łamach w pełni cyfrowego magazynu czytelnik znajdzie aktualne informacje rynkowe i inspiracje, najlepsze wzorce managerskie oraz bezcenną wiedzę branżową.