Weź udział w jedynym tego typu spotkaniu branżowym łączącym profesjonalistów prowadzących operacje związane z budową i planowaniem, zarządzaniem oraz utrzymaniem systemów obiektowych. Zwiedzaj obiekt i prowadź dialog techniczny, jaki przygotowaliśmy dla Ciebie wraz z ekspertami, w jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Dowiedz się, jak technologiczni liderzy rynku pozycjonują swoje rozwiązania w kontekście konkretnych wdrożeń, oraz poznaj najnowsze systemy i instalacje obiektowe stosowane na rynku. Dyskutuj i networkuj z fachowcami w dziedzinach: chłodnictwa i klimatyzacji, systemów bezpieczeństwa, rozwiązań elektrotechnicznych, oświetleniowych, BMS i innych.






Poznajmy się!



Więcej informacji już wkrótce.


Więcej informacji już wkrótce.


Poznaj ekspertów biorących udział w dyskusji







Efektywność energetyczna biznesu
Dofinansowanie inwestycji proefektywnościowych w obiektach logistycznych i przemysłowych


Krótka przerwa na pokrzepienie.


Więcej informacji już wkrótce.


Więcej informacji już wkrótce.


Fabryka PepsiCo w Środzie Śląskiej będzie zero-emisyjna pod względem CO2 do 2035 roku. Arup obliczył ślad węglowy zakładu w całym okresie jego istnienia już na etapie doboru materiałów biorąc pod uwagę etap budowy, eksploatacji i rozbiórki. Tomasz Frej, Project Manager projektu PepsiCo po stronie Arup, przedstawi metody dekarbonizacji i gospodarki cyrkularnej, które pozwolą fabryce osiągnąć zero-emisyjność.


Krótka przerwa na pokrzepienie przed zwiedzaniem obiektu.


Weź udział w niezwykłym doświadczeniu zaprojektowanym specjalnie dla uczestników tej konferencji! Ta część to symultaniczne wykłady połączone z przygotowaną przez naszych przewodników, tematyczną ścieżką zwiedzania obiektu. Obiekt zwiedzisz w mniejszych grupach, aby jeszcze lepiej poznać jego tajemnice!
W trakcie zwiedzania zaplanowany jest lunch
Szatnia – 15 minut
– czas na przygotowanie się do zwiedzania – goście ubierają odzież ochronną (buty, kamizelki i okulary).
Decarbonization Path – 60 minut
– otwarta w 2021 roku hala produkcyjna w Grodzisku Mazowieckim jest pierwszym neutralnym emisyjnie budynkiem fabrycznym Danfoss na świecie. Firma przyjęła ambitny cel neutralności emisyjnej działań biznesowych, w tym przede wszystkim wszystkich swoich obiektów, do roku 2030. Do jego osiagnięcia dąży zgodnie z zasadą 3R w trzech nastepujących po sobie krokach:
Reduce – Reuse – Re-source. Budynek i wszystkie instalacje hali 3 w grodziskim kampusie zostały zaprojektowane jako wysoce efektywne energetycznie. Na cele ogrzewania wykorzystywane jest ciepło odpadowe, a wszystkie urządzenia i systemy zasilane są ze źródeł energii odnawialnej. Zapraszamy do wyjatkowego doświadczenia jakim jest przejście multimedialnej ścieżki
Decarbonization Path, podczas której goście poznają technologie umożliwiające dekarbonizację przemysłu. Działanie, które już wkrótce przestanie być domeną firm świadomych, a będzie warunkiem prowadzenia biznesu i pozostania konkurencyjnym na rynku.
Szatnia – 15 minut
– po skończonym zwiedzaniu goście mają czas na oddanie odzieży ochronnej.
Leanheat Building – 30 minut
– to temat poświęcony oprogramowaniu do optymalizacji systemu grzewczego budynków podłączonych do sieci ciepłowniczej. Oparte na chmurze rozwiązanie wykorzystujące technologię IoT oraz sztuczną inteligencję, aby umożliwić zmniejszone o 10–30% zużycie energii bez uszczerbku dla komfortu.
Lunch – 45 minut
– przerwa na networking oraz posiłek w przestrzeniach Creative Zone.
Condition Based Monitoring, czyli bezpieczna i efektywna energetycznie produkcja – 30 minut
– wykład dedykowany tematowi predykcyjnego utrzymania ruchu, dzięki inteligentnym technologiom zaszytym w przetwornicach częstotliwości.
Hybrydyzacja, czyli odpowiedź na nadchodzące wyzwania – 30 minut
– wykład dedykowany tematowi elastyczności energetycznej i technologiom hybrydyzacyjnym, dzięki którym przemysł przyszłości może może stać się niezależny od wahań na rynku energii.
Oszczędność energii i bezpieczeństwo obiektu – 30 minut
– wykład poruszający zagadnienia oszczędności energii oraz zapewnienia komfortowego i bezawaryjnego użytkowania dzięki nowoczesnym rozwiązaniom do instalacji grzewczej i chłodniczej.


Kogut
Dziennikarz branżowy oraz wydawca magazynu Obiekty. Prezes Polskiej Rady Facility Management.

Jędrzejczak
W firmie Danfoss Poland od 2000 roku. Od czerwca 2015 r. pełni funkcję szefa regionu Europy Wschodniej i odpowiada za sprzedaż we wszystkich 17 krajach regionu. Jest także prezesem spółki joint venture Danfoss Saginomiya. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując zarówno w firmach z kapitałem zagranicznym jak i polskim, w okresie intensywnych przemian gospodarczych w Polsce. Karierę rozpoczął w Deloitte, gdzie był zaangażowany w projekty konsultingowe z zakresu restrukturyzacji przedsiębiorstw. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zawodowej zdobył głęboką wiedzę i bogate doświadczenie z efektywnego zarządzania. Posiada tytuł magistra Finansów i Zarządzania, ukończył MBA na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie. Ukończył także program menedżerski w jednej z największych prywatnych szkół zarządzania i biznesu na świecie w INSEAD. Posiada duże doświadczenie jako główny wykładowca na spotkaniach wysokiego szczebla.

Madejski
Z Grupą ENGIE związany od 2008 roku. Jako manager z ponad 14-letnim doświadczeniem w sprzedaży (poprzez wszystkie segmenty sprzedaży) z sukcesem tworzy nowe produkty, buduje strategie sprzedażowe i marketingowe, zarządza procesami sprzedaży oraz udogodnieniami w ramach obsługi klienta. W 2017 roku uzyskał Certyfikat Maklera Giełdowego Towarowej Giełdy Energii S.A.

Barcewicz
Odpowiada za komunikację i public affairs Danfoss w 16 krajach Regionu Europy Wschodniej. Nawiguje działaniami związanymi z komunikacją, thought leadership oraz spójnością wizerunku marki. Prowadzi globalne Community of Practice dla obszarów Branding, Communication i Public Affairs. Wcześniej pracowała w agencjach PR m.in. dla takich marek jak: Ryanair, 4fun.tv, Kompania Piwowarska, L’Oreal czy Renault. Jest laureatką globalnego konkursu brandingowego Danfoss oraz finalistką globalnego konkursu na najbardziej innowacyjny projekt z zakresu ESG. Za projekty promujące zrównoważoną komunikację otrzymała również takie nagrody jak Złote Spinacze czy MP Power Award.

Brzoza
25 lat związany z branżą HVAC z czego 19 lat z firmą Danfoss. Praktyk optymalnie pracujących i oszczędnych instalacji ciepła, chłodu oraz cwu w obiektach komercyjnych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Fan technologii smart home oraz HVAC 4.0. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Maciejczyk
Manager z bogatym doświadczeniem w zakresie rozwoju biznesu, sprzedaży oraz zarządzania. Od
wielu lat z sukcesem buduje strategie sprzedażowe i marketingowe, opierając je na koncepcji
zrównoważonego rozwoju.
Od 2021 r. związany z Grupą Zumtobel, gdzie pełni funkcję Dyrektora Generalnego i odpowiada za
realizację celów spółki na polskim rynku. Wcześniej m.in. zarządzał polskim przedstawicielstwem
czołowego europejskiego producenta central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, firmą Menerga
Polska Sp. z o.o. oraz odpowiadał za biznes efektywności energetycznej w Schneider Electric.
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na kierunku elektroniki i telekomunikacji.
Posiada również dyplom Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Tyrowicz
Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu energetyki w SGH w Warszawie. Manager z wieloletnim doświadczeniem w zakresie optymalizacji procesów zarówno w dużych, międzynarodowych organizacjach jak i mniejszych firmach, w spółce NEBO SOLAR odpowiedzialna za stworzenie i zarządzanie działem PPA.

Domagała
Adwokat, ekspert w dziedzinie prawa energetycznego posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów związanych z poprawą efektywności energetycznej, m.in. dla branż energochłonnych. Wspiera klientów w pozyskiwaniu finansowania i dotacji na realizację inwestycji proefektywnościowych

Nowotnik
Pomaga utrzymywać koszty energii i gazu w budżecie oraz zapewnić lepsze warunki zakupu niż ma konkurencja. Tworzy strategie i modele zakupu. Doradza w zakupach energii i gazu. Założyciel Enerace.

Onichimowski
Doświadczony przedsiębiorca i menadżer z ponad 30-letnią praktyką w sektorach energetycznym i IT. Przed 35 laty redaktor „Bajtka”. Współtwórca i długoletni prezes zarządu Towarowej Giełdy Energii. Konsultant w wielu firmach sektora współpracował m.in. z firmą EnerNOC (EnelX) w procesie jej ekspansji na rynek polski, a także z Ernst & Young i innymi. W latach 2015-2019 tworzył rynek energii krajów Zatoki Perskiej jako dyrektor projektu finansowanego przez 6 krajów GCC. Po powrocie do Polski współpracuje m.in. z Virtual Power Plant, innowacyjną firmą zajmującą się zarządzaniem energią w budynkach komercyjnych, jest starszym konsultantem w NODES – europejskiej platformie elastyczności i doradza prezesowi NFOŚiGW w obszarze wspierania energetyki rozproszonej i prosumenckiej. Wykładowca Uczelni Łazarskiego i innych szkół wyższych.

Nowaczewski
Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku zarządzanie i marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji. Współzałożyciel innowacyjnej spółki Virtual Power Plant (VPPlant), której celem jest uruchomienie wirtualnej elektrowni (VPP) na bazie zdolności do przesuwania chwilowego zużycia energii w nowoczesnych budynkach. Platforma VPP umożliwia wymianę korzyści z tytułu bieżącego dopasowania konsumpcji energii przez aktywnych odbiorców energii w funkcji zdolności wytwórczych lub przesyłowych sieci energetycznej. Usługi świadczone przez VPPlant są mierzone negawatami (energia – której zużycia świadomie zaniechano).

Kozłowski
Wieloletni dyrektor operacyjno-techniczny jednej z największych galerii handlowych w stolicy. Od roku 2012 roku zaangażowany w cykliczne przygotowanie i uzyskiwanie certyfikacji BREEAM IN USE dla obiektu oraz BREEAM REFERENT dla całości procesu w Polsce. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobyte w jednej z czołowych firm budowlanych w ramach generalnego wykonawstwa projektu dużego kompleksu handlowo- biurowego w centrum Warszawy. Ze szczególnym entuzjazmem podchodzi do kreatywności i wytrwałości często niezbędnych w celu rozwiązywania nieszablonowych problemów.

Krawsz
Absolwenta Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Public Relations przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN i Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Marketing & PR Director w Kinnarps Polska, spółki-córki szwedzkiego koncernu Kinnarps AB, który jest wiodącym dostawcą rozwiązań biurowych w Europie.Odpowiedzialna za strategię marketingową i komunikacyjną firmy na rynku polskim.

Kopyć
Doświadczony menedżer od ponad 20 lat związany z budowlanym procesem inwestycyjnym. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywał pełniąc kierownicze funkcje na poziomie średniego i wyższego szczebla menedżerskiego w firmach generalnego wykonawstwa, deweloperskich oraz konsultingu inżynierskiego, głównie z kapitałem zagranicznym. Od 2015 roku jest związany z Panattoni Europe, największym deweloperem przemysłowym w Europie, gdzie pełni funkcję Senior Project Manager. W ramach projektów BTS zarządzał realizacjami obiektów produkcyjno – magazynowych dedykowanych takim Klientom jak: General Electric, Tenneco Automotive, BorgWarner, Phoenix Contact E-Mobility, Rockwell Automation, AXA Stenman oraz K-Flex Isolante. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada także dyplom MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Frej
Zarządza projektami dużych obiektów jak duże zakłady przemysłowe, szpitale i obiekty użyteczności publicznej. Posiada ponad 27 lat doświadczenia w projektowaniu instalacji elektrycznych, elektroenergetycznych oraz automatyki, zarówno budynków i instalacji, jak i automatyki zabezpieczeniowej w układach WN.
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Doświadczenie zdobywał przy projektach obiektów takich jak Delphi Automotive, Szpital Pediatryczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, czy Centrum Kongresowe ICE w Krakowie.
Wiodący projektant instalacji elektrycznych oraz Project Manager łódzkiego Orientarium

Kogut

Jędrzejczak

Madejski

Barcewicz

Brzoza

Maciejczyk

Tyrowicz

Domagała

Nowotnik

Onichimowski

Nowaczewski

Kozłowski

Krawsz

Kopyć

Frej
Dziennikarz branżowy oraz wydawca magazynu Obiekty. Prezes Polskiej Rady Facility Management.
W firmie Danfoss Poland od 2000 roku. Od czerwca 2015 r. pełni funkcję szefa regionu Europy Wschodniej i odpowiada za sprzedaż we wszystkich 17 krajach regionu. Jest także prezesem spółki joint venture Danfoss Saginomiya. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując zarówno w firmach z kapitałem zagranicznym jak i polskim, w okresie intensywnych przemian gospodarczych w Polsce. Karierę rozpoczął w Deloitte, gdzie był zaangażowany w projekty konsultingowe z zakresu restrukturyzacji przedsiębiorstw. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zawodowej zdobył głęboką wiedzę i bogate doświadczenie z efektywnego zarządzania. Posiada tytuł magistra Finansów i Zarządzania, ukończył MBA na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie. Ukończył także program menedżerski w jednej z największych prywatnych szkół zarządzania i biznesu na świecie w INSEAD. Posiada duże doświadczenie jako główny wykładowca na spotkaniach wysokiego szczebla.
Z Grupą ENGIE związany od 2008 roku. Jako manager z ponad 14-letnim doświadczeniem w sprzedaży (poprzez wszystkie segmenty sprzedaży) z sukcesem tworzy nowe produkty, buduje strategie sprzedażowe i marketingowe, zarządza procesami sprzedaży oraz udogodnieniami w ramach obsługi klienta. W 2017 roku uzyskał Certyfikat Maklera Giełdowego Towarowej Giełdy Energii S.A.
Odpowiada za komunikację i public affairs Danfoss w 16 krajach Regionu Europy Wschodniej. Nawiguje działaniami związanymi z komunikacją, thought leadership oraz spójnością wizerunku marki. Prowadzi globalne Community of Practice dla obszarów Branding, Communication i Public Affairs. Wcześniej pracowała w agencjach PR m.in. dla takich marek jak: Ryanair, 4fun.tv, Kompania Piwowarska, L’Oreal czy Renault. Jest laureatką globalnego konkursu brandingowego Danfoss oraz finalistką globalnego konkursu na najbardziej innowacyjny projekt z zakresu ESG. Za projekty promujące zrównoważoną komunikację otrzymała również takie nagrody jak Złote Spinacze czy MP Power Award.
25 lat związany z branżą HVAC z czego 19 lat z firmą Danfoss. Praktyk optymalnie pracujących i oszczędnych instalacji ciepła, chłodu oraz cwu w obiektach komercyjnych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Fan technologii smart home oraz HVAC 4.0. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
Manager z bogatym doświadczeniem w zakresie rozwoju biznesu, sprzedaży oraz zarządzania. Od
wielu lat z sukcesem buduje strategie sprzedażowe i marketingowe, opierając je na koncepcji
zrównoważonego rozwoju.
Od 2021 r. związany z Grupą Zumtobel, gdzie pełni funkcję Dyrektora Generalnego i odpowiada za
realizację celów spółki na polskim rynku. Wcześniej m.in. zarządzał polskim przedstawicielstwem
czołowego europejskiego producenta central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, firmą Menerga
Polska Sp. z o.o. oraz odpowiadał za biznes efektywności energetycznej w Schneider Electric.
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na kierunku elektroniki i telekomunikacji.
Posiada również dyplom Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu energetyki w SGH w Warszawie. Manager z wieloletnim doświadczeniem w zakresie optymalizacji procesów zarówno w dużych, międzynarodowych organizacjach jak i mniejszych firmach, w spółce NEBO SOLAR odpowiedzialna za stworzenie i zarządzanie działem PPA.
Adwokat, ekspert w dziedzinie prawa energetycznego posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów związanych z poprawą efektywności energetycznej, m.in. dla branż energochłonnych. Wspiera klientów w pozyskiwaniu finansowania i dotacji na realizację inwestycji proefektywnościowych
Pomaga utrzymywać koszty energii i gazu w budżecie oraz zapewnić lepsze warunki zakupu niż ma konkurencja. Tworzy strategie i modele zakupu. Doradza w zakupach energii i gazu. Założyciel Enerace.
Doświadczony przedsiębiorca i menadżer z ponad 30-letnią praktyką w sektorach energetycznym i IT. Przed 35 laty redaktor „Bajtka”. Współtwórca i długoletni prezes zarządu Towarowej Giełdy Energii. Konsultant w wielu firmach sektora współpracował m.in. z firmą EnerNOC (EnelX) w procesie jej ekspansji na rynek polski, a także z Ernst & Young i innymi. W latach 2015-2019 tworzył rynek energii krajów Zatoki Perskiej jako dyrektor projektu finansowanego przez 6 krajów GCC. Po powrocie do Polski współpracuje m.in. z Virtual Power Plant, innowacyjną firmą zajmującą się zarządzaniem energią w budynkach komercyjnych, jest starszym konsultantem w NODES – europejskiej platformie elastyczności i doradza prezesowi NFOŚiGW w obszarze wspierania energetyki rozproszonej i prosumenckiej. Wykładowca Uczelni Łazarskiego i innych szkół wyższych.
Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku zarządzanie i marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji. Współzałożyciel innowacyjnej spółki Virtual Power Plant (VPPlant), której celem jest uruchomienie wirtualnej elektrowni (VPP) na bazie zdolności do przesuwania chwilowego zużycia energii w nowoczesnych budynkach. Platforma VPP umożliwia wymianę korzyści z tytułu bieżącego dopasowania konsumpcji energii przez aktywnych odbiorców energii w funkcji zdolności wytwórczych lub przesyłowych sieci energetycznej. Usługi świadczone przez VPPlant są mierzone negawatami (energia – której zużycia świadomie zaniechano).
Wieloletni dyrektor operacyjno-techniczny jednej z największych galerii handlowych w stolicy. Od roku 2012 roku zaangażowany w cykliczne przygotowanie i uzyskiwanie certyfikacji BREEAM IN USE dla obiektu oraz BREEAM REFERENT dla całości procesu w Polsce. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobyte w jednej z czołowych firm budowlanych w ramach generalnego wykonawstwa projektu dużego kompleksu handlowo- biurowego w centrum Warszawy. Ze szczególnym entuzjazmem podchodzi do kreatywności i wytrwałości często niezbędnych w celu rozwiązywania nieszablonowych problemów.
Absolwenta Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Public Relations przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN i Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Marketing & PR Director w Kinnarps Polska, spółki-córki szwedzkiego koncernu Kinnarps AB, który jest wiodącym dostawcą rozwiązań biurowych w Europie.Odpowiedzialna za strategię marketingową i komunikacyjną firmy na rynku polskim.
Doświadczony menedżer od ponad 20 lat związany z budowlanym procesem inwestycyjnym. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywał pełniąc kierownicze funkcje na poziomie średniego i wyższego szczebla menedżerskiego w firmach generalnego wykonawstwa, deweloperskich oraz konsultingu inżynierskiego, głównie z kapitałem zagranicznym. Od 2015 roku jest związany z Panattoni Europe, największym deweloperem przemysłowym w Europie, gdzie pełni funkcję Senior Project Manager. W ramach projektów BTS zarządzał realizacjami obiektów produkcyjno – magazynowych dedykowanych takim Klientom jak: General Electric, Tenneco Automotive, BorgWarner, Phoenix Contact E-Mobility, Rockwell Automation, AXA Stenman oraz K-Flex Isolante. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada także dyplom MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Zarządza projektami dużych obiektów jak duże zakłady przemysłowe, szpitale i obiekty użyteczności publicznej. Posiada ponad 27 lat doświadczenia w projektowaniu instalacji elektrycznych, elektroenergetycznych oraz automatyki, zarówno budynków i instalacji, jak i automatyki zabezpieczeniowej w układach WN.
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Doświadczenie zdobywał przy projektach obiektów takich jak Delphi Automotive, Szpital Pediatryczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, czy Centrum Kongresowe ICE w Krakowie.
Wiodący projektant instalacji elektrycznych oraz Project Manager łódzkiego Orientarium
