Cushman & Wakefield zakończył certyfikację pierwszych nieruchomości w standardzie WiredScore
RYNEK I INWESTYCJE
Certyfikacja WiredScore w Cushman & Wakefield
WiredScore jest organizacją stojącą za certyfikatami WiredScore i SmartScore: uznanymi na całym świecie systemami oceny łączności cyfrowej i inteligentnych budynków dla nieruchomości, które pomagają wynajmującym projektować i promować budynki z silną łącznością cyfrową i inteligentnymi funkcjami. Przyznawany na drodze oceny poszczególnych kryteriów certyfikat WiredScore dowodzi gotowości projektu do zastosowania i wykorzystania najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych spełniających wymagania najemców. W 2021 roku międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została pierwszym w Polsce partnerem WiredScore, a akredytowanym ekspertem posiadającym stosowne uprawnienia do prowadzenia procesu certyfikacji z ramienia Cushman & Wakefield jest Justyna Kwiatkowska, Senior Leasing Manager / Landlord Representation, Asset Services EMEA, Cushman & Wakefield.
Pierwsze projekty w Polsce i na Słowacji poddane procesowi certyfikacji
Kompleks Rondo 1 pomyślnie przeszedł proces certyfikacji WiredScore i otrzymał najwyższą z możliwych ocen na poziomie Platinum. Najwyższy poziom WiredScore świadczy o tym, że budynek spełnia wyjątkowe standardy w zakresie odporności i jakości infrastruktury przewodowej i sieci bezprzewodowej.
Pozostałe nieruchomości poddane procesowi certyfikacji tj. biurowiec Focus oraz budynki Nefryt i Topaz w Warszawie oraz budynek Twin City Towers w Bratysławie należący do Valesco, otrzymały ocenę na poziomie Gold. WiredScore Gold oznacza, że budynek oferuje bardzo dobry poziom łączności, a zastosowane rozwiązania nadążają za cyfrowymi wymaganiami współczesnych najemców.
Cushman & Wakefield wraz z partnerami biznesowymi będzie sukcesywnie włączał w proces certyfikacji poszczególne nieruchomości będące w portfelu budynków biurowych w zarządzaniu. Działanie to jest spójne z przyjętą strategią kształtowania nowoczesnych przestrzeni pracy poprzez ich cyfrową transformację.
Biorąc po uwagę trendy oraz postępującą cyfryzację gospodarki i upowszechniające się innowacje technologiczne w sektorze nieruchomości, wierzymy, że obiektywna ocena aktualnego stanu systemów łączności cyfrowej w budynkach oraz wdrożenie planu ich modernizacji, będą miały niebagatelny wpływ na decyzje najemców dotyczące wyboru biura. Podczas przeprowadzania audytu wymaganego do uzyskania certyfikatu doradzamy również w zakresie najlepszych rozwiązań, w tym technologicznych, które odpowiadają zmieniającym się oczekiwaniom, nie tylko najemców, ale i innych użytkowników powierzchni komercyjnych, aby budynek mógł uzyskać najwyższy możliwy poziom certyfikatu – mówi Grzegorz Dyląg, Partner, Head of Asset Services Business Space Poland, Cushman & Wakefield.