KOMENTARZ EKSPERCKI cd.
Marcin Krowicki, właściciel marki EcoUse®
Sama ceramika pisuaru również ma znaczenie, jest wykonana bez tzw. mikroporów, czyli nie ma żadnych mikroszczelin, w których bakterie mogłyby się potencjalnie namnażać. Kształt ceramiki i odpowiednie pochylenia ścianek powodują, że możliwość pryskania jest znacznie ograniczona, a zatem potencjał rozwoju mikroorganizmów i powstawania przykrych zapachów nie wzrasta. Głównym patentem pisuaru jest zawór, który działa jednokierunkowo, a więc ciecz jest w stanie płynąć tylko do odpływu.
Mamy też rozwiązania, które obniżają zużycie wody podczas mycia rąk. Są to bezdotykowe, automatyczne wylewki, które napowietrzają wodę i wydaje się, że jest jej objętościowo więcej. Atutem tego urządzenia jest to, że zamyka się w momencie odejścia od umywalki, więc nie ma ryzyka, że woda będzie leciała bez kontroli. Mamy też rozwiązania automatyczne o wysokiej wydajności do dozowania środków do dezynfekcji (bez składników wysuszających skórę dłoni i o wydłużonym czasie działania) a także mydeł w płynie i piance.
Nasze suszarki do rąk są higieniczne i różnią się od wielu innych tego typu urządzeń, które występują na rynku. Technologia, która jest w nich stosowana, ma powłoki antybakteryjne oparte na cząsteczkach nanosrebra, które znajdują się w ich obudowie. Jeżeli na pokrywie suszarki znajdzie się patogen, to natychmiast zostanie usunięty. Tego nie możemy się spodziewać przy zastosowaniu chociażby ręczników papierowych, które wydawałoby się, że są higieniczne, ale w strefach sanitarnych powstają mikroorganizmy, a tego typu patogeny są w stanie roznosić się po całym pomieszczeniu łazienki i także osiadać na ręczniku papierowym.
Sprzęt, który oferujemy, wyposażony został w wysokiej klasy filtry HEPA 13, które są w stanie wyłapać zarówno wszystkie zanieczyszczenia, jak i cząsteczki patogenów. Takie suszarki działają trochę jak oczyszczacze powietrza. Podczas ich działania następuje usuwanie patogenów z powietrza w łazience. Poza tym nasze urządzenia mają certyfikat HACCP-u, czyli mogą być stosowane przy produkcji żywności. Wszelkiego rodzaju wykończenia suszarki są odpowiednio wyprofilowane na półokrągło, czyli nie ma zakamarków, w których mógłby się zbierać brud. Jednak trzeba podkreślić, że każdy sprzęt wymaga podstawowych zasad higieny, czyli trzeba je od czasu do czasu umyć.
Wydajność suszarek do rąk określa się przez strumień powietrza wypływającego. Siła i prędkość tego powietrza decyduje o tym, czy takie urządzenia są skuteczne. W przypadku naszych urządzeń mamy do czynienia z prędkością ponad 600 km na godzinę. Woda, która ocieka z dłoni, zbiera się w zainstalowanym zbiorniku ociekającym, czyli nie rozlewa nam się po przestrzeni sanitarnej, a zatem minimalizuje to ryzyko poślizgnięć, czyli sytuacji niebezpiecznych dla zdrowia. Poza tym ograniczamy też dzięki temu możliwość rozwoju mikroorganizmów, które są przenoszone z zewnątrz przez gości na butach.
Dlatego że nasze suszarki są bardzo wysokiej klasy, mają bezszczotkowe silniki cyfrowe, możemy dzięki nim dowiedzieć się, jaka jest liczba użyć. O dobrej jakości świadczy też fakt, że zapewniamy najdłuższą możliwą gwarancję od producenta. Dodatkowym atutem są oszczędności w eksploatacji tych urządzeń. Koszt suszenia w tym przypadku jest 20 razy tańszy niż stosowanie ręcznika papierowego. Jeden cykl suszenia kosztuje ok. 0,17 gr, czyli za 1 grosz jesteśmy w stanie 5 razy wysuszyć dłonie. Ręcznik papierowy kosztuje ok. 1 grosz. Zwyczajowo do wysuszenia rąk bierze się ok. 3 ręczniki, a czasami wypada ich więcej. Co więcej, w przypadku ręczników papierowych w dalszym procesie powstaje potrzeba utylizacji tych śmieci, jest też stała potrzeba ich dokładania – to również wpływa na ponoszony koszt.
Na koniec chciałbym wspomnieć jeszcze o dezynfekcji powierzchni za pomocą cząsteczek nanosrebra. Są one bezpieczne dla otoczenia i produktów, które są nimi impregnowane. Ich czas działania określa się na tygodnie, a nie na minuty. Jeśli dana powierzchnia została zaimpregnowana nanosrebrem, to naniesione na nią mikroorganizmy zostają usuwane. Zatem możliwość transmisji zagrożeń mikrobiologicznych maleje, co wiąże się z tym, że nie narażamy na patogeny i związane z nimi choroby. Poza tym czas działania takiej dezynfekcji jest dłuższy. Warto pamiętać o tym, że korzystając z tradycyjnych metod sprzątania, nie jesteśmy w stanie chodzić za każdą osobą i dezynfekować wszystko, czego dotknęła. Dodam jeszcze, że są to preparaty naturalne, o neutralnym ph 7,5, co wiąże się z tym, że nie powodują one korozji czy utleniania się powierzchni, a więc materiały nie będą się tak szybko zużywały. Poza tym nie narażamy osób korzystających z urządzeń zdezynfekowanych cząsteczkami nanosrebra na wdychanie oparów syntetycznych środków chemicznych. Możliwość zastosowania nanosrebra jest bardzo szeroka: od sanitariatów, poprzez biura i układy wentylacji.