The Design Group odpowiedzialne za projekt wnętrz nowej siedziby Santander Bank Polska w The Bridge
ARCHITEKTURA I DESIGN

Harmonijne połączenie historii i nowoczesności
The Bridge, zlokalizowany przy placu Europejskim, to imponująca konstrukcja o wysokości 174 metrów, z 40 piętrami przeznaczonymi na biura, która wyróżnia się na tle warszawskiego krajobrazu. Budynek, będący inwestycją firmy Ghelamco Poland, jest symbolem nowoczesnej architektury, która płynnie łączy się z historycznym otoczeniem, w szczególności z sąsiadującym budynkiem Bellony z lat 50. XX wieku. Bellona, o pięciu kondygnacjach i powierzchni ok. 5 tysięcy metrów kwadratowych, stanowi świadectwo powojennej architektury Warszawy, co w połączeniu z nowoczesną bryłą The Bridge tworzy wyjątkowy kontrast i jednocześnie idealnie wpisuje się w dynamiczny rozwój stolicy.
The Bridge to obecnie jeden z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej. Obiekt oferować będzie najemcom nie tylko nowoczesne i komfortowe warunki pracy, ale także liczne udogodnienia wspierające ich codzienne potrzeby. Dzięki inwestycji Ghelamco, The Bridge stanowi idealne miejsce do prowadzenia biznesu dla dynamicznie rozwijających się firm, takich jak Santander Bank Polska. The Bridge stanowi symboliczne połączenie przeszłości z przyszłością, tworząc przestrzeń, w której innowacje i tradycja współistnieją w doskonałej równowadze.
Warszawski modernizm w nowoczesnym wydaniu
The Design Group pod kierownictwem Konrada Krusiewicza, to jedno z czołowych biur architektonicznych w Polsce, specjalizujące się w projektowaniu nowoczesnych, funkcjonalnych i estetycznych przestrzeni biurowych, z naciskiem na zrównoważony rozwój i inkluzywność. Pracownia ta ma na swoim koncie liczne prestiżowe nagrody, a jej projekty charakteryzują się dbałością o detale oraz umiejętnością tworzenia przestrzeni dopasowanych do specyficznych potrzeb klientów.
Wybór The Design Group przez Santander Bank Polska jako projektanta nowej siedziby w The Bridge nie jest więc przypadkowy. Pracownia została zatrudniona do zaprojektowania blisko 24,5 tysięcy metrów kwadratowych brutto powierzchni biurowej, w tym 21 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej dostępnej dla pracowników, rozłożonej na 19 piętrach nowego wieżowca.
Co więcej, to już kolejny raz, kiedy Santander Bank Polska zdecydował się na współpracę z The Design Group. W 2019 roku pracownia była bowiem odpowiedzialna za projekt wnętrz biura Santandera w Lublinie o powierzchni blisko 5 tys. m². Jak podkreśla przedstawiciel banku:
– Nasza poprzednia współpraca z The Design Group w Lublinie była bardzo udana, co wpłynęło na nasze zaufanie do tego zespołu w realizacji kolejnego dużego projektu. Architekci z TDG doskonale rozumieją specyficzne potrzeby banku, co znacznie ułatwia komunikację i pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie nowego projektu do naszych obecnych wymagań. W przypadku nowej siedziby w The Bridge, mamy pełne zaufanie, że przestrzeń będzie idealnie odpowiadać na potrzeby naszych klientów i pracowników, jak i spełniać standardy nowoczesnych biur – mówi Kamil Gierasimowicz, dyrektor Biura Zarządzania HQ w Santander Bank Polska.
Właściciel The Design Group, architekt Konrad Krusiewicz dodaje:
– Jesteśmy zaszczyceni możliwością wniesienia naszej wiedzy i doświadczenia do tak prestiżowego projektu. Współpraca z Santander Bank Polska przy projektowaniu wnętrz nowej siedziby w The Bridge stanowi dla nas ogromne wyróżnienie, a jednocześnie ciekawe wyzwanie, biorąc pod uwagę skalę i złożoność tego przedsięwzięcia – mówi arch. Konrad Krusiewicz, właściciel The Design Group.
Projektowanie tak dużej przestrzeni to długotrwały proces, który wymaga starannego planowania i precyzyjnego wykonania. Zespół The Design Group obecnie pracuje nad szczegółami aranżacji, która ma stanowić unikalną reinterpretację warszawskiego modernizmu wzbogaconą o nowoczesne, industrialne akcenty. Projekt zakłada stworzenie przestrzeni idealnie dostosowanej do potrzeb pracowników banku, sprzyjającej zarówno efektywnej pracy, jak i współpracy. Szczególny nacisk architekci kładą także na zrównoważony rozwój oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne.
– Pragniemy stworzyć przestrzeń, która łączy elegancję i funkcjonalność stylu modernistycznego z nowoczesnymi materiałami i rozwiązaniami. Wnętrza biura Santander będą charakteryzować się prostymi, geometrycznymi kształtami. Otwarty plan pomieszczeń i duże przeszklenia wpuszczające naturalne światło dodatkowo stworzą inspirującą atmosferę pracy. Neutralna kolorystyka, zdominowana przez odcienie bieli, szarości i beżu, zostanie wzbogacona o akcenty w intensywnych barwach, które wprowadzą do biura nowoczesny, ale subtelny charakter – wyjaśnia architekt Konrad Krusiewicz, The Design Group.