Andrzej Zalega

prezes zarządu


Od 2016 prezes zarządu PZN Sp. z o.o.  jednej z czołowych polskich marek z branży Facility Management. Firma świadczy kompleksowe usługi administrowania i zarządzania nieruchomościami, jednocześnie dostarczając całościową obsługę techniczną dla nieruchomości bankowych, sieci handlowych, magazynów, biur i hoteli oraz wielu innych obiektów w całym kraju.

Jako szef i większościowy udziałowiec PZN Sp. z o.o., przeprowadził proces restrukturyzacji Spółki, poprawiając jej wyniki finansowe. Pod jego przewodnictwem Firma przeszła całościowy rebranding oraz naturalną wymianę pokoleniową kadry zarządzającej. Dziś ponad 70% menedżmentu Spółki stanowią kobiety. Dzięki Andrzejowi, w firmie prowadzonej przez wiele lat w sposób bezpieczny i tradycyjny, udało się zasiać ducha odważnej  innowacji i zmiany. Aktywnie promuje i wdraża wiele rozwiązań technologicznych służących usprawnieniu obsługi klientów i ich nieruchomości.

Wcześniej przez 18 lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym. W latach 2012 – 2015 dyrektor Departamentu Sprzedaży Agencyjnej  w UNIQA odpowiedzialny za 1 mld zł rocznego budżetu sprzedaży.

Współzałożyciel i wiceprezes zarządu Polskiej Rady Facility Management, wnoszący wiele inicjatyw dla standaryzacji i rozwoju branży FM w Polsce oraz wzmocnienia jej pozycji w środowisku biznesowym.

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katz Graduate School of Business na University of Pittsburgh (EMBA).