Postaw na kompetencje

Kompetencje w odpowiedzi na wyzwania rynku? Edukacja i rozwój umiejętności w miejsce wątpliwości? Dlaczego nie! Weź udział w prawdziwie unikalnym szkoleniu łączącym wszystkie strony procesu zarządzania nieruchomościami, w którym nasi eksperci rozwiążą główne problemy obszaru workforce z jakimi zmaga się dziś cały rynek corporate real estate. Niezależnie od tego czy pracujesz dla biurowców, centrów handlowych, obiektów logistycznych czy produkcyjnych; dla portfeli nieruchomości bądź pojedynczych obiektów; dla korporacyjnej dywizji utrzymania budynków znajdziesz tu przekrojową garść wiedzy z najważniejszych obszarów serwowaną przez uznanych praktyków z branży. Wszystko to w przyjaznym otoczeniu profesjonalistów i kolegów po fachu z czołowych organizacji obszaru real estate administracji i FM.
Tak było rok temu
Autor: by Obiekty Magazine
O czym porozmawiamy
Rozwój osobisty
Kompetencje przyszłości
Hard FM
Soft FM
Energy management
ESG
Kompetencje cyfrowe
Biurowce
Logistyka
Retail
Program
Prelegenci
Marcin Juszczyk
Marcin
Juszczyk
Przewodniczący ULI Poland

Marcin Juszczyk od 2022 r. jest przewodniczącym ULI Poland. Zajmuje też kluczowe stanowiska w Capital Park, czołowym graczu w branży nieruchomości. Dołączył do organizacji w 2003 r. jako dyrektor finansowy, a w 2006 r. został dyrektorem działu inwestycji. Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. inwestycji (CIO) i dyrektora finansowego, nadzorując inwestycje i finanse. Brał udział w ponad 100 transakcjach na rynku nieruchomości w całej Polsce, zabezpieczając ponad 1,3 mld euro w finansowaniu bankowym i pozyskując 130 mln euro w drodze obligacji i akcji na polskim rynku kapitałowym. Odegrał także kluczową rolę w ustanawianiu partnerstw strategicznych z funduszami PE Real Estate, co zaowocowało inwestycjami kapitałowymi o wartości ponad 350 mln euro w projekty Capital Park.

Przed dołączeniem do Capital Park Marcin Juszczyk pełnił funkcję dyrektora finansowego w Communication One Group i był zaangażowany w różne projekty doradcze, w tym prywatyzacje, wyceny spółek, studia wykonalności, systemy informatyczne i reengineering procesów biznesowych. Marcin Juszczyk jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku systemy informacyjne i ekonometria. Związany jest z takimi organizacjami, jak: Stowarzyszenie REIT Polska, Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) oraz REITs Education and Research Foundation.

Anna Golka
Anna
Golka
Head of Real Estate and Facility Management Department, ING

Anna Golka od początku swojej kariery zawodowej związana jest z bankowością. Pierwsze doświadczenie zdobywała w ING Banku Śląskim, a po krótkiej przerwie w latach 2003–2004 w Euro Banku SA wróciła do ING, gdzie od 2016 r. zajmuje stanowisko Head of Real Estate and Facility Management Department, zarządzając ponad 60-osobowym zespołem.

W życiu zawodowym kieruje się misją: dostarczać wyjątkowych emocji, koncentrując się na najlepszych praktykach, stawiając na innowacyjne rozwiązania. Na tę misję składają się liczne działania i inicjatywy w wielu obszarach.

Jest m.in. Ambasadorem „Banku Równych Szans” w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju ING Banku Śląskiego.

Inicjuje i wspiera wszelkie aktywności związane z ekologią. Jak sama mówi: „Bycie #eko już dawno stało się częścią naszego DNA. Troska o środowisko to nie tylko dobra wola, a też obowiązek i nieodłączny element prowadzenia biznesu”.

Równie ważne są wszelkie inicjatywy wellbeingowe, które zapewniają pracownikom nie tylko komfortowe warunki pracy, ale również troskę o zdrowie i dobre samopoczucie. Kluczową działalnością kierowanego przez Annę Golkę Departamentu jest facility management, w ramach którego zarządza m.in.:

 • majątkiem banku w zakresie nieruchomości i wyposażenia,
 • realizacjami powierzonych projektów w zakresie budowy nowych, relokacji i likwidacji oddziałów detalicznych i korporacyjnych oraz wyposażenia bankowego,
 • procesami związanymi z wyposażeniem wszystkich pracowników Banku w narzędzia pracy oraz procesami obsługi logistycznej, podróżnej i administracyjnej zapewniające prawidłowe funkcjonowanie banku,
 • bezpieczeństwem fizycznym w ING Banku Śląskim.

 

 

Martyna Maciejewska
Martyna
Maciejewska
Client Account Manager, Senior Property Manager

Martyna Maciejewska, Client Account Manager, Senior Property Manager związana z rynkiem nieruchomości od ponad 14  lat. Doświadczenie zdobywała w największych międzynarodowych firmach zarządzających nieruchomościami, takich jak: Knight Frank, Colliers, Jones Lang LaSalle i MVGM oraz współpracując z wieloma funduszami inwestycyjnymi, m.in. SEB Investment, Union Investment, Heitman, CAImmo, WP Carey, PATRIZIA KV GmbH, Eastnine, LaSalle,Concept Development BSD2,  Futureal, ZFP Investments, M&A Capital etc.

Zofia Piwowarek
Zofia
Piwowarek
ESG Chapter Leaderka, Santander Bank Polska.

ESG Chapter Leaderka w Tribe ESG & Home Solution, Santander Bank Polska.

Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytutu Slawistyki Południowej i Zachodniej na Uniwersytecie Warszawskim oraz filologii słoweńskiej na Uniwersytecie w Lublanie. Ukończyła również studia podyplomowe w Waszyngtonie na Daniel Morgan School of National Security (obecnie The Bush School of Government and Public Service).

Od 2019 roku pracowniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jako Dyrektorka Programu Climate Positive i Krajowa Przedstawicielka ds. współpracy międzynarodowej w UN Global Compact Network Poland dzieliła się ekspercką wiedzą w zakresie polityk ONZ i UE, w szczególności w obszarze działań na styku biznesu, administracji i nauki oraz włączania sektora prywatnego do wdrażania celów, polityk i standardów ONZ.

Od 2023 r. na stanowisku ESG Chapter Leaderki odpowiada za przełożenia teorii zrównoważonego rozwoju na praktykę, tworzenie zielonych finansowych produktów i rozwiązań dla klientów detalicznych oraz z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, wspiera transformację gospodarki na nisko- i zeroemisyjną oraz współpracuje w zakresie dostosowywania międzynarodowych regulacji dotyczących ochrony środowiska w Polsce.

Specjalistka zajmująca się współpracą rozwojową, współpracą wielostronną, transferem wiedzy. Specjalizuje się w wdrażaniu polityki klimatycznej w Polsce, dyplomacją ekonomiczną, innowacjami społecznymi i gospodarczymi, zrównoważoną modą, ekonomią społeczną oraz projektowaniem przeskoków rozwojowych i meta trendów w biznesie w szczególności w zakresie adaptacji do zmian klimatu.

Krzysztof Nowak
Krzysztof
Nowak
Senior Property Manager, AXI IMMO

Ekspert w dziedzinie inżynierii budowlanej i zarządzania nieruchomościami. Jego edukacja obejmuje studia na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej oraz ukończenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji, gdzie zdobył tytuł magistra inżyniera budownictwa lądowego, specjalizując się w urządzeniach i instalacjach sanitarnych. Posiada również uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej oraz licencję zarządcy nieruchomości.

W swojej bogatej karierze zawodowej Krzysztof Nowak pełnił funkcje kierownika robót sanitarnych, inspektora nadzoru, zarządcy obiektów wojskowych i lotnisk, a także zarządcy biurowców i budynków mieszkalnych. Jego doświadczenie obejmuje również zarządzanie obiektami magazynowymi o łącznej powierzchni 400.000 m² oraz udział w firmie projektowej. Pracował w różnych jednostkach organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej oraz w renomowanych firmach, takich jak Est-On Property Management Sp. z o.o. (Echo Investment S.A.), Manufaktura Sp. z o.o., Raben Polska Sp. z o.o., Strabag Property and Facility Services Sp. z o.o., oraz CBRE Sp. z o.o.

Jego ekspertyza obejmuje planowanie inwestycji, nadzór inwestorski, projektowanie, budowę, eksploatację obiektów, prowadzenie negocjacji umów o roboty budowlane, usługi, zakup nieruchomości oraz najmu. Krzysztof Nowak jest również doświadczony w opracowywaniu specyfikacji i dokumentacji przetargowych, tworzeniu struktur organizacyjnych i procedur wewnętrznych oraz kierowaniu zespołami pracowników.

Jego zainteresowania skupiają się na procesach kształtujących świadomość społeczną i jej postrzeganie rzeczywistości, co świadczy o głębokim zaangażowaniu w społeczne aspekty swojej pracy. Krzysztof Nowak jest cenionym ekspertem w swojej dziedzinie, łączącym wiedzę techniczną z umiejętnością zarządzania i wizją społeczną.

Krzysztof Kogut
Krzysztof
Kogut
Redaktor Naczelny, Obiekty

Dziennikarz branżowy oraz wydawca magazynu Obiekty. Prezes Polskiej Rady Facility Management.

Maciej Markowski
Maciej
Markowski
CEO of SquarePlan

Maciej Markowski, CEO of SquarePlan, an AI PropTech startup Ex-Founder & CEO of a global PropTech spaceOS (acquired by Equiem) and a real estate & workplace strategy expert – ex Partner at C&W, who have worked in UK for JLL and CBRE.

Krzysztof Ratyński
Krzysztof
Ratyński
Polska Rada Facility Management, Empirias Kancelaria Techniczna

Krzysztof Ratyński – absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej o specjalizacji automatyka i robotyka. W 2008 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie uzyskując Licencję Zarządcy Nieruchomości. W 2012 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Zarządzania w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego uzyskując tytuł magistra o specjalizacji „Zarządzanie Organizacjami” W 2010 r. objął stanowisko Kierownika Działu Obsługi Technicznej Budynków w koncernie Johnson Controls International Sp. z o.o. Jako jeden z pionierów, budował i rozwijał ten dział w polskim oddziale firmy Johnson Controls International Sp. z o.o specjalizującym się w zarządzaniu i obsłudze technicznej zawansowanych instalacji w Inteligentnych Budynkach. Tworzył oraz kierował kompleksową obsługą techniczną między innymi w takich obiektach jak Philips Company House, Roma Office Center, Nordic Park, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz zespołu budynków Szkoły Głównej Handlowej.

Koordynował i nadzorował odbiory oraz eksploatację infrastruktury technicznej obiektów, reprezentując między innymi Szkołę Główną Handlową w Warszawie, oraz Uniwersytet Warszawski. Prowadził i nadzorował między innymi kompleksową obsługę techniczną w takich obiektach jak Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, wszystkie budynki Szkoły Głównej Handlowej, Company House I oraz w innych budynkach mieszkalnych, biurowych i handlowych.

Prowadził i koordynował projekty instalacyjne między innymi dla takich firm jak M1 Metro Group, Carrefour Express, PHILIPS Polska, Marcpol, Urząd Komunikacji Elektronicznej, BNP Paribas Real Estate i innych . Obecnie wykorzystuje zdobytą wiedzę oraz doświadczenie jako Prezes Zarządu firmy Empirias Kancelaria Techniczna, świadcząc niezależne usługi doradcze oraz konsultacje z branży budowlano-instalacyjnej jak również obsługi, eksploatacji i serwisu obiektów budowlanych.

Doradzał takim klientom jak COLLIERS International, KNIGHT FRANK, BASF, LEGG MASON TFI, TUP Property, Ambasada Kandy, Szkoła Główna Handlowa, Mostostal Lublin, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny – Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii, Wydział Fizyki UW – Centrum Nowych Technologii, PHILIPS Polska, IKEA, The Westin Warsaw i innym. Był odpowiedzialny  za  nadzór i instalacje  systemów bezpieczeństwa w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.

Jest głównym architektem i współtwórcą systemu CAFM (ang. Computer-Aided Facility Management) ASIZT. Systemu do planowania, nadzoru oraz sterowania wszystkimi procesami obsługi, eksploatacji, serwisu, administracji i zarządzania nieruchomością, w tym  modelowania działań prewencyjnych.

Obecnie jest stałym wykładowcą w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

 

Przemysław Chimczak-Bratkowski
Przemysław
Chimczak-Bratkowski
ThinkCo

Obserwator zmieniających się trendów, które pomaga przełożyć na rynek nieruchomości. Partner zarządzający w ThinkCo, firmie doradczej specjalizującej się budowaniu strategii nowych inwestycji, działaniach badawczych i tworzeniu publikacji sektorowych skupiających się na potrzebach zmieniającego się społeczeństwa. Eksperci ThinkCo zapewniają deweloperom, inwestorom i właścicielom pełen zakres usług w obszarze nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych.

Wojciech Nowotnik
Wojciech
Nowotnik
Współzałożyciel, Enerace

Pomaga utrzymywać koszty energii i gazu w budżecie oraz zapewnić lepsze warunki zakupu niż ma konkurencja. Tworzy strategie i modele zakupu. Doradza w zakupach energii i gazu. Założyciel Enerace.

Tomasz Kiebus
Tomasz
Kiebus
Business Unit Manager, Rhino 

Doradza klientom, jak skutecznie wdrażać kompleksowe rozwiązania w zakresie zużycia mediów w najwyższym standardzie, tak by miały realny wpływ na efektywność zarówno energii, którą zużywają, jak i biznesu, który prowadzą.

Bartosz Chmielewski
Bartosz
Chmielewski
CEO Founder, ZERO WASTE DESIGN
Artur Sarosiek
Artur
Sarosiek
dyrektor zarządzający Energy Solution

Ekspert i pasjonat rynku energetycznego z ponad 15-letnim stażem menedżerskim. Właściciel i zarządzający spółką Energy Solution Sp. z o.o. – firmy z sektora usług consultingowych rynków energii elektrycznej, gazu ziemnego oraz energii cieplnej, działającej na rynku od 2008 roku. Posiadający również doświadczenie zarządcze w spółkach z obszaru OZE, kogeneracji, telemetrii, kompensacji mocy biernej i podnoszenia efektywności energetycznej. Od roku 2010 implementował nowe modele handlu energią dla odbiorców końcowych, w tym ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów wolnorynkowych opartych o Towarową Giełdę Energii w Polsce. Obecnie zarządza zespołem ekspertów energetycznych, którzy świadczą usługi na 16 rynkach Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej.

Michał Maciejczak.
Michał
Maciejczak.
Dyrektor Pionu Zarządzania Nieruchomościami w Kaufland Polska

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, a w trakcie rozwoju kariery, także kierunków Master Class of Management – psychologia działań managerskich i Coaching z elementami psychologii na Uniwersytecie SWPS.

Swoje prawie 10-letnie doświadczenie w obszarze nieruchomości zdobywał zarówno w facility management i leasingu, jak również poprzez realizację nowych obiektów oraz ich modernizację. Był członkiem zespołu odpowiedzialnego za przejęcie i rebranding obiektów Tesco w 6. miastach w Polsce, a w trakcie swojej przygody z nieruchomościami, zarządzał ponad 30 000 m2 GLA w obiektach rozproszonych po całej Polsce.

Dzisiaj jest przedstawicielem 12-osobowego zespołu, który odpowiada za kompleksowe zarządzanie prawie 90. nieruchomościami o łącznej powierzchni ponad 500 000 m2, znajdującymi się w portofolio Kaufland w Polsce – sklepy wolnostojące, nieruchomości wynajmowane, powierzchnie w galeriach handlowych oraz centrum dystrybucyjne. Jest także odpowiedzialny za obszar energii i techniki budynkowej dla całej organizacji – pod kątem kosztów, zużycia i optymalizacji, zarządzając jednocześnie budżetem na poziomie 500 mln zł.

Rafał Baranowski, Atalian Polska
Rafał
Baranowski,
Atalian
Polska

Rafał Baranowski jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej, a także studiów Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz MBA Finance and Technology ukończonych w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Od początku kariery zawodowej związany jest z nieruchomościami komercyjnymi. Doświadczenie zdobywał w Banku Santander, w którym kierował jednostkami odpowiadającymi za utrzymanie budynków centralnych oraz sieci placówek, jak również bezpieczeństwo.

Od roku 2016 był członkiem kadr zarządzających w międzynarodowych organizacjach zajmujących się dostarczaniem usług FM, począwszy od dyrektora sprzedaży, przez dyrektora operacyjnego, aż po stanowisko country managera i prezesa zarządu.

01.10.2023 został powołany na stanowisko CEO oraz prezesa zarządu wszystkich spółek Atalian w Polsce i realizuje strategię stabilnego, konsekwentnego umacniania pozycji na polskim rynku FM.

 

 

Andrzej Kroczek
Andrzej
Kroczek
Analityk Portfela w e2V

Andrzej Kroczek to ekspert z dziedziny energetyki. Swoje doświadczenie zdobywał na przestrzeni ponad 10 lat, podczas których koordynował budowę małego układu CHP i jego późniejszą eksploatację, realizował inwestycje proefektywnościowe, przeprowadził jedne z pierwszych zmian sprzedawców energii elektrycznej i dostawę usług DSR. Jest absolwentem wydziału Elektrotechniki Politechniki Rzeszowskiej, swoją wiedzę poszerzał na Politechnice Warszawskiej, SGH i Politechnice Gdańskiej. Obecnie współtworzy zespół Ekovoltis (e2V).

Adam Kardialik
Adam
Kardialik
Asset Manager, Citibank Europe

Adam Kardialik jest obecnie zajmuje stanowisko Asset Managera w Citibank Europe Plc, gdzie od 2016 roku odpowiada za kompleksową obsługę portfela biur o powierzchni 60 tys. m² w Polsce. Jego odpowiedzialność rozciąga się również na wsparcie działań FM (Facility Management) w Rosji, Ukrainie i Kazachstanie. Doświadczenie i umiejętności zdobywał, pracując wcześniej w renomowanych firmach takich jak ISS Facility Services Poland oraz Sodexo Poland, gdzie zajmował się zarządzaniem nieruchomościami i usługami administracyjnymi.

Adam jest absolwentem studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Nieruchomościami na Politechnice Warszawskiej oraz uczestniczył w projektach finansowanych z Unii Europejskiej na Szkoła Główna Handlowa, gdzie również ukończył studia podyplomowe.

Jego kariera w branży nieruchomości rozpoczęła się w 1998 roku, co sprawia, że Adam posiada ponad dwie dekady doświadczenia w sektorze. Jest to kluczowy czynnik przyczyniający się do jego sukcesów na polu zarządzania i administracji nieruchomościami

Anita Trzaskawka
Anita
Trzaskawka
Segment Director Small & Medium Key Accounts, ISS

Anita odpowiada za usługi facility management świadczone w modelu self-delivery w biurach klientów ISS z sektora bankowego, farmaceutycznego i technologicznego. Posiada szerokie doświadczenie w budowaniu trwałych relacji z partnerami poprzez proponowanie rozwiązań pozytywnie wpływających na środowisko pracy, doskonalenie standardu usług i efektywne zarządzanie zespołami. Jest absolwentką kierunków menedżerskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Wojciech Krolik
Wojciech
Krolik
Maintenance Menager, Smyk SA

Wojciech Krolik – z ponad 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami w branży Retail, od ponad 17 lat  w  firmie  Smyk SA na stanowisku Maintenance Menagera. Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej raz posiadam licencje Zarządcy Nieruchomości.

Emilia Szymkiewicz
Emilia
Szymkiewicz
Head of Procurement Category Property and Operation, PEPCO

Obecnie odpowiedzialna za zakupy pośrednie w obszarze capex oraz opex związanym z utrzymaniem nieruchomości handlowych oraz zapewnieniem materiałów zużywalnych na potrzeby operacji sklepowych Grupy (Pepco, Dealz, Poundland).

Doświadczenie zawodowe zdobyte w międzynarodowych korporacjach z branży FMCG, retail i facility management.

Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Negocjacje i Mediacje w Biznesie na Uczelni Łazarskiego.

Agnieszka Góra
Agnieszka
Góra
Property and Facility Manager, Axell Group

Związana z rynkiem nieruchomości komercyjnych od ponad 10 lat. Obecnie pełni funkcję Managera Real Estate Maintenance and Facilities Management w Axel Group – firmie będącej międzynarodowym dostawcą elastycznych usług logistycznych. Odpowiada za obiekty w Polsce i Holandii oraz za rozwój inwestycji w duchu zrównoważonego rozwoju, zgodnie z misją Grupy. Zaangażowana w wdrażanie praktyk przyjaznych środowisku, promowanie odpowiedzialności ekologicznej i projektowanie skoncentrowane na człowieku, tworząc bezpieczne i przyjazne środowisko pracy.

Krystyna Helińska
Krystyna
Helińska
Doradca Zarządu w PZN

Krystyna Helińska to postać, która łączy w sobie zarówno codzienne, jak i niezwykłe aspekty życia. Jako mama i kobieta sukcesu, przez wiele lat zdobywała doświadczenie zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Charakteryzuje się empatią, wysokimi wymaganiami wobec siebie oraz pełnym zaangażowaniem i słownością. Jest w trakcie znaczących zmian, rozwijając własną inicjatywę biznesową oraz eksplorując nowe obszary działalności.

Przez sześć lat była Prezesem Zarządu Okin Facility Polska, firmy oferującej zintegrowane usługi facility management, gdzie przewodziła zespołowi liczącemu około 450 pracowników. Po krótkiej przerwie wróciła do sektora nieruchomości jako doradca zarządu w spółce PZN Sp. z o.o. Wcześniej pełniła funkcję Country Dyrektora w polskim oddziale skandynawskiego lidera branży, będąc pierwszą kobietą na takim stanowisku w Polsce.

Krystyna miała zaszczyt przewodniczyć Komisji Rewizyjnej Polskiej Rady Facility Management. Jest laureatką wielu nagród, w tym Lidera w Branży Facility Management oraz tytułu Business Woman 2020. Wyróżniona została także w Rankingu 50 Kobiet Biznesu Polskiej Gospodarki.

Prywatnie, jest matką 15-letniego

Joanna Kozarzewska
Joanna
Kozarzewska
Partner Head of Real Estate & Construction, Wyser

Joanna posiada 15 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte po stronie międzynarodowych firm rekrutacyjnych oraz globalnej agencji doradczej z rynku nieruchomości. Specjalizuje się w efektywnym prowadzeniu procesów rekrutacyjnych dla spółek deweloperskich, międzynarodowych agencji doradczych, funduszy inwestycyjnych oraz firm sieciowych

Poza działalnością rekrutacyjną jest ekspertką Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej, członkiem zarządu polskiego oddziału IFMA oraz prowadzi wykłady na Akademii Leona Koźmińskiego.

Joanna uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Warszawskim i Högskolan Dalarna w Szwecji a także ukończyła studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Doradztwa ds. Nieruchomości.

Wojciech Kołakowski
Wojciech
Kołakowski
Członek Zarządu, Clean Mode

Współtwórca platformy www.cleanmode.pl

Doświadczony handlowiec z ponad 20-letnim stażem.

Li: https://www.linkedin.com/in/wojciechkolakowski/

Hanna Magdziarz
Hanna
Magdziarz
Energy Manager, Piaseczno Municipal Office

Audytor energetyczny i samorządowy menedżer energii. Od 10 lat skutecznie zarządzam i koordynuję wszelkie działania dotyczące poprawy efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej w Gminie Piaseczno. Moim celem jest racjonalizacja zużycia energii elektrycznej i gazu w istniejących budynkach oraz wdrażanie rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną w nowych i projektowanych budynkach gminnych. Jednym z takich rozwiązań jest system zarządzania energią działający od 5 lat w gminnych kotłowniach gazowych i węzłach cieplnych, który oprócz zmniejszania zużycia energii i gazu, przynosi realne oszczędności finansowe. Ponadto, od 10 lat zajmuję się przygotowaniem i realizacją przetargów (w oparciu o przepisy Pzp) na zakup energii elektrycznej i gazu (ok. 10 GWh/rok) dla obiektów gminnych i instalacji oświetlenia drogowego, a następnie obsługą podpisanych umów dla całej gminy.

Marcin Juszczyk
Marcin
Juszczyk
Przewodniczący ULI Poland
Anna Golka
Anna
Golka
Head of Real Estate and Facility Management Department, ING
Martyna Maciejewska
Martyna
Maciejewska
Client Account Manager, Senior Property Manager
Zofia Piwowarek
Zofia
Piwowarek
ESG Chapter Leaderka, Santander Bank Polska.
Krzysztof Nowak
Krzysztof
Nowak
Senior Property Manager, AXI IMMO
Krzysztof Kogut
Krzysztof
Kogut
Redaktor Naczelny, Obiekty
Maciej Markowski
Maciej
Markowski
CEO of SquarePlan
Krzysztof Ratyński
Krzysztof
Ratyński
Polska Rada Facility Management, Empirias Kancelaria Techniczna
Przemysław Chimczak-Bratkowski
Przemysław
Chimczak-Bratkowski
ThinkCo
Wojciech Nowotnik
Wojciech
Nowotnik
Współzałożyciel, Enerace
Tomasz Kiebus
Tomasz
Kiebus
Business Unit Manager, Rhino 
Bartosz Chmielewski
Bartosz
Chmielewski
CEO Founder, ZERO WASTE DESIGN
Artur Sarosiek
Artur
Sarosiek
dyrektor zarządzający Energy Solution
Michał Maciejczak.
Michał
Maciejczak.
Dyrektor Pionu Zarządzania Nieruchomościami w Kaufland Polska
Rafał Baranowski, Atalian Polska
Rafał
Baranowski,
Atalian
Polska
Andrzej Kroczek
Andrzej
Kroczek
Analityk Portfela w e2V
Adam Kardialik
Adam
Kardialik
Asset Manager, Citibank Europe
Anita Trzaskawka
Anita
Trzaskawka
Segment Director Small & Medium Key Accounts, ISS
Wojciech Krolik
Wojciech
Krolik
Maintenance Menager, Smyk SA
Emilia Szymkiewicz
Emilia
Szymkiewicz
Head of Procurement Category Property and Operation, PEPCO
Agnieszka Góra
Agnieszka
Góra
Property and Facility Manager, Axell Group
Krystyna Helińska
Krystyna
Helińska
Doradca Zarządu w PZN
Joanna Kozarzewska
Joanna
Kozarzewska
Partner Head of Real Estate & Construction, Wyser
Wojciech Kołakowski
Wojciech
Kołakowski
Członek Zarządu, Clean Mode
Hanna Magdziarz
Hanna
Magdziarz
Energy Manager, Piaseczno Municipal Office

Marcin Juszczyk od 2022 r. jest przewodniczącym ULI Poland. Zajmuje też kluczowe stanowiska w Capital Park, czołowym graczu w branży nieruchomości. Dołączył do organizacji w 2003 r. jako dyrektor finansowy, a w 2006 r. został dyrektorem działu inwestycji. Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. inwestycji (CIO) i dyrektora finansowego, nadzorując inwestycje i finanse. Brał udział w ponad 100 transakcjach na rynku nieruchomości w całej Polsce, zabezpieczając ponad 1,3 mld euro w finansowaniu bankowym i pozyskując 130 mln euro w drodze obligacji i akcji na polskim rynku kapitałowym. Odegrał także kluczową rolę w ustanawianiu partnerstw strategicznych z funduszami PE Real Estate, co zaowocowało inwestycjami kapitałowymi o wartości ponad 350 mln euro w projekty Capital Park.

Przed dołączeniem do Capital Park Marcin Juszczyk pełnił funkcję dyrektora finansowego w Communication One Group i był zaangażowany w różne projekty doradcze, w tym prywatyzacje, wyceny spółek, studia wykonalności, systemy informatyczne i reengineering procesów biznesowych. Marcin Juszczyk jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku systemy informacyjne i ekonometria. Związany jest z takimi organizacjami, jak: Stowarzyszenie REIT Polska, Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) oraz REITs Education and Research Foundation.

Anna Golka od początku swojej kariery zawodowej związana jest z bankowością. Pierwsze doświadczenie zdobywała w ING Banku Śląskim, a po krótkiej przerwie w latach 2003–2004 w Euro Banku SA wróciła do ING, gdzie od 2016 r. zajmuje stanowisko Head of Real Estate and Facility Management Department, zarządzając ponad 60-osobowym zespołem.

W życiu zawodowym kieruje się misją: dostarczać wyjątkowych emocji, koncentrując się na najlepszych praktykach, stawiając na innowacyjne rozwiązania. Na tę misję składają się liczne działania i inicjatywy w wielu obszarach.

Jest m.in. Ambasadorem „Banku Równych Szans” w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju ING Banku Śląskiego.

Inicjuje i wspiera wszelkie aktywności związane z ekologią. Jak sama mówi: „Bycie #eko już dawno stało się częścią naszego DNA. Troska o środowisko to nie tylko dobra wola, a też obowiązek i nieodłączny element prowadzenia biznesu”.

Równie ważne są wszelkie inicjatywy wellbeingowe, które zapewniają pracownikom nie tylko komfortowe warunki pracy, ale również troskę o zdrowie i dobre samopoczucie. Kluczową działalnością kierowanego przez Annę Golkę Departamentu jest facility management, w ramach którego zarządza m.in.:

 • majątkiem banku w zakresie nieruchomości i wyposażenia,
 • realizacjami powierzonych projektów w zakresie budowy nowych, relokacji i likwidacji oddziałów detalicznych i korporacyjnych oraz wyposażenia bankowego,
 • procesami związanymi z wyposażeniem wszystkich pracowników Banku w narzędzia pracy oraz procesami obsługi logistycznej, podróżnej i administracyjnej zapewniające prawidłowe funkcjonowanie banku,
 • bezpieczeństwem fizycznym w ING Banku Śląskim.

 

 

Martyna Maciejewska, Client Account Manager, Senior Property Manager związana z rynkiem nieruchomości od ponad 14  lat. Doświadczenie zdobywała w największych międzynarodowych firmach zarządzających nieruchomościami, takich jak: Knight Frank, Colliers, Jones Lang LaSalle i MVGM oraz współpracując z wieloma funduszami inwestycyjnymi, m.in. SEB Investment, Union Investment, Heitman, CAImmo, WP Carey, PATRIZIA KV GmbH, Eastnine, LaSalle,Concept Development BSD2,  Futureal, ZFP Investments, M&A Capital etc.

ESG Chapter Leaderka w Tribe ESG & Home Solution, Santander Bank Polska.

Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytutu Slawistyki Południowej i Zachodniej na Uniwersytecie Warszawskim oraz filologii słoweńskiej na Uniwersytecie w Lublanie. Ukończyła również studia podyplomowe w Waszyngtonie na Daniel Morgan School of National Security (obecnie The Bush School of Government and Public Service).

Od 2019 roku pracowniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jako Dyrektorka Programu Climate Positive i Krajowa Przedstawicielka ds. współpracy międzynarodowej w UN Global Compact Network Poland dzieliła się ekspercką wiedzą w zakresie polityk ONZ i UE, w szczególności w obszarze działań na styku biznesu, administracji i nauki oraz włączania sektora prywatnego do wdrażania celów, polityk i standardów ONZ.

Od 2023 r. na stanowisku ESG Chapter Leaderki odpowiada za przełożenia teorii zrównoważonego rozwoju na praktykę, tworzenie zielonych finansowych produktów i rozwiązań dla klientów detalicznych oraz z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, wspiera transformację gospodarki na nisko- i zeroemisyjną oraz współpracuje w zakresie dostosowywania międzynarodowych regulacji dotyczących ochrony środowiska w Polsce.

Specjalistka zajmująca się współpracą rozwojową, współpracą wielostronną, transferem wiedzy. Specjalizuje się w wdrażaniu polityki klimatycznej w Polsce, dyplomacją ekonomiczną, innowacjami społecznymi i gospodarczymi, zrównoważoną modą, ekonomią społeczną oraz projektowaniem przeskoków rozwojowych i meta trendów w biznesie w szczególności w zakresie adaptacji do zmian klimatu.

Ekspert w dziedzinie inżynierii budowlanej i zarządzania nieruchomościami. Jego edukacja obejmuje studia na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej oraz ukończenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji, gdzie zdobył tytuł magistra inżyniera budownictwa lądowego, specjalizując się w urządzeniach i instalacjach sanitarnych. Posiada również uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej oraz licencję zarządcy nieruchomości.

W swojej bogatej karierze zawodowej Krzysztof Nowak pełnił funkcje kierownika robót sanitarnych, inspektora nadzoru, zarządcy obiektów wojskowych i lotnisk, a także zarządcy biurowców i budynków mieszkalnych. Jego doświadczenie obejmuje również zarządzanie obiektami magazynowymi o łącznej powierzchni 400.000 m² oraz udział w firmie projektowej. Pracował w różnych jednostkach organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej oraz w renomowanych firmach, takich jak Est-On Property Management Sp. z o.o. (Echo Investment S.A.), Manufaktura Sp. z o.o., Raben Polska Sp. z o.o., Strabag Property and Facility Services Sp. z o.o., oraz CBRE Sp. z o.o.

Jego ekspertyza obejmuje planowanie inwestycji, nadzór inwestorski, projektowanie, budowę, eksploatację obiektów, prowadzenie negocjacji umów o roboty budowlane, usługi, zakup nieruchomości oraz najmu. Krzysztof Nowak jest również doświadczony w opracowywaniu specyfikacji i dokumentacji przetargowych, tworzeniu struktur organizacyjnych i procedur wewnętrznych oraz kierowaniu zespołami pracowników.

Jego zainteresowania skupiają się na procesach kształtujących świadomość społeczną i jej postrzeganie rzeczywistości, co świadczy o głębokim zaangażowaniu w społeczne aspekty swojej pracy. Krzysztof Nowak jest cenionym ekspertem w swojej dziedzinie, łączącym wiedzę techniczną z umiejętnością zarządzania i wizją społeczną.

Dziennikarz branżowy oraz wydawca magazynu Obiekty. Prezes Polskiej Rady Facility Management.

Maciej Markowski, CEO of SquarePlan, an AI PropTech startup Ex-Founder & CEO of a global PropTech spaceOS (acquired by Equiem) and a real estate & workplace strategy expert – ex Partner at C&W, who have worked in UK for JLL and CBRE.

Krzysztof Ratyński – absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej o specjalizacji automatyka i robotyka. W 2008 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie uzyskując Licencję Zarządcy Nieruchomości. W 2012 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Zarządzania w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego uzyskując tytuł magistra o specjalizacji „Zarządzanie Organizacjami” W 2010 r. objął stanowisko Kierownika Działu Obsługi Technicznej Budynków w koncernie Johnson Controls International Sp. z o.o. Jako jeden z pionierów, budował i rozwijał ten dział w polskim oddziale firmy Johnson Controls International Sp. z o.o specjalizującym się w zarządzaniu i obsłudze technicznej zawansowanych instalacji w Inteligentnych Budynkach. Tworzył oraz kierował kompleksową obsługą techniczną między innymi w takich obiektach jak Philips Company House, Roma Office Center, Nordic Park, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz zespołu budynków Szkoły Głównej Handlowej.

Koordynował i nadzorował odbiory oraz eksploatację infrastruktury technicznej obiektów, reprezentując między innymi Szkołę Główną Handlową w Warszawie, oraz Uniwersytet Warszawski. Prowadził i nadzorował między innymi kompleksową obsługę techniczną w takich obiektach jak Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, wszystkie budynki Szkoły Głównej Handlowej, Company House I oraz w innych budynkach mieszkalnych, biurowych i handlowych.

Prowadził i koordynował projekty instalacyjne między innymi dla takich firm jak M1 Metro Group, Carrefour Express, PHILIPS Polska, Marcpol, Urząd Komunikacji Elektronicznej, BNP Paribas Real Estate i innych . Obecnie wykorzystuje zdobytą wiedzę oraz doświadczenie jako Prezes Zarządu firmy Empirias Kancelaria Techniczna, świadcząc niezależne usługi doradcze oraz konsultacje z branży budowlano-instalacyjnej jak również obsługi, eksploatacji i serwisu obiektów budowlanych.

Doradzał takim klientom jak COLLIERS International, KNIGHT FRANK, BASF, LEGG MASON TFI, TUP Property, Ambasada Kandy, Szkoła Główna Handlowa, Mostostal Lublin, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny – Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii, Wydział Fizyki UW – Centrum Nowych Technologii, PHILIPS Polska, IKEA, The Westin Warsaw i innym. Był odpowiedzialny  za  nadzór i instalacje  systemów bezpieczeństwa w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.

Jest głównym architektem i współtwórcą systemu CAFM (ang. Computer-Aided Facility Management) ASIZT. Systemu do planowania, nadzoru oraz sterowania wszystkimi procesami obsługi, eksploatacji, serwisu, administracji i zarządzania nieruchomością, w tym  modelowania działań prewencyjnych.

Obecnie jest stałym wykładowcą w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

 

Obserwator zmieniających się trendów, które pomaga przełożyć na rynek nieruchomości. Partner zarządzający w ThinkCo, firmie doradczej specjalizującej się budowaniu strategii nowych inwestycji, działaniach badawczych i tworzeniu publikacji sektorowych skupiających się na potrzebach zmieniającego się społeczeństwa. Eksperci ThinkCo zapewniają deweloperom, inwestorom i właścicielom pełen zakres usług w obszarze nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych.

Pomaga utrzymywać koszty energii i gazu w budżecie oraz zapewnić lepsze warunki zakupu niż ma konkurencja. Tworzy strategie i modele zakupu. Doradza w zakupach energii i gazu. Założyciel Enerace.

Doradza klientom, jak skutecznie wdrażać kompleksowe rozwiązania w zakresie zużycia mediów w najwyższym standardzie, tak by miały realny wpływ na efektywność zarówno energii, którą zużywają, jak i biznesu, który prowadzą.

Ekspert i pasjonat rynku energetycznego z ponad 15-letnim stażem menedżerskim. Właściciel i zarządzający spółką Energy Solution Sp. z o.o. – firmy z sektora usług consultingowych rynków energii elektrycznej, gazu ziemnego oraz energii cieplnej, działającej na rynku od 2008 roku. Posiadający również doświadczenie zarządcze w spółkach z obszaru OZE, kogeneracji, telemetrii, kompensacji mocy biernej i podnoszenia efektywności energetycznej. Od roku 2010 implementował nowe modele handlu energią dla odbiorców końcowych, w tym ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów wolnorynkowych opartych o Towarową Giełdę Energii w Polsce. Obecnie zarządza zespołem ekspertów energetycznych, którzy świadczą usługi na 16 rynkach Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej.

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, a w trakcie rozwoju kariery, także kierunków Master Class of Management – psychologia działań managerskich i Coaching z elementami psychologii na Uniwersytecie SWPS.

Swoje prawie 10-letnie doświadczenie w obszarze nieruchomości zdobywał zarówno w facility management i leasingu, jak również poprzez realizację nowych obiektów oraz ich modernizację. Był członkiem zespołu odpowiedzialnego za przejęcie i rebranding obiektów Tesco w 6. miastach w Polsce, a w trakcie swojej przygody z nieruchomościami, zarządzał ponad 30 000 m2 GLA w obiektach rozproszonych po całej Polsce.

Dzisiaj jest przedstawicielem 12-osobowego zespołu, który odpowiada za kompleksowe zarządzanie prawie 90. nieruchomościami o łącznej powierzchni ponad 500 000 m2, znajdującymi się w portofolio Kaufland w Polsce – sklepy wolnostojące, nieruchomości wynajmowane, powierzchnie w galeriach handlowych oraz centrum dystrybucyjne. Jest także odpowiedzialny za obszar energii i techniki budynkowej dla całej organizacji – pod kątem kosztów, zużycia i optymalizacji, zarządzając jednocześnie budżetem na poziomie 500 mln zł.

Rafał Baranowski jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej, a także studiów Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz MBA Finance and Technology ukończonych w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Od początku kariery zawodowej związany jest z nieruchomościami komercyjnymi. Doświadczenie zdobywał w Banku Santander, w którym kierował jednostkami odpowiadającymi za utrzymanie budynków centralnych oraz sieci placówek, jak również bezpieczeństwo.

Od roku 2016 był członkiem kadr zarządzających w międzynarodowych organizacjach zajmujących się dostarczaniem usług FM, począwszy od dyrektora sprzedaży, przez dyrektora operacyjnego, aż po stanowisko country managera i prezesa zarządu.

01.10.2023 został powołany na stanowisko CEO oraz prezesa zarządu wszystkich spółek Atalian w Polsce i realizuje strategię stabilnego, konsekwentnego umacniania pozycji na polskim rynku FM.

 

 

Andrzej Kroczek to ekspert z dziedziny energetyki. Swoje doświadczenie zdobywał na przestrzeni ponad 10 lat, podczas których koordynował budowę małego układu CHP i jego późniejszą eksploatację, realizował inwestycje proefektywnościowe, przeprowadził jedne z pierwszych zmian sprzedawców energii elektrycznej i dostawę usług DSR. Jest absolwentem wydziału Elektrotechniki Politechniki Rzeszowskiej, swoją wiedzę poszerzał na Politechnice Warszawskiej, SGH i Politechnice Gdańskiej. Obecnie współtworzy zespół Ekovoltis (e2V).

Adam Kardialik jest obecnie zajmuje stanowisko Asset Managera w Citibank Europe Plc, gdzie od 2016 roku odpowiada za kompleksową obsługę portfela biur o powierzchni 60 tys. m² w Polsce. Jego odpowiedzialność rozciąga się również na wsparcie działań FM (Facility Management) w Rosji, Ukrainie i Kazachstanie. Doświadczenie i umiejętności zdobywał, pracując wcześniej w renomowanych firmach takich jak ISS Facility Services Poland oraz Sodexo Poland, gdzie zajmował się zarządzaniem nieruchomościami i usługami administracyjnymi.

Adam jest absolwentem studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Nieruchomościami na Politechnice Warszawskiej oraz uczestniczył w projektach finansowanych z Unii Europejskiej na Szkoła Główna Handlowa, gdzie również ukończył studia podyplomowe.

Jego kariera w branży nieruchomości rozpoczęła się w 1998 roku, co sprawia, że Adam posiada ponad dwie dekady doświadczenia w sektorze. Jest to kluczowy czynnik przyczyniający się do jego sukcesów na polu zarządzania i administracji nieruchomościami

Anita odpowiada za usługi facility management świadczone w modelu self-delivery w biurach klientów ISS z sektora bankowego, farmaceutycznego i technologicznego. Posiada szerokie doświadczenie w budowaniu trwałych relacji z partnerami poprzez proponowanie rozwiązań pozytywnie wpływających na środowisko pracy, doskonalenie standardu usług i efektywne zarządzanie zespołami. Jest absolwentką kierunków menedżerskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Wojciech Krolik – z ponad 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami w branży Retail, od ponad 17 lat  w  firmie  Smyk SA na stanowisku Maintenance Menagera. Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej raz posiadam licencje Zarządcy Nieruchomości.

Obecnie odpowiedzialna za zakupy pośrednie w obszarze capex oraz opex związanym z utrzymaniem nieruchomości handlowych oraz zapewnieniem materiałów zużywalnych na potrzeby operacji sklepowych Grupy (Pepco, Dealz, Poundland).

Doświadczenie zawodowe zdobyte w międzynarodowych korporacjach z branży FMCG, retail i facility management.

Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Negocjacje i Mediacje w Biznesie na Uczelni Łazarskiego.

Związana z rynkiem nieruchomości komercyjnych od ponad 10 lat. Obecnie pełni funkcję Managera Real Estate Maintenance and Facilities Management w Axel Group – firmie będącej międzynarodowym dostawcą elastycznych usług logistycznych. Odpowiada za obiekty w Polsce i Holandii oraz za rozwój inwestycji w duchu zrównoważonego rozwoju, zgodnie z misją Grupy. Zaangażowana w wdrażanie praktyk przyjaznych środowisku, promowanie odpowiedzialności ekologicznej i projektowanie skoncentrowane na człowieku, tworząc bezpieczne i przyjazne środowisko pracy.

Krystyna Helińska to postać, która łączy w sobie zarówno codzienne, jak i niezwykłe aspekty życia. Jako mama i kobieta sukcesu, przez wiele lat zdobywała doświadczenie zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Charakteryzuje się empatią, wysokimi wymaganiami wobec siebie oraz pełnym zaangażowaniem i słownością. Jest w trakcie znaczących zmian, rozwijając własną inicjatywę biznesową oraz eksplorując nowe obszary działalności.

Przez sześć lat była Prezesem Zarządu Okin Facility Polska, firmy oferującej zintegrowane usługi facility management, gdzie przewodziła zespołowi liczącemu około 450 pracowników. Po krótkiej przerwie wróciła do sektora nieruchomości jako doradca zarządu w spółce PZN Sp. z o.o. Wcześniej pełniła funkcję Country Dyrektora w polskim oddziale skandynawskiego lidera branży, będąc pierwszą kobietą na takim stanowisku w Polsce.

Krystyna miała zaszczyt przewodniczyć Komisji Rewizyjnej Polskiej Rady Facility Management. Jest laureatką wielu nagród, w tym Lidera w Branży Facility Management oraz tytułu Business Woman 2020. Wyróżniona została także w Rankingu 50 Kobiet Biznesu Polskiej Gospodarki.

Prywatnie, jest matką 15-letniego

Joanna posiada 15 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte po stronie międzynarodowych firm rekrutacyjnych oraz globalnej agencji doradczej z rynku nieruchomości. Specjalizuje się w efektywnym prowadzeniu procesów rekrutacyjnych dla spółek deweloperskich, międzynarodowych agencji doradczych, funduszy inwestycyjnych oraz firm sieciowych

Poza działalnością rekrutacyjną jest ekspertką Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej, członkiem zarządu polskiego oddziału IFMA oraz prowadzi wykłady na Akademii Leona Koźmińskiego.

Joanna uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Warszawskim i Högskolan Dalarna w Szwecji a także ukończyła studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Doradztwa ds. Nieruchomości.

Współtwórca platformy www.cleanmode.pl

Doświadczony handlowiec z ponad 20-letnim stażem.

Li: https://www.linkedin.com/in/wojciechkolakowski/

Audytor energetyczny i samorządowy menedżer energii. Od 10 lat skutecznie zarządzam i koordynuję wszelkie działania dotyczące poprawy efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej w Gminie Piaseczno. Moim celem jest racjonalizacja zużycia energii elektrycznej i gazu w istniejących budynkach oraz wdrażanie rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną w nowych i projektowanych budynkach gminnych. Jednym z takich rozwiązań jest system zarządzania energią działający od 5 lat w gminnych kotłowniach gazowych i węzłach cieplnych, który oprócz zmniejszania zużycia energii i gazu, przynosi realne oszczędności finansowe. Ponadto, od 10 lat zajmuję się przygotowaniem i realizacją przetargów (w oparciu o przepisy Pzp) na zakup energii elektrycznej i gazu (ok. 10 GWh/rok) dla obiektów gminnych i instalacji oświetlenia drogowego, a następnie obsługą podpisanych umów dla całej gminy.

Dla kogo?
Pracujesz w tym obszarze:
asset
property
facility
administration
operation
corporate real estate
workplace
zarządzania przestrzenią
utrzymania nieruchomości
koniecznie dołącz do nas!
Weż udział
Bilet standard
2100 PLN + 23% VAT
Co otrzymasz?
 • Udział w 2 dniach konferencji
 • Lunch i przerwy kawowe
 • Materiały konferencyjne
 • Wieczorna integracja
2100 PLN + 23% VAT
Bilet
Bilet standard
2100 PLN + 23% VAT
Co otrzymasz?
 • Udział w 2 dniach konferencji
 • Lunch i przerwy kawowe
 • Materiały konferencyjne
 • Wieczorna integracja
2100 PLN + 23% VAT
Na wydarzenie zaprasza
Organizator
Partner Strategiczny
PARTNER
PARTNER MERYTORYCZNY
WYSTAWCY
Patronat medialny
Na wydarzenie zaprasza