Inwestowanie sił i środków w charakteryzujący się silną bezwładnością obszar obiektów, wymaga dziś od wszystkich profesjonalistów odpowiedzi na pytanie jak kreować realne wartości w wysoce dynamicznych warunkach. W świecie nieruchomości korporacyjnych, po okresie małej stabilizacji, rośnie potrzeba ustalenia wyraźniejszych ścieżek dalszego rozwoju i realnego odpowiadania na potrzeby biznesu i pracowników.
Stary porządek biznesowy ustępuje miejsca coraz wyraźniejszym nowym perspektywom i wyzwaniom, związanym ze zmianami w zachowaniach społecznych, rosnącej roli technologii, zmianie sposobów dostarczania usług czy ewoluującymi modelami biznesowymi. Apatyczny modus operandi branży, wynikający z kryzysu tożsamości w jakim znalazła się rynek na skutek podwójnego szoku wywołanego skutkami pandemii oraz rozpoczęciem wony na Ukrainie, ustępuje coraz wyraźniejszym próbom nadania tonu nowym wyzwaniom z jakimi zmagać się będzie rynek obiektów komercyjnych. Niech tegoroczna edycja Kongresu Obiektów będzie próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie jak przywrócić zaangażowanie pracowników i biznesu w celu budowania lepszych narzędzi i rozwiązań pozwalających lepiej odpowiadać na nowe wyzwania przed jakimi staniemy w 2025 roku.
Rozpocznijmy naszą konferencję od powitania i wprowadzenia w główny temat wydarzenia: “gotowi na nowe wyzwania”. Po trudnych latach pandemii COVID-19 oraz wojny na Ukrainie, nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość i zastanowić się, jak branża nieruchomości dostosuje się do nadchodzących zmian w roku 2025 i później. Omówimy trendy, które wpłyną na naszą działalność w kontekście globalnej polityki, ekonomii oraz wyzwań strukturalnych.
Przeanalizujmy przyszłość gospodarki krajowej i europejskiej, zwłaszcza sektora nieruchomości, w kontekście potencjalnego zakończenia wojny na Ukrainie. Jakie będą konsekwencje dla polskich firm i jakie szanse otworzą się przed nami w odbudowie Ukrainy? Dyskutujmy o przyszłych wyzwaniach i możliwościach, jakie niesie za sobą powrót ukraińskich pracowników do ojczyzny, oraz o tym, jak branża nieruchomości może na to odpowiedzieć, tworząc bardziej bezpieczne i zrównoważone systemy.
Co przyniesie przyszłość dla rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce? W tym panelu czołowi przedstawiciele branży real estate przedstawią swoje wizje na kolejną dekadę. Jakie czynniki, poza demografią, cyfryzacją, dekarbonizacją i rynkiem pracy, będą miały kluczowy wpływ na rozwój naszego sektora? Zapraszamy do wspólnej dyskusji na temat strategicznych kierunków rozwoju branży.
Jak trudne doświadczenia ostatnich lat, takie jak kryzysy i poszukiwanie tożsamości branżowej, wpływają na budowanie odporności i silnych charakterów? Jak możemy przekształcić te wyzwania w sukcesy, tworząc nowe podejścia do zarządzania i budując lepsze relacje zawodowo-społeczne? Dowiedzmy się, jak kryzysy mogą kształtować liderów przyszłości.
Poznaj przykłady zarządzania portfelami nieruchomości zgodnie z wartościami ESG. Dowiedz się, jak największe marki strategicznie zarządzają swoimi zasobami, aby dostarczać realną wartość na najwyższym poziomie.
Analiza zmian, jakie przyniosły hybrydowe modele pracy, wykazuje, że 60% biur nie jest jeszcze dostosowana do nowej rzeczywistości. Właściciele i zarządcy muszą wypracować nowe modele pracy, aby poprawić kulturę organizacyjną i komunikację w biurach. Dyskutujmy, jak biura mogą ewoluować, aby stać się kluczowymi punktami scalającymi organizacje.
Czekamy na potwierdzenie tematu.
Zarządzanie zlecane na zewnątrz ma swoje zalety, ale również ograniczenia. Czy model outsourcingu ustąpi miejsca właścicielskiej formie zarządzania, która oferuje głębsze doświadczenia najemcom i większą kontrolę? Wspólnie zastanowimy się nad zaletami i wadami obu modeli, aby wyciągnąć konstruktywne wnioski na przyszłość.
Biznes logistyczny i jego kolejny skok zmieni się silnie w oparciu o rewolucje w obszarze e-mobility. Czy magazyny są na to gotowe?
Rok 2025 przyniesie obowiązek raportowania łańcucha dostaw. Jak uspójnić język między zamawiającymi a dostawcami, aby proces przekazywania informacji był ustandaryzowany i sprawny? Omówimy, jak najlepiej przygotować się do nadchodzących zmian.
Balansowanie popytu i podaży w kontekście stabilizacji sieci energetycznej to wyzwanie, które wymaga współpracy obu stron. Jak wykorzystać elastyczność biznesową do budowania zrównoważonego modelu konsumpcji? Zapraszamy do wspólnej dyskusji na ten temat.
Podsumowując pierwszy dzień, omówimy, jak nowoczesne modele współpracy pomiędzy dostawcami a zamawiającymi mogą realnie zmieniać rynek nieruchomości.
Obsługa obiektów sieciowych to wyzwanie ze względu na ich dużą rozpiętość geograficzną i zróżnicowane wyzwania. Jak sprawnie dostarczać wartość i usługi, aby wspierały one strategię biznesową organizacji? Zastanowimy się nad tym wspólnie.
Centra handlowe jako “trzecie miejsce” – obraz koncepcji Raya Oldenburga – miejsce spotkań i interakcji społecznych, które nie jest ani domem (pierwsze miejsce), ani miejscem pracy (drugie miejsce). Jakie trendy wpływają na ich rozwój i jak unikać czarnego scenariusza ich upadku? Zapraszamy do dyskusji liderów świata retail.
Rozwiązania cyfrowe i PropTech wspierają zarządców nieruchomości w wielu obszarach. Dowiedz się, jakie narzędzia są dostępne i jak z nich korzystać, aby doskonalić model biznesowy i podejmować lepsze decyzje dzięki danym.
Silne przywództwo jest kluczowe dla branży nieruchomości. Jak zarządzać zespołami i projektami w kontekście ESG, rewolucji cyfrowej i technologicznej? Dowiedz się, jak wzmacniać swoją pozycję w organizacji poprzez skuteczne przywództwo.
Pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości, zmniejszając ilość nowych projektów. Jakie będą konsekwencje tej luki podażowej dla najemców? Zastanówmy się, jak zmiany strukturalne wpływają na rynek leasingu i dostępność powierzchni.
Czy elastyczne umowy najmu są odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby rynku? Jakie są korzyści i wady tego modelu? Dyskutujmy o tym, jak rynek nieruchomości może się zmieniać w kierunku większej elastyczności.
Czy mobilne zespoły techniczne to jedyna wizja przyszłości? Jakie inne modele mogą zapewnić bezpieczeństwo i sprawną obsługę techniczną obiektów? Zastanówmy się nad różnymi podejściami do zarządzania techniką.
Czekamy na potwierdzenie tematu.
Czekamy na potwierdzenie tematu.
Jak raportować wiedzę i tworzyć rekomendacje dla zarządów, aby wzmacniać swoją pozycję w organizacji? Dowiedz się, jak wykorzystać zaawansowane modele wiedzy i statystyki do podejmowania strategicznych decyzji.
Czy dobrze wykorzystujesz swoje zasoby nieruchomości? Dzięki utilization studies możesz lepiej zrozumieć, jak zarządzać swoim portfelem i transformować go zgodnie z rynkowymi trendami. Poznaj narzędzia, które pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki.
Dlaczego warto przedłużać współpracę z dostawcami usług zamiast ciągle szukać nowych? Jak budować głębsze relacje, które pozwalają na rozwój i optymalizację procesów? Dyskutujmy o tym, jak minimalizować czas poświęcony na naukę nowych dostawców i wspólnie rozwijać bardziej zaawansowane modele współpracy.
Mędrzycki
W CPI Property Group Marcin zarządza działem Asset Management i odpowiada za biurowy portfel spółki liczący 20 nieruchomości. Jest odpowiedzialny za wdrażanie i rozwój właścicielskiego modelu zarządzania we wszystkich biurowcach należących do firmy. Do jego zadań należy m.in. podnoszenie wartości obiektów poprzez ich modernizacje i unowocześnianie oraz optymalizacje kosztów funkcjonowania. Marcin Mędrzycki pracuje w branży nieruchomości komercyjnych od 2001 roku. Od początku swojej kariery zajmuje się nadzorowaniem działalności biurowców i centrów handlowych. W 2006 dołączył do Caelum Development, gdzie od 2007 roku pełnił funkcję Head of Property Management. Następnie pracował w firmie CREAM Property Advisors jako dyrektor Property Management i zarządzał różnorodnym portfelem obiektów handlowych i biurowych o łącznej powierzchni najmu 120 tys. mkw.
Derski
Prawnik, ekonomista i dziennikarz. Od 15 lat pisze o sektorze energetycznym, od dekady współtworząc opiniotwórczy serwis WysokieNapiecie.pl. Wielokrotnie nagradzany, m.in. w prestiżowym konkursie NBP dla najlepszych dziennikarzy ekonomicznych. Nominowany do nagrody Grand Press Economy 2023. Współautor „Wieku energetyków”, uznanego przez Dziennik Gazetę Prawną za jedną z najlepszych książek ekonomicznych roku.
Kogut
Dziennikarz branżowy oraz wydawca magazynu Obiekty. Prezes Polskiej Rady Facility Management.
Gromko
AV Integrations Account Manager w Brill Av Media, firmie zajmującej się obsługa techniczną wydarzeń oraz instalacją systemów audio-video. Odpowiedzialny za obsługę klientów korporacyjnych oraz przygotowywanie ofert związanych z wyposażeniem przestrzeni biurowych w zaawansowane systemy audio-video. Jego głównym zadaniem jest badanie potrzeb klienta a następnie w oparciu o zespół projektowy, przygotowywanie kompleksowych rozwiązań mających na celu zapewnić technologie wspierającą procesy obsługiwanych organizacji. Czas wolny poświęca na realizację swojej muzycznej pasji.
Linert
Liderka, specjalistka od relacji, budowania wizerunku marek, organizuje wydarzenia.
Mistrzyni kompetencji miękkich. Babka od zadań specjalnych. Jej misja – słuchać klientów.
Związana od lat z branżą rozwiązań digital signage. Prowadzi szkolenia dla środowiska architektów. Rzuca nowe światło na tematy związane z technologią.
Szymański
Hubert jest dyrektorem działu rozwoju CBRE GWS w Polsce, Czechach i Słowacji. Ma ponad 17-letnie doświadczenie w branży Facility Management zarówno na stanowiskach operacyjnych, jak i handlowych. Hubert koordynuje działania departamentu rozwoju dbając, aby koncepcja współpracy przynosiła partnerom biznesowym benefity w obszarze optymalizacji kosztów wraz z poprawą jakości usług. Wraz z działem Generalnego Wykonawstwa Hubert buduje również rozwiązania w zakresie projektowania, zarządzania oraz realizacji projektów budowlanych.
Plata
Łukasz jest dyrektorem jednostki biznesowej CBRE GWS. Koncentruje się na doskonałości operacyjnej i stwarzaniu możliwości rozwoju.
Kariera zawodowa Łukasza w branży nieruchomości rozpoczęła się ponad 10 lat temu, w tym czasie pełnił funkcję Energy Managera, Dyrektora Segmentu Retail, Dyrektora Operacyjnego zarządzając usługą obsługi technicznej w segmentach: przemysłowym (zakłady lotnicze oraz produkcyjne), komercyjnym (galerie handlowe, hotele, biurowce), klientów sieciowych (instytucje finansowe).
Kamiński
Artur Kamiński – Dyrektor operacyjny działu utrzymania czystości w Dussmann, to prawdziwy weteran w branży, z imponującym doświadczeniem sięgającym 20 lat. Jego nazwisko jest synonimem innowacji i efektywności, a wprowadzone przez niego rozwiązania znacząco zmieniły oblicze sektora. To on stoi za wdrożeniem nowoczesnych technologii, takich jak mechanizacja prac, internet rzeczy czy kody QR, które zrewolucjonizowały codzienną pracę zespołów utrzymania czystości.
Jako manager, Artur Kamiński jest nieustannie skupiony na kliencie i jego potrzebach, co czyni go liderem z prawdziwego zdarzenia. Jego podejście do zarządzania można opisać jako aktywne, a jego styl pracy cechuje ciągłe poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Świetnie łączy swoje bogate doświadczenie z niesłabnącym apetytem na nowe wyzwania, dzięki czemu potrafi w kreatywny sposób wykorzystywać nowinki technologiczne do usprawniania i optymalizacji usług, które nadzoruje.
Artur to nie tylko doświadczony profesjonalista, ale też wizjoner, który wciąż szuka sposobów, by przesuwać granice możliwości w swojej dziedzinie. Bez dwóch zdań, jest to człowiek, który wyznacza trendy i nieustannie podnosi poprzeczkę w branży utrzymania czystości.
Baran
Borys Baran – Business Development Manager w Dussmann, z szeroko rozumianą branżą HoReCa związany od prawie 20 lat poznał jej różne wymiary w kilku miastach w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii zajmując stanowiska od podstawowych, przez pracę jako kucharz po stanowiska managerskie a wreszcie prowadząc własną firmę z pogranicza e-commerce i cateringu. W trakcie kariery zajmował się także konsultacjami biznesowymi, rozwojem kuchni produktowych i wdrażaniu nowych produktów z segmentu grab and go.
Ostatnie 7 lat poświęcił sprzedaży usług żywienia w sektorach edukacyjnym, ochrony zdrowia oraz business and industry. Skutecznie łączy wiedzę branżową, umiejętności sprzedażowe z zainteresowaniem marketingiem, które przekuwa na pisanie branżowych artykułów dotyczących benefitów pracowniczych oraz ich wpływu na wellbeing pracowników.
Kozłowski
Mariusz wspiera działania lokalnego oddziału CBRE GWS w zakresie technicznym oraz poszanowania energii. Jego głównym obszarem działania są techniczne rozwiązania i możliwości wspierania klientów w procesie dekarbonizacji poprzez zastosowanie technologii zrównoważonego rozwoju.
Kariera zawodowa Mariusza w branży nieruchomości rozpoczęła się ponad 20 lat temu od uczestnictwa w projekcie budowy kompleksu handlowo-usługowo- biurowego Złote Tarasy, gdzie pełnił funkcje koordynatora logistyki, inżyniera projektu, koordynatora najemców oraz managera zespołu zamykającego projekt. Rozwój zawodowy w zakresie nieruchomości został wzbogacony o długoletnie doświadczenie na pozycji dyrektora operacyjno-technicznego w centrum handlowym Westfield Mokotów.
Kotlarski
Dyrektor w dziale Property Management CBRE, Key Account Manager dla Invesco w Polsce, z ponad 16-letnią praktyką na rynku nieruchomości komercyjnych. W ciągu swojej kariery zawodowej miał okazję zarządzać prestiżowymi projektami jak Galeria Kazimierz na stanowisku Dyrektora Galerii, nadzorować operacyjnie portfele nieruchomości komercyjnych czy ikoniczne budynki biurowe jak: Q22 i Plac Unii. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w firmach konsultingowych, takich jak: King Sturge, JLL i od ponad 11 lat w CBRE.
Paweł jest odpowiedzialny za rozwój usług z zakresu doradztwa ESG w zakresie operacyjnego zarządzania obiektami komercyjnymi dla obsługiwanych Klientów przez Property Management w CBRE w Polsce.
Mędrzycki
Derski
Kogut
Gromko
Linert
Szymański
Plata
Kamiński
Baran
Kozłowski
Kotlarski
W CPI Property Group Marcin zarządza działem Asset Management i odpowiada za biurowy portfel spółki liczący 20 nieruchomości. Jest odpowiedzialny za wdrażanie i rozwój właścicielskiego modelu zarządzania we wszystkich biurowcach należących do firmy. Do jego zadań należy m.in. podnoszenie wartości obiektów poprzez ich modernizacje i unowocześnianie oraz optymalizacje kosztów funkcjonowania. Marcin Mędrzycki pracuje w branży nieruchomości komercyjnych od 2001 roku. Od początku swojej kariery zajmuje się nadzorowaniem działalności biurowców i centrów handlowych. W 2006 dołączył do Caelum Development, gdzie od 2007 roku pełnił funkcję Head of Property Management. Następnie pracował w firmie CREAM Property Advisors jako dyrektor Property Management i zarządzał różnorodnym portfelem obiektów handlowych i biurowych o łącznej powierzchni najmu 120 tys. mkw.
Prawnik, ekonomista i dziennikarz. Od 15 lat pisze o sektorze energetycznym, od dekady współtworząc opiniotwórczy serwis WysokieNapiecie.pl. Wielokrotnie nagradzany, m.in. w prestiżowym konkursie NBP dla najlepszych dziennikarzy ekonomicznych. Nominowany do nagrody Grand Press Economy 2023. Współautor „Wieku energetyków”, uznanego przez Dziennik Gazetę Prawną za jedną z najlepszych książek ekonomicznych roku.
Dziennikarz branżowy oraz wydawca magazynu Obiekty. Prezes Polskiej Rady Facility Management.
AV Integrations Account Manager w Brill Av Media, firmie zajmującej się obsługa techniczną wydarzeń oraz instalacją systemów audio-video. Odpowiedzialny za obsługę klientów korporacyjnych oraz przygotowywanie ofert związanych z wyposażeniem przestrzeni biurowych w zaawansowane systemy audio-video. Jego głównym zadaniem jest badanie potrzeb klienta a następnie w oparciu o zespół projektowy, przygotowywanie kompleksowych rozwiązań mających na celu zapewnić technologie wspierającą procesy obsługiwanych organizacji. Czas wolny poświęca na realizację swojej muzycznej pasji.
Liderka, specjalistka od relacji, budowania wizerunku marek, organizuje wydarzenia.
Mistrzyni kompetencji miękkich. Babka od zadań specjalnych. Jej misja – słuchać klientów.
Związana od lat z branżą rozwiązań digital signage. Prowadzi szkolenia dla środowiska architektów. Rzuca nowe światło na tematy związane z technologią.
Hubert jest dyrektorem działu rozwoju CBRE GWS w Polsce, Czechach i Słowacji. Ma ponad 17-letnie doświadczenie w branży Facility Management zarówno na stanowiskach operacyjnych, jak i handlowych. Hubert koordynuje działania departamentu rozwoju dbając, aby koncepcja współpracy przynosiła partnerom biznesowym benefity w obszarze optymalizacji kosztów wraz z poprawą jakości usług. Wraz z działem Generalnego Wykonawstwa Hubert buduje również rozwiązania w zakresie projektowania, zarządzania oraz realizacji projektów budowlanych.
Łukasz jest dyrektorem jednostki biznesowej CBRE GWS. Koncentruje się na doskonałości operacyjnej i stwarzaniu możliwości rozwoju.
Kariera zawodowa Łukasza w branży nieruchomości rozpoczęła się ponad 10 lat temu, w tym czasie pełnił funkcję Energy Managera, Dyrektora Segmentu Retail, Dyrektora Operacyjnego zarządzając usługą obsługi technicznej w segmentach: przemysłowym (zakłady lotnicze oraz produkcyjne), komercyjnym (galerie handlowe, hotele, biurowce), klientów sieciowych (instytucje finansowe).
Artur Kamiński – Dyrektor operacyjny działu utrzymania czystości w Dussmann, to prawdziwy weteran w branży, z imponującym doświadczeniem sięgającym 20 lat. Jego nazwisko jest synonimem innowacji i efektywności, a wprowadzone przez niego rozwiązania znacząco zmieniły oblicze sektora. To on stoi za wdrożeniem nowoczesnych technologii, takich jak mechanizacja prac, internet rzeczy czy kody QR, które zrewolucjonizowały codzienną pracę zespołów utrzymania czystości.
Jako manager, Artur Kamiński jest nieustannie skupiony na kliencie i jego potrzebach, co czyni go liderem z prawdziwego zdarzenia. Jego podejście do zarządzania można opisać jako aktywne, a jego styl pracy cechuje ciągłe poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Świetnie łączy swoje bogate doświadczenie z niesłabnącym apetytem na nowe wyzwania, dzięki czemu potrafi w kreatywny sposób wykorzystywać nowinki technologiczne do usprawniania i optymalizacji usług, które nadzoruje.
Artur to nie tylko doświadczony profesjonalista, ale też wizjoner, który wciąż szuka sposobów, by przesuwać granice możliwości w swojej dziedzinie. Bez dwóch zdań, jest to człowiek, który wyznacza trendy i nieustannie podnosi poprzeczkę w branży utrzymania czystości.
Borys Baran – Business Development Manager w Dussmann, z szeroko rozumianą branżą HoReCa związany od prawie 20 lat poznał jej różne wymiary w kilku miastach w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii zajmując stanowiska od podstawowych, przez pracę jako kucharz po stanowiska managerskie a wreszcie prowadząc własną firmę z pogranicza e-commerce i cateringu. W trakcie kariery zajmował się także konsultacjami biznesowymi, rozwojem kuchni produktowych i wdrażaniu nowych produktów z segmentu grab and go.
Ostatnie 7 lat poświęcił sprzedaży usług żywienia w sektorach edukacyjnym, ochrony zdrowia oraz business and industry. Skutecznie łączy wiedzę branżową, umiejętności sprzedażowe z zainteresowaniem marketingiem, które przekuwa na pisanie branżowych artykułów dotyczących benefitów pracowniczych oraz ich wpływu na wellbeing pracowników.
Mariusz wspiera działania lokalnego oddziału CBRE GWS w zakresie technicznym oraz poszanowania energii. Jego głównym obszarem działania są techniczne rozwiązania i możliwości wspierania klientów w procesie dekarbonizacji poprzez zastosowanie technologii zrównoważonego rozwoju.
Kariera zawodowa Mariusza w branży nieruchomości rozpoczęła się ponad 20 lat temu od uczestnictwa w projekcie budowy kompleksu handlowo-usługowo- biurowego Złote Tarasy, gdzie pełnił funkcje koordynatora logistyki, inżyniera projektu, koordynatora najemców oraz managera zespołu zamykającego projekt. Rozwój zawodowy w zakresie nieruchomości został wzbogacony o długoletnie doświadczenie na pozycji dyrektora operacyjno-technicznego w centrum handlowym Westfield Mokotów.
Dyrektor w dziale Property Management CBRE, Key Account Manager dla Invesco w Polsce, z ponad 16-letnią praktyką na rynku nieruchomości komercyjnych. W ciągu swojej kariery zawodowej miał okazję zarządzać prestiżowymi projektami jak Galeria Kazimierz na stanowisku Dyrektora Galerii, nadzorować operacyjnie portfele nieruchomości komercyjnych czy ikoniczne budynki biurowe jak: Q22 i Plac Unii. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w firmach konsultingowych, takich jak: King Sturge, JLL i od ponad 11 lat w CBRE.
Paweł jest odpowiedzialny za rozwój usług z zakresu doradztwa ESG w zakresie operacyjnego zarządzania obiektami komercyjnymi dla obsługiwanych Klientów przez Property Management w CBRE w Polsce.
22 dni 11 godzin i 14 minut!
22 dni 11 godzin i 14 minut!
22 dni 11 godzin i 14 minut!