Andrzej Zalega

prezes zarządu PZN Facility Management


Od 2016 prezes zarządu PZN Facility Management (PZN Sp. z o.o.) jednej z czołowych polskich spółek z branży facility management. Firma świadczy kompleksowe usługi administrowania i zarządzania nieruchomościami, jednocześnie dostarczając całościową obsługę techniczną dla nieruchomości bankowych, sieci handlowych, magazynów, biur i hoteli oraz wielu innych w całym kraju.

 

Jako prezes i większościowy udziałowiec PZN Sp. z o.o., przeprowadził proces restrukturyzacji spółki znacząco poprawiając jej wyniki finansowe. Pod jego przewodnictwem firma przeszła całościowy rebranding oraz wymianę pokoleniową kadry zarządzającej. Dziś ponad 70% menedżmentu spółki stanowią kobiety. Dzięki Andrzejowi, w firmie prowadzonej przez wiele lat w sposób tradycyjny udało się zasiać ducha innowacji i zmiany. Aktywnie promuje i wdraża wiele rozwiązań technologicznych służących usprawnieniu obsługi Klientów i ich nieruchomości.

 

Wcześniej przez 18 lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym. W latach 2012 – 2015 Dyrektor Sprzedaży  w UNIQA odpowiedzialny za 1 mld zł rocznego budżetu sprzedaży.

 

Współzałożyciel i wiceprezes zarządu Polskiej Rady Facility Management, wnoszący wiele inicjatyw dla standaryzacji i rozwoju branży FM w Polsce oraz wzmocnienia jej pozycji w środowisku biznesowym.

 

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katz Graduate School of Business na University of Pittsburgh (EMBA).