Janusz Gutowski

dyrektor działu Property Management w AXI IMMO


Janusz Gutowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Obecnie pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości (PSZN), jest też delegatem na European Association of Real Estate Professionals (CEPI, z siedzibą w Brukseli) oraz National Association of Realtors (NAR, z siedzibą w Chicago). Ponadto był członkiem zarządu Polish Real Estate Federation (PREF) przez trzy kadencje.

W latach 80/ pracował w dziale Technicznej Obsługi Rynków Zagranicznych Fabryki Samochodów Osobowych. W latach 90. był lokalnym doradcą dla Bank of America, Nomura oraz dla nowojorskiego oddziału Deutsche Bank, gdzie zajmował się implementacją ADR (American Depositary Receipts) w polskich spółkach notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także innymi projektami związanymi z polskim rynkiem kapitałowym.

Janusz jest zarządcą nieruchomości komercyjnych od końca lat 90. Początkowo jego kariera koncentrowała się na nieruchomościach handlowych, w ostatnich latach zajmuje się głównie obiektami logistycznymi i magazynowymi. Jako CEO, AXI IMMO Sevices Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, zarządza nieruchomościami logistycznymi i magazynowymi wielu inwestorów. Jest współautorem książek Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi oraz Zarządzanie nieruchomościami handlowymi (wydawnictwo Poltext).