Seweryna Afanasjew

MRICS, PRFM


Ekspert rynku nieruchomości ze specjalizacją w optymalizacji i transformacji obszaru corporate real estate i strategic facilities management. Od 2018 Członek Zarządu RICS World Europe Board, wcześniej CZŁONEK zarządu RICS Polska i IFMA Polska. Członek Polskiej Rady Facility Management. Licencjonowany zarządca i pośrednik nieruchomości.

Ponad 20 lat doświadczenia w obszarze nieruchomości komercyjnych (biura, centra handlowe, magazyny). Koncentruje się na poszukiwaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych do nieruchomości w celu zwiększenia EBITDA organizacji. Ekspert w zakresie komercyjnego Asset Managementu i wynajmu dla funduszy inwestycyjnych, corporate real estate i strategicznego facilities management w dużych międzynarodowych organizacjach. Karierę w nieruchomościach rozpoczęła w 1999 w firmie Cushman & Wakefield. Przez ponad 7 lat pracowała dla Citigroup jako dyrektor zarządzania nieruchomościami.

Prelegent i wykładowca na konferencjach i szkoleniach z zakresu nieruchomości komercyjnych. Pisze artykuły głównie na temat zarządzania nieruchomościami i negocjacji umów najmu; jest współautor publikacji RICS “Real estate fund, asset and property management: investment services” i “Procurement of Facilities Management”.

Seweryna Afanasjew, MRICS, PRFM