KOMENTARZ EKSPERCKI cd.

Radosław Sosnowski Area sales manager COOL-FIT & Piotr Woronkow Area sales manager COOL-FIT Georg Fischer


Koszty płukania mogą sięgać nawet setek tysięcy złotych. To są wydatki, których możemy uniknąć, projektując systemy z rur tworzywowych.

 

W kontekście modernizacji DC istotna może okazać się też niska waga rur z tworzywa. System preizolowany COOL FIT jest o połowę lżejszy niż sama rura stalowa. W przypadku tranzytów o średnicach nawet do DN400 (dostępnych w COOL-FIT) ma to kolosalne znaczenie. Przede wszystkim umożliwia wykorzystanie istniejącej infrastruktury do trasowania systemu chłodniczego. Pozwala również zaprojektować lżejsze konstrukcje nośne i systemy montażowe. Wysoka estetyka płaszcza z HDPE daje możliwość prowadzenia rur w miejscach odsłoniętych, a jego odporność zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi czy aktywnością zwierząt, np. ptaków.

 

Ostatnim ważnym punktem jest zrównoważony rozwój. Nasze systemy rurowe mają deklarację środowiskową (EPD), która wykazuje ograniczony wpływ na środowisko w porównaniu np. z rurociągami ze stali. Ślad węglowy związany z wytworzeniem, montażem i użytkowaniem potrafi być nawet dwukrotnie mniejszy.

https://data-center.gfps.com/