KOMENTARZ EKSPERCKI cd.

Robert Warkocz, prezes zarządu Grupy INWEMER


Grupa INWEMER świadczy usługi już blisko 30 lat. Zaczynaliśmy działać bez świadomości, że istnieje coś takiego jak FM i że możemy świadczyć tak wiele różnych usług niezwiązanych, zdawałoby się, w żaden sposób z naszą pierwotną działalnością.

Szczęśliwie odezwał się do nas duch branży i usłyszeliśmy, że naszym celem powinno być dążenie do tego, aby dla naszych potencjalnych klientów wykonywać jak najwięcej różnorakich działań, z których oni sami z ulgą zrezygnują.

Zupełnie oczywiste jest, że aby dać sobie szanse na sukces, należy to robić dobrze, w dobrej cenie i w całym kraju. Powstało jednak pytanie, jak to osiągnąć w konkretnym otoczeniu konkurencyjnym, bez porównania większych i bardziej doświadczonych organizacji. Postawiliśmy na elastyczność działania, szybkość diagnozowania i reagowania na pojawiające się potrzeby klientów. Realizacja tego celu wymagała od nas zgromadzenia własnych zasobów materialnych i organizacyjnych potrzebnych do samodzielnego świadczenia szerokiej gamy usług. Osiągnięcie sukcesu stało się możliwe dzięki skupieniu wokół tego celu grupy ludzi, którzy nowe wyzwania traktowali jako okazję do rozwoju własnych kompetencji.

Przed nami wiele nowych wyzwań i wiele możliwości. Jesteśmy cały czas na początku obranej drogi. Dynamika rozwoju branży FM w Polsce i perspektywa jej wzrostu wraz z dojrzewaniem gospodarki, co przekłada się również na wzrost wymagań i konkurencyjności podpowiada jednak, że innej drogi nie ma.