KOMENTARZ EKSPERCKI cd.

Robert Zegarek, Główny technolog w firmie INWEMER


Zależało nam na tym, abyśmy mogli w bezpieczny sposób świadczyć swoje usługi, nie uszkadzając przy tym materiałów znajdujących się w powierzanych nam pomieszczeniach.

Tam, gdzie jest to możliwe, rezygnujemy ze stosowania płynów dezynfekujących, które działają bardzo silnie i są toksyczne. Postanowiliśmy zamienić je na wodę ozonowaną, która używana w odpowiednich stężeniach ma właściwości lecznicze i w przeciwieństwie do płynów nie wysusza skóry. Warto tu także dodać, że alkohol zawarty w powszechnie stosowanych środkach dezynfekujących degraduje powierzchnię materiałów używanych w pomieszczeniach.

Innowacją opracowaną przez naszą spółkę matkę grupy B+N Reference Zrt. z własnym działem badawczo-rozwojowym jest autonomiczne urządzenie do dezynfekcji UV, które przeniesie ją na wyższy poziom. Służy ono do dezynfekcji patogenów na różnych powierzchniach w powietrzu lub w wodzie.

Jednym z najbardziej obiecujących rozwiązań na najbliższą przyszłość jest system analizy i sygnalizacji higieny oparty na metagenomie, który znajduje się w zaawansowanej fazie badań. Już teraz wykrywa on pół miliona gatunków bakterii, grzybów i wirusów.

Mam nadzieję, że wprowadzane przez nas innowacje i automatyzacja będą odgrywały coraz większą rolę w czyszczeniu i dezynfekcji, ponieważ  dokładamy wszelkich starań, aby  szukać ciągle nowych rozwiązań dostosowanych do specyfiki obiektów i sprzątanych powierzchni.