KOMENTARZ EKSPERCKI cd.

Robert Pastuszka, Associate Director w Nuvalu Polska


Aranżacja

Receptą jest modułowość i elastyczność. Mobilne ścianki i meble umożliwiają wydzielenie przestrzeni projektowych i mniejszych sal spotkań czy stref relaksu. Dzięki nim można podzielić pracowników na zespoły i stworzyć bezpieczną przestrzeń umożliwiającą stosowanie reguł dystansu społecznego. Taką, która budzi zaufanie i zapewnia odpowiedni komfort psychiczny pracownikom korzystającym z biura.

Inteligentne technologie

Nowoczesne systemy BMS umożliwiają monitoring przepływu osób w budynku, co ogranicza ryzyko i zabezpiecza przed masowymi kwarantannami. Technologie dotykowe będą wypierane przez aplikacje – dzięki nim można już regulować ustawienia klimatyzacji, otwierać drzwi czy rezerwować sale. Dzięki cyfryzacji i technologiom chmurowym pracownicy coraz rzadziej mają fizyczny kontakt z dokumentami, które mogą być źródłem zakażeń.

Ekologia

Biuro musi tworzyć przyjazne środowisko pracy, czas więc na naturalną zieleń i ekologiczne materiały wykończeniowe (drewno, kamień). O czyste powietrze w biurowcach zadbają innowacyjne systemy wentylacji. Ważne są również odpowiednie oświetlenie oraz akustyka.

 

 

Robert Pastuszka, Associate Director w Nuvalu Polska