TAJEMNICA POLISZYNELA - ciąg dalszy:

MACIEJ ŻŁOBIŃSKI, Ekspert w zakresie tworzenia optymalnych warunków do pracy umysłowej


A przecież wielu producentów ma w swojej ofercie stoły o innych kształtach i rozmiarach, które pozwalają lepiej wykorzystać daną przestrzeń do spotkań o danym charakterze – mamy do dyspozycji stoły trójkątne, kwadratowe, owalne, okrągłe i półokrągłe… Każdy z powyższych kształtów warto zastosować przy poszczególnych funkcjach, np. stoły okrągłe genialnie się sprawdzają przy kreatywnych spotkaniach roboczych, wymagających interakcji między uczestnikami oraz podczas negocjacji, stoły trójkątne – do wideokonferencji i spotkań z użyciem materiałów wideo, itp.

Jeśli nie mamy możliwości stworzenia paru różnych przestrzeni, z których każda byłaby dostosowana do danego typu spotkania, warto zastosować  mobilne stoły modułowe, które można ze sobą dowolnie łączyć w układy o różnym kształcie lub rozdzielić i ustawić do typowego układu „klasowego”. Część z nich ma do tego składane blaty, aby np. szybko opróżnić salę i stworzyć układ „kinowy”, maksymalizujący liczbę uczestników spotkania w danej przestrzeni.

Problemów przysparza też wybór foteli do sal konferencyjnych. Często wygląda to tak, jakby ktoś chciał nas przenieść o ćwierć wieku wstecz. A przecież są dostępne nowoczesne krzesła i fotele konferencyjne, uwzględniające aktualną wiedzę z zakresu ergonomii, funkcjonalności i użyteczności pod kątem potrzeb i oczekiwań współczesnego użytkownika. Możemy nawet wybrać krzesła konferencyjne z podłokietnikami dostosowanymi do używania tabletów i smartfonów.

Stosując nowoczesne koncepcje wyposażenia przestrzeni spotkań, stwarzamy naszym pracownikom zdrowe i efektywne warunki pracy – warto pamiętać, że odpowiedni dobór wyposażenia może zwiększyć efektywność spotkania nawet o 40%.