MACIEJ ŻŁOBIŃSKI, Ekspert w zakresie tworzenia optymalnych warunków do pracy umysłowej

POLSKIE TOWARZYSTWO ERGONOMICZNE


Od 1997 roku lat zajmuje się tworzeniem optymalnych warunków pracy intelektualnej (biurowej) poprzez odpowiedni dobór i aranżację wyposażenia meblowego, we współpracy z największymi polskimi producentami i dystrybutorami mebli biurowych.
Od 2003 roku prowadzi własną firmę ACTIVUS, będącą pierwszym w Polsce doradcą i brokerem wyposażenia meblowego dla firm.
Od 2011 roku członek, od 2014 – wiceprezes Śląskiego Oddziału (ponownie wybrany na kadencję 2018-2022), a od 2019 – członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego.
Autor artykułów i wypowiedzi w prasie specjalistycznej nt. ergonomii pracy biurowej (Promotor BHP, Puls HR, Property Design, Puls Biznesu).
Autor referatów naukowych z zakresu projektowania przestrzeni biurowych, w tym ergonomii pracy biurowej.
Zapraszany jako prelegent na konferencje naukowe poświęcone projektowaniu wnętrz biurowych oraz jako wykładowca na uczelniach wyższych – kierunek architektura i architektura wnętrz – wykłady dot. wieloaspektowości projektowania przestrzeni biurowych oraz ćwiczenia z zakresu ergonomii pracy z komputerem i projektowania stanowisk pracy intelektualnej, m.in. na: – Politechnice Śląskiej (Wydział Architektury), – Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, – Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie (w ramach programu ARCHISTARTER).
Zapraszany na konferencje biznesowe jako prelegent-panelista merytoryczny w zakresie optymalizacji stanowisk pracy biurowej w tym ergonomii pracy z komputerem, m.in. na: – Konferencjach Pulsu Biznesu – wykład nt. Ergonomii i akustyki w Call Center, ergonomii i psychologii pracy we współczesnych biurach, – Kongresie Polskiego Towarzystwa Informatycznego, – Sympozjum Polish Green Building Council w Warszawie, – Konferencji „Praktyczna Kultura Bezpieczeństwa” w Sycowie (z zaproszenia Delphi Poland SA), – Konferencji nt. Zdrowego biura organizowanej przez polski oddział BuroHappold w Warszawie.
Współautor programu programu specjalistycznego szkolenia dla pracowników umysłowych firm i instytucji „Zdrowe biuro – jak przetrwać w biurze do emerytury”. Przeprowadził takie szkolenia m.in. w: BUROHAPPOLD w Warszawie, GOETHE INSTITUT w Krakowie, DELPHI POLAND SA w Krakowie (wybrane działy), EATON AUTOMOTIVE w Bielsku-Białej, Fundusz Górnośląski SA, a także szkolenia otwarte w tym zakresie dla służb BHP i HR firm krakowskich, współfinansowane przez ZUS oddział w Krakowie. 2018 – Członek Sądu Konkursowego w zakresie ergonomii konkursu dla studentów architektury „Śląskie Przysiadki”