Globalne wyzwania lokalne szanse

Podsumuj mijający rok wraz z redakcją „Obiektów”. Doświadczaj wymiany poglądów z przedstawicielami świata nieruchomości. Analizuj łańcuchy wartości w obszarze facility, property i asset management, opierając się na światowych trendach i lokalnych wyzwaniach. Dostrzegaj szanse dla biznesu i nowe role w kontekście obiektów i organizacji dla jakich pracujesz. Dyskutuj, krytykuj i komentuj program w 5 moderowanych blokach tematycznych, aby jak najlepiej wykorzystać dla swojego rozwoju i biznesu machinę światowych przemian.




Opinie uczestników poprzedniej edycji
Autor: Obiekty
O tym porozmawiamy!
Globalne wyzwania biznesu
Polskie szanse gospodarcze
GREEN DEAL
Środowisko pracy
Utrzymanie obiektów
Zarządzanie serwisami
Property i asset management
Facility Management
Bezpieczeństwo obiektów
Personal development
Energy & EFficiency
Connectivity & hybridworkspace
300+
Uczestników
50+
Prelegentów
5
Bloków
Program
Prelegenci
Antoni Dudek
Antoni
Dudek
Autor kanału youtubowego „Dudek o Historii”

Antoni Dudek (ur. 1966 r.) – profesor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2011-16 członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej i jej przewodniczący. Publicysta i komentator polityczny. Autor kanału youtubowego „Dudek o Historii”. Prowadzi w Programie II Polskiego Radia cykliczną audycję „Rzeczypospolite”, a w TVP Historia program „Ex libris”. Autor i współautor kilkunastu książek z zakresu historii Polski w XX. Najważniejsze prace w jego dorobku dotyczą dziejów Polski pod rządami komunistycznymi (Państwo i Kościół w Polsce 1945-1970, Kraków 1995; PRL bez makijażu, Kraków 2008), transformacji ustrojowej (Reglamentowana rewolucja. Rozkład dyktatury komunistycznej w Polsce 1988-1990, Kraków 2014; Od Mazowieckiego do Suchockiej. Pierwsze rządy wolnej Polski, Kraków 2019) oraz przemian systemu politycznego współczesnej Polski (Historia polityczna Polski 1989-2015, Kraków 2016).

Clinton Fairbanks
Clinton
Fairbanks
Soji research & advisory

Clinton is a strategic cultivator in the business world. His approach mirrors that of an experienced gardener, digging deep into Global 500 firms, uprooting elements perceived as weeds, and strategically relocating them to an environment where they’re set to thrive and flourish. He is an international FM expert with over 20 years of experiance in variuos organisation such as: KPMG, JLL, or ISS working for brand such as: Confidential Global Retailer, BMO Harris Bank, Intel, Morgan Stanley, Citi, Volkswagen, Novaritis, Allergan, Astra-Zeneca, Colgate-Palmolive, SAJO, Cadillac, Fairview, Intel, Roche, Dell, Xerox, Nippon, Sheet Glass, BNY Mellon, United Airlines, Hospira.

Find his profile on Linkedin:

https://www.linkedin.com/in/clinton-fairbanks-3832122/

Krzysztof Kogut
Krzysztof
Kogut
Redaktor Naczelny, Obiekty

Dziennikarz branżowy oraz wydawca magazynu Obiekty. Prezes Polskiej Rady Facility Management.

Hubert Szymański
Hubert
Szymański
Dyrektor działu rozwoju, CBRE GWS

Hubert jest dyrektorem działu rozwoju CBRE GWS w Polsce, Czechach i Słowacji oraz Norwegii i Finlandii. Ma ponad 16-letnie doświadczenie w branży Facility Management zarówno na stanowiskach operacyjnych jak i handlowych. Hubert koordynuje działania departamentu rozwoju dbając, aby koncepcja współpracy przynosiła partnerom biznesowym benefity w obszarze optymalizacji kosztów wraz z poprawą jakości usług. Wraz z działem Generalnego Wykonawstwa Hubert buduje również rozwiązania w zakresie projektowania, zarządzania oraz realizacji projektów budowlanych.

Sylwia Müller
Sylwia
Müller
Managing Director/Board Member, Eastern Europe w CBRE Global Workplace Solutions (GWS)

Od 2006 r. związana z branżą facility management. Od ponad 5 lat pracuje w CBRE. Obecnie zarządza firmami CBRE GWS w Europie Wschodniej. Wcześniej odpowiadała za region w Atalian Global Services (Europa Wschodnia, Belgia, Holandia i Turcja), a także przez blisko 7 lat kierowała operacjami w Sodexo. Między rokiem 2000 a 2008 pracowała w Tesco, gdzie prowadziła dział zakupów korporacyjnych, a następnie zarządzała nieruchomościami Tesco w Polsce. Sylwia zajmuje się również inicjatywami DE&I w CBRE w Europie, a w ostatnim czasie została przewodniczącą Rady Doradczej przy WeConnect – organizacji łączącej korporacje z dostawcami będącymi własnością kobiet.

Michał Kozłowski
Michał
Kozłowski
Digital Real Estate

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym i lider transformacji cyfrowej. Ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie w zakresie oprogramowania biznesowego, technologii i badań dla sektora Real Estate. Mentor i współzałożyciel Proptech Foundation. Prywatnie zapalony wspinacz, a w wolnych chwilach uprawia pomidory.

 

Bartosz Dobrowolski
Bartosz
Dobrowolski
Proptech Foundation

Bartosz jest współzałożycielem Proptech Foundation, Członkiem Zarządu RICS w Polsce, konsultantem, prelegentem i ekspertem Proptech z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży IT, projektowaniu produktów, tworzeniu wizji rozwiązań i optymalizacji procesów biznesowych. Bartosz pomaga partnerom z branży nieruchomości w budowaniu ich przewagi konkurencyjnej za pomocą innowacyjnych technologii. Jako ekspert ds. produktu, projektant doświadczeń, konsultant techniczny, mentor i trener Bartosz współpracował z wiodącymi lokalnymi i globalnymi organizacjami jak JLL, Microsoft, Cushman & Wakefield, Skanska, Globalworth, Penta Real Estate, Brooklyn Navy Yard, Crown Estate, Santander Consumer Bank, National Bank of Poland, Unilever, Daimler Chrysler, Knight Frank, EPP, HBReavis.

Krzysztof Sakierski
Krzysztof
Sakierski
Dyrektor zespołu doradztwa strategicznego Savills

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Specjalizuje się w analizach optymalnego sposobu zagospodarowania, projektach optymalizacyjnych, restrukturyzacyjnych, w tym tematach uwzględniających aspekt rewitalizacyjny. W swojej pracy polega na analizach danych finansowych, geo-przestrzennych i konsultacjach z kluczowymi interesariuszami, w tym przedsiębiorcami, inwestorami oraz mieszkańcami polskich miast. Aktywnie wspierał klientów w transakcjach sprzedaży oraz wynajmu powierzchni biurowych, usługowych oraz logistyczno-magazynowych.

Krzysztof jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku finanse i bankowość, gdzie obecnie jest również wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania nieruchomościami i projektami deweloperskimi. Skończył studia podyplomowe na specjalizacji wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. Jest członkiem Instytutu CCIM oraz RICS, a także członkiem komisji rewizyjnej Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Artur Kamiński
Artur
Kamiński
Dyrektor Regionalny Dussmann Polska

Związany z branżą usług utrzymania czystości od ponad 15 lat. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał na rynkach Europy Zachodniej, w firmach będących liderami rynku. Od 3 lat pracuje w Dussmann Polska jako Dyrektor Regionalny. Pasjonuje się nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwalają podnosić wydajność, jednocześnie optymalizując koszty usługi.

Marta Jędrzejczak - Woronowicz
Marta
Jędrzejczak
-
Woronowicz
International Sales & Marketing Director, A+V Systemy Audiowizualne

Ma ponad 15-letnie doświadczenie w opiece nad globalnymi klientami z różnych obszarów: od finansów, IT, hotelarstwa przez edukację, medycynę, stowarzyszenia aż pod organizacje charytatywne i sektor publiczny. Od lat porusza się w międzynarodowym środowisku biznesowym i poszerza swoje kompetencje na zagranicznych rynkach. Z powodzeniem współpracuje z klientami z różnych kultur biznesowych w Europie, obu Amerykach i na Bliskim Wschodzie.

Marta zajmuje się rozwojem sieci klientów i partnerów A+V nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji biznesowych wykorzystuje wiedzę zespołu ekspertów A+V, doradza w zakresie cyfryzacji biur i adaptacji nowych technologii do pracy hybrydowej. Jej misją jest dążenie do podniesienia poziomu satysfakcji pracowników biurowych, a także wzrost ich efektywności i zaangażowania dzięki standaryzacji i odpowiednio dobranym rozwiązaniom audiowizualnym.

Błażej Kowalczyk
Błażej
Kowalczyk
Business Development Director Sodexo Poland

Zaczynał swoja karierę w branży Facility Management (FM) w Sodexo Polska. Obecnie kieruje tu Działem Rozwoju Biznesu. Odpowiada za koordynację i realizację strategii sprzedażowej.

Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze FM. Przez kolejne lata swojej ścieżki zawodowej na stanowiskach Head of Sales oraz Solution Director odpowiadał za kierowanie zespołami sprzedażowymi oraz rozwój sieci Klientów takich organizacji jak: Apleona HSG czy ISS Polska. Swoje zadania realizował również na rynkach zagranicznych, prowadząc ścisłą współpracę z segmentem produkcyjnym, gdzie jego głównym obszarem działania była konsolidacja usług w projekty zintegrowane.

Krzysztof Zieliński
Krzysztof
Zieliński
Dyrektor Operacyjny Działu Usług Utrzymania Czystości Dussmann Polska
Marta Jełowicka-Gabor
Marta
Jełowicka-Gabor
Senior Property And Asset Manager, TDJ Estate

Marta Jełowicka-Gabor jest doświadczoną ekspertką, specjalizującą się w zarządzaniu nieruchomościami oraz aktywami. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych. Obecnie zatrudniona jest w firmie TDJ Estate, gdzie pełni funkcję Senior Property and Asset Managera i koordynuje projekty związane z kompleksem biurowym .KTW w Katowicach.
Jako Senior Property and Asset Manager w TDJ Estate, Marta jest odpowiedzialna za kompleksowe zarządzanie nieruchomościami i aktywami. Jej prace obejmują szeroki zakres obowiązków, takich jak planowanie, organizowanie oraz zarządzanie projektem, koordynowanie działań związanych z inwestycjami oraz zarządzanie zespołem specjalistów ds. nieruchomości.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz SGH Warsaw School od Economics na kierunkach związanych z Zarządzaniem Nieruchomościami i Zarządzaniem Projektami.

 

Katarzyna Jasińska
Katarzyna
Jasińska
Managing Director Bene Warszawa

Katarzyna Jasińska jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie sprzedaży i marketingu, przede wszystkim wdrażaniu i rozwijaniu sprzedaży innowacyjnych rozwiązań na polskim rynku.
W maju 2014 roku objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie Bene Warszawa Sp. z o.o., odpowiadając za rozwój biznesu i budowanie wizerunku firmy w Polsce. Pochodząca z Austrii firma Bene GmbH jest liderem w obszarze innowacyjnych koncepcji biurowych, specjalizującym się
w aranżowaniu środowiska pracy i wyposażeniu biur.

Z inicjatywy firm BENE i JABRA wraz z partnerami LENOVO, MICROSOFT, SHARP/NEC, WALDMANN, COLLIERS, EXCLUSIVE NETWORKS, HAYS, SONTE stworzyła w Warszawie Hybrid Workplace Experience Centre. Miejsce, gdzie managerowie IT, działów HR, architekci, projektanci przestrzeni biurowych, czy wręcz właściciele firm mogą w praktyce sprawdzić jak wygląda przemyślane i ergonomiczne środowisko pracy hybrydowej, łączące funkcjonalne, nowoczesne przestrzenie, technologie audio i wideo, oraz usługi ułatwiające produktywną współpracę w erze pracy hybrydowej. Miejsce, gdzie możesz spotkać się ekspertami, którzy doradzą jak stworzyć nowoczesne miejsce pracy, które pozwoli zatrzymać talenty i sprosta oczekiwaniom współczesnych pracowników.

Katarzyna Jasińska ukończyła Akademię Ekonomiczną im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz Podyplomowe Studium Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej. W ostatnich latach jako członek Zarządu polskiego oddziału Sodexo Benefits and Rewards Services, światowego lidera i eksperta
w zakresie rozwiązań motywacyjnych, odpowiadała za wypracowanie, realizację i rozwój strategii rozwiązań komplementarnych dla klientów instytucjonalnych. Pracę zawodową łączy z działalnością edukacyjną i społeczną, wspierając kobiety działające w sektorze nieruchomości w ramach Stowarzyszenia WIREP (Women in Real Estate in Poland).

Jagoda Leszczyńska
Jagoda
Leszczyńska
Enterprise Marketing Manager CEE GN, Audio Poland

Jagoda Leszczyńska posiada blisko 15-letnie doświadczenie w branży IT, lead managementu, performance marketingu oraz międzynarodowego marketingu produktów dla sektora B2B. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w Bechtle, gdzie odpowiadała między innymi za współpracę z kluczowymi producentami IT, budowanie relacji z partnerami, zarządzanie kampaniami marketingowymi oraz działaniami z zakresu public relations zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym.

W GN Group, Enterprise Marketing Manager odpowiedzialna za tworzenie i realizowanie strategii w regionie CEE marki Jabra, lidera w dziedzinie biznesowych i konsumenckich rozwiązań audio i wideo. Zarządza działaniami marketingowymi w segmencie rozwiązań biznesowych Jabra w Polsce, Czechach i Rumunii. Do głównych zadań należy planowanie i implementacja strategii marketingowych, nadzór nad kampaniami komunikacyjnymi oraz wspieranie projektów sprzedażowych dla produktów audio i wideo z portfolio rozwiązań B2B marki Jabra. Jest także odpowiedzialna za rozwój kanału sprzedaży, współpracując bezpośrednio z dystrybutorami, partnerami handlowymi i sprzedawcami oraz prowadząc działania dedykowane klientom końcowym.

Z inicjatywy firm JABRA i BENE wraz z partnerami LENOVO, MICROSOFT, SHARP/NEC, WALDMANN, COLLIERS, EXCLUSIVE NETWORKS, HAYS, SONTE stworzyła w Warszawie Hybrid Workplace Experience Centre. Miejsce, gdzie managerowie IT, działów HR, architekci, projektanci przestrzeni biurowych, czy wręcz właściciele firm mogą w praktyce sprawdzić jak wygląda przemyślane i ergonomiczne środowisko pracy hybrydowej, łączące funkcjonalne, nowoczesne przestrzenie, technologie audio i wideo, oraz usługi ułatwiające produktywną współpracę w erze pracy hybrydowej. Miejsce, gdzie możesz spotkać się ekspertami, którzy doradzą jak stworzyć nowoczesne miejsce pracy, które pozwoli zatrzymać talenty i sprosta oczekiwaniom współczesnych pracowników.

Maciej Misiewicz
Maciej
Misiewicz
Business Development Manager Lenovo Commercial AB

Ponad 15 letnie doświadczenie w sprzedaży do sektorów Mid-market i Enterprise rozwiązań profesjonalnych oraz rozwijaniu struktury opartej na aktualnych trendach rynkowych. Jego wysoka wiedza techniczna o rozwiązaniach do projektowania, architektury, mechaniki oraz grafiki pozwala mu na świetne rozumienie rynku i obecnych trendów oraz strategii biznesowej, połączone z entuzjazmem nauki i testowania nowych technologii. Dzięki możliwości pracy na różnych stanowiskach zna spectrum kanału dystrybucji, partnerskiego, ale również perspektywy klienta końcowego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał u największych światowych liderów rynku IT Lenovo oraz HP Inc.”.

Paweł Kołodziejczyk
Paweł
Kołodziejczyk
Sales Manager Professional Solutions Sharp NEC Display Solutions Europe

Paweł Kołodziejczyk w zespole Sharp NEC Display Solutions odpowiada za rozwój rynku korporacyjnego, ze szczególnym nakierowaniem na sektor meeting & collaboration oraz security. Ekspert rozwiązań do interaktywnej współpracy i videokonferencji, szczególnie skoncentrowany na obsłudze globalnych klientów. Związany z branżą IT od niemalże 20 lat. Jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Zarządzania i posiada tytuł Technika Ekonomisty. Jego doświadczenie zawodowe związane jest głównie z pracą w międzynarodowych korporacjach branży IT, a największą część swojej kariery zawodowej poświęcił sektorowi wyświetlaczy wielkoformatowych. Pełnił również funkcję dyrektora oddziału jednego z czołowych integratorów branży AV.

Lech Wodecki
Lech
Wodecki
Prezes Zarządu - Apleona Poland

Rozpoczął karierę w nieruchomościach i facility managemencie w Austrii w 2004r. Prowadził własną działalność gospodarczą zarządzania bazami danych przy projektach FM’owych i nieruchomościowych. Współpracował przy startupie firmy Facility Service Management Austria (FSMA) GmbH, zarządzającej 450 budynkami bankowymi (budynki biurowe, centra rachunkowe „DC”) która była praźródłem HSG Zander GmbH.

Czas kryzysu gospodarczego w 2008 uznał za odpowiedni moment, aby zainwestować w swój rozwój osobisty, poszerzanie horyzontów ale i światopoglądu. Przeniósł  się do Stanów Zjednoczonych i w latach 2008-2010 uzyskał dyplom Bachelor in Liberal Studies z University of South Carolina.

W 2008 roku (w wieku 28 lat) powierzono mu funkcję CEO w firmie STRABAG Property and Facility Services Sp. z o.o. Po dokładanie pięciu latach przejął  stanowisko Prezesa Zarządu firmy Apleona Poland

Dziś firma świadczy zintegrowane usługi FM’owe w całej Polsce ze szczególnym fokusem na obiektach przemysłowych i biurowych z najwyższymi oczekiwaniami operacyjnymi.

Lech Wodecki jest menadżerem z ponad 15 letnim doświadczeniem zarządzania międzynarodowymi zespołami, projektami i biznesem.

 

 

Paweł Panczyj
Paweł
Panczyj
Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, ABSL

Paweł Panczyj jest ekspertem sektora nowoczesnych usług biznesowych z wieloletnim doświadczeniem po obu stronach procesu inwestycyjnego.

W latach 2002-2007 ściśle współpracował z Prezydentem Miasta Wrocławia w zakresie wspierania inwestorów otwierających nowe fabryki i centra usług biznesowych. W latach 2008-2012 jako Manager w dziale Doradztwa Biznesowego EY, prowadził negocjacje z inwestorami wybierającymi lokalizacje lub poszukującymi wsparcia we wczesnych fazach projektów. W 2009 roku, wraz z Członkami Założycielami, wspierał tworzenie ABSL, w którego Zarządzie obecnie zasiada. W ciągu ostatnich lat współtworzył osiem lokalnych oddziałów ABSL (chapterów), nadzorował współpracę z partnerami strategicznymi w obszarach kluczowych dla sektora oraz kierował działaniami związanymi z rozwojem organizacji i jej przedsięwzięć w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Paweł Panczyj wspiera rozwój międzynarodowych struktur ABSL, który już teraz działa – oprócz Polski – w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Czechach, Węgrzech, Łotwie, Mołdawii, Rumunii oraz regionie DACH (Austria, Niemcy, Szwajcaria).

Szymon Zduńczyk
Szymon
Zduńczyk
Executive Director Karimpol Polska
Monika Strózik
Monika
Strózik
Facility and Administration Manager, KION Business Services Polska

Facility and Administration Manager w KION Business Services Polska Sp. z o.o. – Cener of Excellence Grupy KION. Odpowiedzialna za obszay: facility, real estate, EHS, sustainability, workplace experiance, BCM i zarządzanie flotą. Audytor wewnętrzny ISO 14001, ISO 45001. Wcześniej m.in. kilkanaście lat odpowiedzialna za obszar administracji biura firmy doradczej KPMG w Krakowie.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w koordynowaniu procesów administracyjnych, prowadzeniu projektów renegocjacji/relokacji powierzchni biurowych, workplace experience, kierowaniu zespołami administracyjnymi oraz wsparciu procesów HR i finansowo-księgowych. Organizatorka przedsięwzięć integracyjnych i charytatywnych

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Maastricht University i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Maciej Kryda
Maciej
Kryda
Head of Facility Management, Sanofi

Strategic support services leader with long experience in international corporations. Real Estate and Facility Management expertise combined with foreign trade, finance and investment process management background.

Wide spectrum of professional experience in property management, real estate investment/divestment, car fleet management, procurement, project management, office management, security (building protection, personal security, anti-counterfeiting, animal rights extremism, BCP), health and safety and insurance management.

Professional, strongly focused on working as a partner with business to add value to the organization through tailored support solutions. Engaged, orientated at cost effectiveness, optimizing of processes and high quality. Proven track record of successful change implementations, cross-departmental project management and several relocation projects.

Dorota Osiecka
Dorota
Osiecka
Director People & Places Advisory, Colliers

Dorota Osiecka jest ekspertem z ponad 17-letnim doświadczeniem w zakresie strategii środowisk pracy i kształtowania doświadczenia pracowników. Zdobywała je zarówno w Polsce, jak i za granicą, współpracując z wieloma prestiżowymi firmami. Jako Dyrektor działów People & Places Advisory oraz Architecture & Planning w platformie Colliers Define nadzoruje działalność konsultingową, strategiczną, projektową i architektoniczną dla klientów firmy.

Dorota jest zwolenniczką podejścia, które w centrum procesu projektowego stawia człowieka. Aby uczynić przestrzeń narzędziem realizacji celów biznesowych firmy, łączy w jednym zespole specjalistów z kompetencjami doradczymi, projektowymi i wykonawczymi.

Piotr Karpiński
Piotr
Karpiński
Szef Działu Property Management , CBRE

Od 2016 r. Piotr Karpiński zajmuje stanowisko szefa Działu Property Management w CBRE. Przewodzi zespołowi ponad 260 specjalistów odpowiedzialnych za zarządzanie ponad 130 obiektami i zapewniających najwyższy poziom satysfakcji klienta ze świadczonych usług. Piotr nadzoruje każdy aspekt zarządzania obiektami – od przejęcia nieruchomości poprzez due diligence aż do zbycia budynku. Z uwagi na swoje doświadczenie jest również zaangażowany w projekty doradcze dla klientów firmy, a jako członek zarządu wspiera rozwój biznesu w CBRE. Jest członkiem RICS oraz absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Politechniki Warszawskiej.

Szymon Ostrowski
Szymon
Ostrowski
Dyrektor Zarządzający, NEWPORT Logistics Fund

Szymon dołączył do NEWPORT Logistics Fund w 2021 roku jako Dyrektor Zarządzający celem postawienia i poprowadzenia działalności funduszu w Polsce i Europie. Wcześniej Szymon pracował m.in. w banku inwestycyjnym Haitong, gdzie jako Dyrektor Wykonawczy odpowiadał za strukturyzowanie i realizowanie różnych transakcji z zakresu bankowości inwestycyjnej (M&A, DCM, ECM i structured finance), jak również w funduszu private equity SINO-CEEF, gdzie odpowiadał ze region CEE w tym za fundraising, poszukiwanie transakcji inwestycyjnych a także relacje z rządami krajów CEE.

Krzysztof Patroniak
Krzysztof
Patroniak
Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych w Klüh Facility Services

Krzysztof od 3 lat jest dyrektorem operacyjnym w Klüh Facility Services. Odpowiada za realizację usług i rozwój portfela klientów. Bezpośrednio nadzoruje wdrażanie nowych technologii wspierających działania struktur operacyjnych Klueh. Od 2019 roku w zakresie jego odpowiedzialności jest digitalizacja procesów wewnętrznych firmy. Zanim dołączył do zespołu Klueh, zdobywał doświadczenia w firmach usługowych z branży FM i Security, w których to pełnił funkcje managerskie w obszarze operacji i sprzedaży.

Grzegorz Nowaczewski
Grzegorz
Nowaczewski
Head of Virtual Power Plant

Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku zarządzanie i marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji. Współzałożyciel innowacyjnej spółki Virtual Power Plant (VPPlant), której celem jest uruchomienie wirtualnej elektrowni (VPP) na bazie zdolności do przesuwania chwilowego zużycia energii w nowoczesnych budynkach. Platforma VPP umożliwia wymianę korzyści z tytułu bieżącego dopasowania konsumpcji energii przez aktywnych odbiorców energii w funkcji zdolności wytwórczych lub przesyłowych sieci energetycznej. Usługi świadczone przez VPPlant są mierzone negawatami (energia – której zużycia świadomie zaniechano).

Magdalena Oksańska
Magdalena
Oksańska
Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Compliance, Savills

Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Compliance

Magdalena jest Dyrektorem Działu Compliance w Savills z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży nieruchomości. Posiada profesjonalną wiedzę z zakresu negocjacji umów najmu, zarządzania umowami serwisowymi i kontraktowania usług i mediów na potrzeby nieruchomości, koordynowania remontów i aranżacji powierzchni najmu, a także wiedzę z obszaru finansów związaną z obsługą funduszy i ich aktywów.

Przed przejęciem przez Savills zespołu zarządzania nieruchomościami Knight Frank, Magdalena pełniła funkcję zarządcy nieruchomości oraz Opiekuna Klienta dla kluczowych funduszy takich jak: DEKA Immobilien, MOSAIC Property, AIB/Peakside Polonia Management czy AZORA. Następnie objęła stanowisko Head of Property Management nadzorując i koordynując pracę 60 osobowego zespołu w Warszawie i miastach regionalnych Polski.

Na stanowisku Dyrektora Działu Compliance w Savills jest odpowiedzialna za aktualizowanie procedur i standardów oraz kontrolę ich realizacji przez pracowników działu Property Management.

Magdalena jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości (licencja nr 14689).

Aneta Marczyk-Górecka
Aneta
Marczyk-Górecka
Workplace and Facility Manager, Thyssenkrupp Group Services

Ekspertka administracji, zarządzania przestrzenią biurową i usprawniania procesów wewnątrz organizacji. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w obsłudze klienta zewnętrznego jak i wewnętrznego.

W czasie Pandemii COVID-19 była jednym z inicjatorów i nawigatorów hybrydowego modelu pracy, który zaowocował zmniejszeniem powierzchni biurowej o 50%, przy jednoczesnym utrzymaniu wielkości zatrudnienia na dotychczasowym poziomie.

Pomysłodawczyni programu RE-love your office, którego celem jest zwiększanie frekwencji w biurze oraz budowanie świadomości, dlaczego warto pracować stacjonarnie.

Absolwentka kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Autorka badań oraz pracy na temat wpływu Pandemii COVID-19 na kształtowanie modelu pracy hybrydowej w Polsce.”

Natalia Olszewska
Natalia
Olszewska
Co-Founder, Scientific Consultant, Impronta

Natalia Olszewska specjalizuje się w teorii i praktyce z obszaru projektowania w oparciu o neuronauki (neuroscience-informed design) i dane naukowe (evidence-based design). Doświadczenie w tym zakresie zdobywała, m.in. współpracując ze studiem Hume, awangardowym studiem architektury i urbanistyki. Konsultowała projekty dla dużych firm: Landsec, HKS Architects, EDGE, Association of Children’s Museums, Google oraz dla klientów indywidualnych. Posiada także ponad 10-letnią praktykę lekarską.

Pracując na styku różnych dyscyplin, konsultuje projekty architektoniczne i miejskie pod kątem wpływu przestrzeni architektonicznych i miejskich na ludzkie doświadczenie. W pracy łączy troskę o ludzi i ich dobrostan z wieloletnią pasją do architektury. Jej zainteresowania zawodowe ogniskują się wokół zagadnień związanych z wpływem architektury na różne aspekty naszego życia: społeczne, psychologiczne, poznawcze, zdrowie i dobrostan.

Współzałożycielka Impronta, firmy doradczej w zakresie projektowania pod dobrostan człowieka, specjalizującej się w zastosowaniu neuronauk oraz nauk behawioralnych w architekturze. Wykładowczyni na kierunku ‘Neuroscience applied to Architectural Design’ (Uniwersytet IUAV, Wenecja).

Ukończyła studia medyczne (Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego & Tor Vergata), neuronaukowe (Sorbonne Université, ENS, UCL) oraz ‘Neuroscience applied to Architectural Design’ (Uniwersytet IUAV).

Marta Wierusz
Marta
Wierusz
Architekt, architekt wnętrz, Atypika fundacja dla neurokultury, APA Wojciechowski

Obejmuje  stanowisko Architekt Prowadzącej Zespół Wnętrz w pracowni APA Wojciechowski.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy w branży architektonicznej, od 13 lat  prowadzi prestiżowe projekty wnętrz komercyjnych, prywatnych i publicznych: hotele, centra handlowe, biura, projekty gastronomiczne, mieszkaniowe, placówki edukacyjno-opiekuńcze, wystawy.

Specjalizuje się w projektowaniu zrównoważonym, uniwersalnym i włączającym, szczególnie dotyczącym osób neuroatypowych i osób starszych. Jej celem jest poszerzanie i propagowanie wiedzy z zakresu projektowania stawiającego człowieka w centrum uwagi, wpływającego na zdrowie psychofizyczne i dobrostan użytkowników.

Współpracuje z Atypika fundacja dla neurokultury zajmującą się zagadnieniami neuroróżnorodności, udziela konsultacji projektowych, prowadzi szkolenia oraz wykonuje audyty przestrzeni pod kątem inkluzywności.

Wykładowca kierunku „Neuroróżnorodność w miejscu pracy — inkluzywna rekrutacja i zarządzanie” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz na Wydziale Wzornictwa w School of Form w Warszawie.

Autorka architektonicznych warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży.

Laureatka konkursu na innowację społeczną „Dobre Innowacje” organizowanego przez Zamek Cieszyn oraz prestiżowego projektu Biznes w Kobiecych Rękach Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Paweł Doleciński
Paweł
Doleciński
Head of sales, Eleport
Magdalena Gwiaździńska
Magdalena
Gwiaździńska
Modern Work Solution Sales Manager at Microsoft

Magdalena Gwiaździńska od ponad dwudziestu lat związana jest z branżą IT. Aktualnie zajmuje stanowisko dyrektora sprzedaży rozwiązań Modern Work w Microsoft Polska. W myśl misji Microsoft, pomaga każdej firmie realizować jej potencjał poprzez dostarczanie rozwiązań chmurowych odpowiadających jej aktualnym i przyszłym potrzebom.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1999 roku, zajmowała różne pozycje w działach marketingu i sprzedaży kilku polskich firm IT. Od 10 lat pracuje w Microsoft Polska. Posiada dyplom magistra w zakresie marketingu i zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Pasjonuje ją wpływ nowoczesnych technologii na biznes i życie codzienne, wyzwania rozwojowe przedsiębiorstw i zarządzanie sprzedażą B2B na szeroką skalę.

Prywatnie jest żoną i matką 18-letniego syna. Uwielbia jeździć na nartach, podróżować i spędzać czas ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Energię dają jej ludzie, wyzwania i sukcesy. Od kilku lat uczy się gry na pianinie, bo wierzy że w jej życiu przyszedł czas na realizację marzeń z dzieciństwa.

Aleksandra Mazzini
Aleksandra
Mazzini
Chief Operating Officer, Sierra Balmain

Aleksandra posiada ogromne doświadczenie w pracy ze wszystkimi sektorami rynku nieruchomości, w tym handlowym, biurowym, przemysłowym oraz mieszkaniowym. Uczestniczyła w licznych transakcjach na rynkach kapitałowych, w tym w sprzedaży i przejęciach nieruchomości oraz projektach pozyskiwania funduszy.

Jako menadżer zespołów Rockspring PIM (obecnie Patrizia AG) oraz Goldman Sachs International w Londynie była zaangażowana w transakcje obrotu nieruchomościami komercyjnymi oraz mieszkaniowymi o wartości 1,4 mld euro. Pełniąc funkcję CEO w Ciech R&D, spółce portfelowej Kulczyk Investments, odpowiadała za realizację strategii innowacyjności firmy oraz rozwój prowadzonych przez spółkę badań naukowych na terenie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Aleksandra zasiada w radach nadzorczych kilku spółek, w tym w zarządzie Galardia Sp. z o.o., spółce joint venture Sierra Balmain oraz Stage Capital. Jest absolwentką Uniwersytetu w Cambridge na kierunku zarządzania i finansowania nieruchomości. Od 2014 roku pełni funkcję mentora Cambridge REF Mentoring, wspierając młodych, utalentowanych absolwentów w rozwijaniu ścieżki ich kariery.

 

dr inż. Lidia Grzegorczyk
dr
inż.
Lidia
Grzegorczyk
CEO VELMA ESG
  •  Ekspert EFRAG ds. digitalizacji i raportowania ESG
  • Główny inżynier ds. efektywności energetycznej dla projektów europejskich i bankowych w ramach analiz emisji gazów cieplarnianych dla budynków mieszkalnych i usługowych
  • Wykładowca webinarów Akademii Raportowania ESG Forbes
  • Granty naukowo badawcze, m.in. w Bostonie Massachussetts Institute of Technology, EIC Climate KIC,
  • 2 międzynarodowe certyfikacje CRREM, GRI Certified Tool PaArtner
  • Współpracuje z MŚP oraz koncernami w sektorach, real estate, przemysłu, usług i handlu, IT, motoryzacji i transportu, produkcji.
  • Prelegent ds. ESG podczas światowych Targów Technologii i Zrównoważonych Projektów w Dubaju GITEX GLOBAL 2022, 20223 i GITEX IMPACT 2023.
Anna Szelc
Anna
Szelc
Director, Investment Management - Invesco Real Estate

Jest Dyrektorem Zarządzania Inwestycjami w Polsce w Invesco Real Estate. Odpowiada za zarządzanie aktywami o wartości około 1,4 miliarda euro w sektorze nieruchomości, w tym najbardziej atrakcyjnymi biurowcami i nieruchomościami handlowymi — biurowcami Q22 i Plac Unii w Warszawie oraz Galerią Kazimierz w Krakowie. Jej obowiązki obejmują również maksymalizację wyników, wdrażanie strategii ESG oraz rozwój biznesu.

Przed dołączeniem do Invesco w 2021 roku Anna pracowała jako menedżer inwestycji i aktywów oraz jako prawnik. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 2004 roku. Jej doświadczenie obejmuje wszystkie sektory nieruchomości, w tym deweloperski, logistyczny, hotelowy, mieszkaniowy, handlowy i biurowy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W przeszłości pracowała dla Breevast i Azora, zajmując się różnymi aspektami pozyskiwania, inwestowania, zarządzania i wynajmu ich portfeli.

Anna ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest członkiem izby adwokackiej w Polsce. Na swoim koncie ma też wiele kursów dotyczących nieruchomości. W wolnym czasie lubi grać w tenisa, gotować, podróżować, interesuje się sztuką oraz delektuje się dobrym winem w gronie przyjaciół.

Dorota Suchodolska
Dorota
Suchodolska
Head of Operations, Sierra Balmain

Dorota przeszła do działu zarządzania nieruchomościami ze spółki Balmain, gdzie przez 7 lat pełniła obowiązki Asset Managera i była odpowiedzialna za portfel 17 nieruchomości handlowych, których wartość inwestycyjna wynosiła około 130 mln euro. Była także odpowiedzialna za pomyślną realizację zleceń dotyczących zarządzania aktywami, w tym sześciu projektów przebudowy o łącznej wartości ok. 7,9 mln euro oraz nowego projektu budowlanego wycenionego na 25 mln euro. Od 2013 roku Dorota pełni obowiązki dyrektora działu zarządzania nieruchomościami i zespołu ds. technicznych, które zapewniają obsługę wszystkim zarządzanym przez Sierra Balmain centrom handlowym, w tym usługi zarządzania nieruchomością, administrowania umowami najmu oraz windykacją. Dorota brała czynny udział w tworzeniu struktur, procesów oraz procedur w zakresie usług zarządzania nieruchomościami. W ciągu pierwszych 12 miesięcy swojej pracy jako Dyrektor Operacyjny, Dorota przejęła 4 obiekty handlowe, by do 2016 roku przejąć kolejne 7 nieruchomości.

 

Ryszard Wysokiński
Ryszard
Wysokiński
Head of Department Investor Relations, Kaufland Polska

Ryszard w Kaufland Polska odpowiada za relacje inwestorskie. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości, głównie w obszarze zarządzania obiektami handlowymi zarówno w Polsce jak i w innych krajach europejskich. Współpracował z największymi europejskimi firmami zarządczymi, jak ECE, Atrium czy CBRE.

 

 

Anna Golka
Anna
Golka
Head of Real Estate and Facility Management Department, ING

Anna Golka od początku swojej kariery zawodowej związana jest z bankowością. Pierwsze doświadczenie zdobywała w ING Banku Śląskim, a po krótkiej przerwie w latach 2003–2004 w Euro Banku SA wróciła do ING, gdzie od 2016 r. zajmuje stanowisko Head of Real Estate and Facility Management Department, zarządzając ponad 60-osobowym zespołem.

W życiu zawodowym kieruje się misją: dostarczać wyjątkowych emocji, koncentrując się na najlepszych praktykach, stawiając na innowacyjne rozwiązania. Na tę misję składają się liczne działania i inicjatywy w wielu obszarach.

Jest m.in. Ambasadorem „Banku Równych Szans” w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju ING Banku Śląskiego.

Inicjuje i wspiera wszelkie aktywności związane z ekologią. Jak sama mówi: „Bycie #eko już dawno stało się częścią naszego DNA. Troska o środowisko to nie tylko dobra wola, a też obowiązek i nieodłączny element prowadzenia biznesu”.

Równie ważne są wszelkie inicjatywy wellbeingowe, które zapewniają pracownikom nie tylko komfortowe warunki pracy, ale również troskę o zdrowie i dobre samopoczucie. Kluczową działalnością kierowanego przez Annę Golkę Departamentu jest facility management, w ramach którego zarządza m.in.:

  • majątkiem banku w zakresie nieruchomości i wyposażenia,
  • realizacjami powierzonych projektów w zakresie budowy nowych, relokacji i likwidacji oddziałów detalicznych i korporacyjnych oraz wyposażenia bankowego,
  • procesami związanymi z wyposażeniem wszystkich pracowników Banku w narzędzia pracy oraz procesami obsługi logistycznej, podróżnej i administracyjnej zapewniające prawidłowe funkcjonowanie banku,
  • bezpieczeństwem fizycznym w ING Banku Śląskim.

 

 

Seweryna Afanasjew, MRICS
Seweryna
Afanasjew,
MRICS
Członek Zarządu RICS Europe

Ponad 22 lat1 doświadczenia jako senior manager w obszarze nieruchomości komercyjnych (biura, centra handlowe, magazyny). Specjalizuje się w Asset Management dla funduszy inwestycyjnych.  Odpowiadała za obszar Real Estate & Facilities w regionie CEE dla największej na świecie firmy dostarczającej usługi m.in. telewizji kablowej – Liberty Global oraz Asset Management w GTC S.A. Prezes RICS w Polsce i Członek Zarządu RICS Europe. Członek Komisji Rewizyjnej Polskiej Rady Facility Management.

Maciej Wiśniewski
Maciej
Wiśniewski
IFMA Polska

Maciej jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada licencję zarządzania nieruchomościami oraz pełni funkcję Prezesem Zarządu IFMA Polska (International Facility Management Associationa). IFMA to międzynarodowa organizacja zrzeszająca ponad 24 000 ekspertów (z branży Facility Management) z ponad 100 krajów. IFMA ma na celu zwiększanie świadomości na temat wyzwań i dobrych praktyk branży FM jak również tworzenie treści i narzędzi umożliwiających podnoszenie kwalifikacji, w tym raportów branżowych oraz poprzez systemy certyfikacji FMP, SFP oraz CFM. Maciej prowadzi wykłady w obszarach związanych z Facility Management oraz BIM, zarówno na kursach dla Facility Managerów jak również na studiach dla BIM Managerów.

Poza działalnością w IFMA, Maciej jest wspólnikiem oraz Prezesem Zarządu w firmie LOREDO Real Estate Solutions (RES), gdzie, poza rozwojem firmy, skupia się na wykorzystaniu technologii w tworzeniu nowych modeli wspomagających zarządzanie budynkami. Maciej posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach usług dla nieruchomości oraz Facility Management. Przez ponad 10 lat, przed powstaniem spółki Loredo RES) zdobywał doświadczenie pracując w międzynarodowych korporacjach, jak Sodexo i Apleona HSG, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu, nadzorował działania implementacyjne oraz procesy zakupowe.

Mariola Bitner
Mariola
Bitner
Head of Workplace Strategy Poland, Cushman & Wakefield
Janusz Gutowski
Janusz
Gutowski
Polska Federacja Rynku Nieruchomości

Janusz Gutowski, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w AXI IMMO oraz Partner Zarządzający AXI IMMO Services sp. z o.o. S.K., spółki działającej w ramach Axi Immo Group.
W czasie ponad 20-letniej kariery w portfolio obsługiwanych przez Janusza nieruchomości znalazły się m.in. budynek Centrali Media Markt, kamienica Lipińskiego W Warszawie (w okresie gdy właścicielem był Reinhold), Centrum Handlowe Okay w Gdańsku, Centrum Handlowe Ferio Gaj we Wrocławiu, Ferio w Legnicy, Centrum Handlowe Marino we Wrocławiu, Centrum Szperk w Gdyni i Centrum Wiatraki w Słupsku. Obecnie zarządza m.in. portfelem nieruchomości produkcyjnych SPARTA, należących do JET Investments.
Janusz to absolwent Politechniki Warszawskiej, zarządca sądowy, a także współautor nagrodzonych
przez Ministra Infrastruktury książek pt. „Zarządzanie Nieruchomościami Komercyjnymi” i
„Zarządzanie Nieruchomościami Handlowymi” wydanymi przez POLTEX.
W ostatnim okresie zaangażowany w projekty budowy Centrów Danych, reprezentuje operatorów w
ich projektach ekspansji w Polsce.

Aleksandra Przywózka
Aleksandra
Przywózka
Architektka i Project Manager w APA Wojciechowski Architekci

Aleksandra Przywózka – Architektka i Project Manager w APA Wojciechowski Architekci. Doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz rocznego programu studenckiej wymiany międzynarodowej z uczelnią University of Detroit Mercy w USA.

Od 2018 roku związana z pracownią APA Wojciechowski Architekci, od 2019 roku doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywała również w pracowniach: Radosław Guzowski Architekci oraz MCA Machnowski Caban Architekci.

Uczestniczyła w projektach takich, jak: Elektrownia Powiśle w Warszawie (Hotel – Barcelo Warsaw Powiśle, budynki biurowe), The Park Warsaw oraz projektach hoteli. Od 2020 roku koordynuje przebieg certyfikacji LEED/BREEAM/WELL w projektowanych przez pracownię APA Wojciechowski Architekci budynkach.

Autorka licznych publikacji naukowych i branżowych, uczestniczka wydarzeń poświęconych architekturze. Interesuje się tematyką zrównoważonego budownictwa, w tym ekonomią cyrkularną. Tematyka pracy doktorskiej Aleksadry Przywózkiej dotyczy mozliwości usprawnienia cyrkularności i obniżenia śladu środowiskowego budownictwa biurowego w Polsce.Wielokrotnie wyróżniona w wielu konkursach urbanistyczno-architektonicznych o zasięgu międzynarodowym oraz ogólnopolskim. Laureatka konkursu dla doktorantów Mobility PW, organizowanego przez Politechnikę Warszawską, w ramach którego odbyła w 2022 roku wyjazd naukowy na uczelnię Victoria University of Wellington w Nowej Zelandii.

Ponadto – między innymi – Builder 4Young Architects (1 miejsce, Warszawa, Polska); „More than waiting for the bus” – (1 miejsce, Organizator: University of Montreal – Montreal, Kanada); Konkurs na najlepszy porojekt studencki (1 miejsce, Organizator: University of Detroit Mercy – Detroit, USA); Projekt rewitalizacji zabytkowych obszarów Sochaczewa (1 miejsce, Sochaczew, Polska).

W 2023 roku uzyskała uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej w Mazowieckiej Okręgowej Izbie Architektów RP.

 

Karolina Dudek
Karolina
Dudek
Associate Director, People & Places Advisory, Colliers Define

Ekspertka Colliers Define doradzająca w kompleksowych procesach planowania, projektowania, organizowania i transformacji przestrzeni dla dużych marek korporacyjnych. Odpowiada za badanie potrzeb firm i ich pracowników, analizę obecnych powierzchni, formułowanie strategii hybrydowego środowiska pracy i zarządzanie zmianą przy przeprowadzce do nowej przestrzeni. Pracuje również na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uczy m.in. wykorzystywania badan w projektowaniu i zarządzania designem.

Robert Katzor
Robert
Katzor
Członek Zarządu, Veolia Industry Polska

Związany z Grupą Veolia od 15 lat. Od lipca 2022 roku członek zarządu oraz dyrektor handlowy Veolia Industry Polska odpowiedzialny za zarządzanie procesem obsługi kluczowych klientów z obszaru nieruchomości przemysłowych i komercyjnych. Doświadczony menedżer oraz ekspert w dziedzinie usług energetycznych i multitechnicznych w obiektach przemysłowych, biurowych, handlowych i logistyczno-magazynowych. Od 2019 roku w Veolia Industry Polska rozwija obszar handlowy oferując klientom innowacyjne rozwiązania w zakresie ciepła, chłodu, energii elektrycznej, gospodarki wodno-ściekowej oraz efektywności energetycznej. W latach 2008-2019 odpowiedzialny za obsługę kluczowych klientów i rozwój współpracy międzynarodowej w spółce Veolia EKOZEC, należącej do czołowych w Polsce dostawców usług zagospodarowania ubocznych produktów spalania (UPS) świadczonych na rzecz energetyki. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w specjalizacji Prawo Handlowe.

 

Marta Lenarczyk
Marta
Lenarczyk
Polska Rada Facility Management

Przewodnicząca Grupy ds. edukacji w Polskiej Radzie Facility Management. Senior Technical Quality Manager w Colliers Internationall

Angelika Majkut
Angelika
Majkut
redaktor prowadząca czasopisma „Obiekty"

Redaktor prowadząca czasopism B2B z siedmioletnim doświadczeniem, ze znajomością świata biznesu od 2013 roku. Od blisko czterech lat koordynuje projekty eventowe, wydawnicze i edukacyjne. W swojej karierze pisała teksty dziennikarskie, PR-owe i reklamowe o różnym przeznaczeniu i charakterze. Od 2021 roku pełni też funkcję project managera w Polskiej Radzie Facility Management.

Edwin Dudziak
Edwin
Dudziak
Solwena CEO

Inżynier, absolwent Politechniki Gdańskiej, MBA, menedżer z blisko 30-letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie zagadnień elektroenergetyki, elektroautomatyki, IT, technologii produkcji i efektywności energetycznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach branży energetycznej, IT oraz elektroautomatyki okrętowej.

Od 2016 roku jest prezesem spółki Solwena, której produktem autorski System Inteligentnego Zarządzania Energią PERCEE®. Od początku aktywnie uczestniczy w kształtowaniu i rozwoju Systemu PERCEE®. Uczestniczy w tworzeniu i rozwoju zaawansowanych algorytmów zarządzania energią oraz wykorzystywania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (AI/ML) w optymalizacji zużycia, wytwarzania i akumulacji energii.

Pasjonuje się technologiami użytecznymi w podwyższaniu efektywności energetycznej, monitoruje trendy rynku energetycznego oraz regulacje w zakresie zrównoważonego rozwoju i polityk klimatycznych. Jako ekspert i doradca wspiera działania podmiotów gospodarczych prowadzące do obniżenia kosztów i optymalizacji zużycia energii. Posiada doświadczenie w zakresie projektów o charakterze B+R, uczestniczył w procesach pozyskiwania finansowania ich z funduszy europejskich i w późniejszej realizacji takich projektów.

 

Zbigniew Mazurek
Zbigniew
Mazurek
MENPRESA, Polska Rada Facility Management

Absolwent Politechniki Krakowskiej, inżynier z wieloletnim doświadczeniem, związany z branżą Facility i Property Management od 30 lat. Pracował w Polsce i za granicą. Obecnie prowadzi firmę doradczą w obszarze Facility Management – MENPRESA. Posiada dużą praktykę w temacie wdrożeń i zastosowania narzędzi informatycznych w działalności FM (oprogramowania z kategorii CMMS i CAFM) oraz prowadzenia projektów przygotowania usług FM. Współpracownik Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wiceprezes zarządu Polskiej Rady Facility Management, wykładowca na uczelniach technicznych i ekonomicznych, autor wielu publikacji oraz prelegent na spotkaniach i konferencjach branżowych.

Wiktor Ziomek
Wiktor
Ziomek
Head of Property & Technical Asset Management, Arcadis

Wiktor to doświadczony specjalista w dziedzinie doradztwa w zakresie nieruchomości, z ponad 7-letnim stażem w branży. Jego szerokie doświadczenie obejmuje doradztwo transakcyjne oraz zarządzanie nieruchomościami. Z sukcesem przeprowadzał procesy przejmowania nieruchomości, zarządzał procesami zarządzania nieruchomościami, zawierał umowy z zewnętrznymi dostawcami usług oraz współpracował z dostawcami mediów. Wiktor dostarczał eksperckiej wiedzy dla inwestorów instytucjonalnych, banków oraz firm technologicznych. Obecnie kieruje zespołem wysoko wykwalifikowanych doradców ds. zarządzania nieruchomościami nadzorując usługi technicznego zarządzania nieruchomościami dla wszystkich klas aktywów.

 

 

Łukasz Koziana
Łukasz
Koziana
Chief Operating Officer, Iliard

Jestem inżynierem architektem z dwudziestoletnim doświadczeniem. W Iliard zajmuję stanowisko Chief Operating Officer (COO). Do moich głównych zadań należy kontrola realizacji projektów oraz procesów wewnętrznych. Mam wieloletnie doświadczenie w budowaniu kultury organizacyjnej. W branży budowlanej posiadam doświadczenia
w zakresie projektowania, zarządzania projektami, zarządzania kosztami, doradztwie technicznym, inwestycyjnym oraz nadzorowaniu budowy.

Jestem dyplomowanym magistrem inżynierem architektem. Ukończyłem studia na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki wraz z akredytacją Royal Institute of British Architects (RIBA).

Umiejętności budowania i zarządzania zespołem pozwalają mi dostarczać najwyższej jakości usługi, oparte na dokładnym planowaniu i monitorowaniu wszystkich etapów realizacji w odniesieniu do wysokich standardów Iliard.

 

Robert Rutowicz
Robert
Rutowicz
Wiceprezes Zarządu Polenergia Sprzedaż

Od połowy lat dziewięćdziesiątych związany z energetyką. Pracował kolejno w Zakładzie Energetycznym Tarnów SA, ENION SA, ENION Energia sp. z o.o., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz Grupa Azoty SA. W ostatnim dziesięcioleciu był Dyrektorem Departamentu Obrotu Energią Elektryczną i Gazem w Polkomtel Sp. z o.o. oraz w 2022 roku objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu w PAK Volt S.A. Jest ekspertem w dziedzinie rynku energii w Polsce, w szczególności w zakresie organizacji spółek i prowadzenia obrotu energią elektryczną, z doświadczeniem w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (studia magisterskie – specjalność energoelektronika i podyplomowo – Rynki Energii Elektrycznej), Akademii Ekonomicznej w Krakowie (podyplomowo Marketing) oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów wraz z IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management (Executive MBA). Pełni także funkcję Wiceprezesa Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią.

Krystian Ćwiertnia
Krystian
Ćwiertnia
Technical Director, VHM Hotel Management

Związany z VHM Hotel Management, gdzie odpowiedzialny jest za stronę techniczną obiektów w portfolio, prowadzenie nowo realizowanych projektów oraz wdrażanie zarówno standardów międzynarodowych sieci hotelowych (Hilton, IHG, Radisson) jak i standardów spółki VHM.

Bartosz Chmielewski
Bartosz
Chmielewski
CEO Founder, ZERO WASTE DESIGN
Dagmara Solik
Dagmara
Solik
Mentor, coach, Head of L&D

Dagmara Solik ma ponad 18 letnie doświadczenie w branży Real Estate, Facility Management oraz szeroko pojętych  obszarów Learning & Development oraz Talent Management. W tych obszarach budowała od podstaw i rozwijała zespoły dla międzynarodowych korporacji, zarówno na rynku krajowym jak i globalnym. Jest certyfikowanym mentorem, akredytowanym konsultantem metodologii Insights Discovery, Extended DISC oraz trenerem szkoleń miękkich. Specjalizuje się w tworzeniu ścieżek szkoleniowych dla Liderów w międzynarodowych organizacjach, rozwoju talentów i sukcesorów oraz indywidualnym mentoringu biznesowym dla członków tzw. senior leadershipu (w szczególności z branży RE i FM).

Agata Kwapisiewicz
Agata
Kwapisiewicz
ESG Officer, Nadzór Inwestorski - Olivia Centre

Ekspertka zrównoważonego rozwoju certyfikowana przez Global Reporting Initiative (GRI Certified Sustainability Professional), specjalizująca się we wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju w działalności biznesowej. Doświadczenie zdobywała wykonując oceny efektywności inwestycji w firmie deweloperskiej, a następnie realizując projekty opierające się na odpowiedzialnym pozyskiwaniu materiałów i koncepcji zero waste w branży odzieżowej. Obecnie odpowiada za certyfikację budynków w systemie WELL HSR oraz BREEAM, a także za budowanie strategii ESG, zbieranie informacji niefinansowych i przygotowywanie raportów zrównoważonego rozwoju w Grupie Tonsa, której głównym aktywem jest Olivia Centre.

 

Joanna Plaisant LLM
Joanna
Plaisant
LLM
Strategic Partnership & Sustainability Associate Director, ESG, Arcadis

Certified GRI Sustainability Manager, Sustainability Business Manager (Cambridge). Joanna zajmuje stanowisko Strategic Partnership & Sustainability Associate Director, ESG Lead w polskim oddziale Arcadis, światowego lidera usług w zakresie inżynierii lądowej. Na co dzień wraz z zespołem wspiera klientów w ich aspiracjach w zakresie zrównoważonego rozwoju, od rozwiązań projektowych po raportowanie postępów w zakresie ESG. Jest częścią globalnego zespołu ESG Arcadis i współpracuje z globalnymi klientami w zakresie ich priorytetów związanych z ESG.

Joanna posiada 16 letnie doświadczenie zdobyte na międzynarodowej arenie organizacji związanych z branżą nieruchomości. Jest prawniczką, mediatorką oraz specjalistką w obszarach zrównoważonego rozwoju.

Od roku 2012 do 2020 Joanna Plaisant pełniła funkcję Country Managera w organizacji Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Jej zadaniem był rozwój organizacji, współpraca z lokalnymi instytucjami także rządowymi, promowanie standardów zawodowych i etycznych RICS, opracowywanie strategii wdrażania standardów w Polsce oraz wspieranie sieci profesjonalistów RICS w Polsce. Była również zaangażowana we wdrażanie standardów organizacji w Izraelu oraz Turcji.

Piotr Miodek 
Piotr
Miodek 
Head of Construction, Engineering and Sustainability, 7R  

Piotr Miodek leads the construction and sustainability team at 7R. He also leads the ‘Geen Team’, an internal group of experts dedicated to the implementation of green solutions. He has been working for 7R for more than two years. Piotr has nearly 20 years of experience in the construction industry, including more than 12 years in the logistics sector. He is a graduate of the Faculty of Environmental Engineering and Energy of the Krakow University of Technology. He has worked on projects both in Poland and internationally for contractors and consulting companies. For many years, he has been promoting energy-efficient solutions in the construction sector.

Marcin Brynczka
Marcin
Brynczka
Technical Director, Sierra Balmain

Marcin to osoba z ogromnym doświadczeniem w zakresie zarządzania wszystkimi aspektami związanymi z kompleksową obsługą nieruchomości – od koordynacji zadań wykonawców prac budowlanych i remontowych, po nadzór i kontrolę świadczonych usług bieżących. Zanim dołączył do zespołu Sierra Balmain, pracował jako kierownik techniczny, operacyjny i regionalny nieruchomości w Atrium European Real Estate, Multi Mall Management i Sodexo. Marcin jest również licencjonowanym zarządcą nieruchomości. W Sierra Balmain odpowiada za nadzorowanie i wspieranie wszystkich naszych lokalnych zespołów technicznych, zapewnienie zgodności z przepisami operacyjnymi i budowlanymi, doradztwo w zakresie konserwacji, napraw oraz potrzeb i kosztów usług, pomoc w optymalizacji zużycia mediów, udział w budżetowaniu, prognozowaniu i raportowaniu.

 

Bartosz Gruza
Bartosz
Gruza
International Account Manager CEE, Logitech
Zofia Piwowarek
Zofia
Piwowarek
ESG Chapter Leaderka, Santander Bank Polska.

ESG Chapter Leaderka w Tribe ESG & Home Solution, Santander Bank Polska.

Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytutu Slawistyki Południowej i Zachodniej na Uniwersytecie Warszawskim oraz filologii słoweńskiej na Uniwersytecie w Lublanie. Ukończyła również studia podyplomowe w Waszyngtonie na Daniel Morgan School of National Security (obecnie The Bush School of Government and Public Service).

Od 2019 roku pracowniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jako Dyrektorka Programu Climate Positive i Krajowa Przedstawicielka ds. współpracy międzynarodowej w UN Global Compact Network Poland dzieliła się ekspercką wiedzą w zakresie polityk ONZ i UE, w szczególności w obszarze działań na styku biznesu, administracji i nauki oraz włączania sektora prywatnego do wdrażania celów, polityk i standardów ONZ.

Od 2023 r. na stanowisku ESG Chapter Leaderki odpowiada za przełożenia teorii zrównoważonego rozwoju na praktykę, tworzenie zielonych finansowych produktów i rozwiązań dla klientów detalicznych oraz z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, wspiera transformację gospodarki na nisko- i zeroemisyjną oraz współpracuje w zakresie dostosowywania międzynarodowych regulacji dotyczących ochrony środowiska w Polsce.

Specjalistka zajmująca się współpracą rozwojową, współpracą wielostronną, transferem wiedzy. Specjalizuje się w wdrażaniu polityki klimatycznej w Polsce, dyplomacją ekonomiczną, innowacjami społecznymi i gospodarczymi, zrównoważoną modą, ekonomią społeczną oraz projektowaniem przeskoków rozwojowych i meta trendów w biznesie w szczególności w zakresie adaptacji do zmian klimatu.

Antoni Dudek
Antoni
Dudek
Autor kanału youtubowego „Dudek o Historii”
Clinton Fairbanks
Clinton
Fairbanks
Soji research & advisory
Krzysztof Kogut
Krzysztof
Kogut
Redaktor Naczelny, Obiekty
Hubert Szymański
Hubert
Szymański
Dyrektor działu rozwoju, CBRE GWS
Sylwia Müller
Sylwia
Müller
Managing Director/Board Member, Eastern Europe w CBRE Global Workplace Solutions (GWS)
Michał Kozłowski
Michał
Kozłowski
Digital Real Estate
Bartosz Dobrowolski
Bartosz
Dobrowolski
Proptech Foundation
Krzysztof Sakierski
Krzysztof
Sakierski
Dyrektor zespołu doradztwa strategicznego Savills
Artur Kamiński
Artur
Kamiński
Dyrektor Regionalny Dussmann Polska
Marta Jędrzejczak - Woronowicz
Marta
Jędrzejczak
-
Woronowicz
International Sales & Marketing Director, A+V Systemy Audiowizualne
Błażej Kowalczyk
Błażej
Kowalczyk
Business Development Director Sodexo Poland
Krzysztof Zieliński
Krzysztof
Zieliński
Dyrektor Operacyjny Działu Usług Utrzymania Czystości Dussmann Polska
Marta Jełowicka-Gabor
Marta
Jełowicka-Gabor
Senior Property And Asset Manager, TDJ Estate
Katarzyna Jasińska
Katarzyna
Jasińska
Managing Director Bene Warszawa
Jagoda Leszczyńska
Jagoda
Leszczyńska
Enterprise Marketing Manager CEE GN, Audio Poland
Maciej Misiewicz
Maciej
Misiewicz
Business Development Manager Lenovo Commercial AB
Paweł Kołodziejczyk
Paweł
Kołodziejczyk
Sales Manager Professional Solutions Sharp NEC Display Solutions Europe
Lech Wodecki
Lech
Wodecki
Prezes Zarządu - Apleona Poland
Paweł Panczyj
Paweł
Panczyj
Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, ABSL
Szymon Zduńczyk
Szymon
Zduńczyk
Executive Director Karimpol Polska
Monika Strózik
Monika
Strózik
Facility and Administration Manager, KION Business Services Polska
Maciej Kryda
Maciej
Kryda
Head of Facility Management, Sanofi
Dorota Osiecka
Dorota
Osiecka
Director People & Places Advisory, Colliers
Piotr Karpiński
Piotr
Karpiński
Szef Działu Property Management , CBRE
Szymon Ostrowski
Szymon
Ostrowski
Dyrektor Zarządzający, NEWPORT Logistics Fund
Krzysztof Patroniak
Krzysztof
Patroniak
Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych w Klüh Facility Services
Grzegorz Nowaczewski
Grzegorz
Nowaczewski
Head of Virtual Power Plant
Magdalena Oksańska
Magdalena
Oksańska
Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Compliance, Savills
Aneta Marczyk-Górecka
Aneta
Marczyk-Górecka
Workplace and Facility Manager, Thyssenkrupp Group Services
Natalia Olszewska
Natalia
Olszewska
Co-Founder, Scientific Consultant, Impronta
Marta Wierusz
Marta
Wierusz
Architekt, architekt wnętrz, Atypika fundacja dla neurokultury, APA Wojciechowski
Paweł Doleciński
Paweł
Doleciński
Head of sales, Eleport
Magdalena Gwiaździńska
Magdalena
Gwiaździńska
Modern Work Solution Sales Manager at Microsoft
Aleksandra Mazzini
Aleksandra
Mazzini
Chief Operating Officer, Sierra Balmain
dr inż. Lidia Grzegorczyk
dr
inż.
Lidia
Grzegorczyk
CEO VELMA ESG
Anna Szelc
Anna
Szelc
Director, Investment Management - Invesco Real Estate
Dorota Suchodolska
Dorota
Suchodolska
Head of Operations, Sierra Balmain
Ryszard Wysokiński
Ryszard
Wysokiński
Head of Department Investor Relations, Kaufland Polska
Anna Golka
Anna
Golka
Head of Real Estate and Facility Management Department, ING
Seweryna Afanasjew, MRICS
Seweryna
Afanasjew,
MRICS
Członek Zarządu RICS Europe
Maciej Wiśniewski
Maciej
Wiśniewski
IFMA Polska
Mariola Bitner
Mariola
Bitner
Head of Workplace Strategy Poland, Cushman & Wakefield
Janusz Gutowski
Janusz
Gutowski
Polska Federacja Rynku Nieruchomości
Aleksandra Przywózka
Aleksandra
Przywózka
Architektka i Project Manager w APA Wojciechowski Architekci
Karolina Dudek
Karolina
Dudek
Associate Director, People & Places Advisory, Colliers Define
Robert Katzor
Robert
Katzor
Członek Zarządu, Veolia Industry Polska
Marta Lenarczyk
Marta
Lenarczyk
Polska Rada Facility Management
Angelika Majkut
Angelika
Majkut
redaktor prowadząca czasopisma „Obiekty"
Edwin Dudziak
Edwin
Dudziak
Solwena CEO
Zbigniew Mazurek
Zbigniew
Mazurek
MENPRESA, Polska Rada Facility Management
Wiktor Ziomek
Wiktor
Ziomek
Head of Property & Technical Asset Management, Arcadis
Łukasz Koziana
Łukasz
Koziana
Chief Operating Officer, Iliard
Robert Rutowicz
Robert
Rutowicz
Wiceprezes Zarządu Polenergia Sprzedaż
Krystian Ćwiertnia
Krystian
Ćwiertnia
Technical Director, VHM Hotel Management
Bartosz Chmielewski
Bartosz
Chmielewski
CEO Founder, ZERO WASTE DESIGN
Dagmara Solik
Dagmara
Solik
Mentor, coach, Head of L&D
Agata Kwapisiewicz
Agata
Kwapisiewicz
ESG Officer, Nadzór Inwestorski - Olivia Centre
Joanna Plaisant LLM
Joanna
Plaisant
LLM
Strategic Partnership & Sustainability Associate Director, ESG, Arcadis
Piotr Miodek 
Piotr
Miodek 
Head of Construction, Engineering and Sustainability, 7R  
Marcin Brynczka
Marcin
Brynczka
Technical Director, Sierra Balmain
Bartosz Gruza
Bartosz
Gruza
International Account Manager CEE, Logitech
Zofia Piwowarek
Zofia
Piwowarek
ESG Chapter Leaderka, Santander Bank Polska.

Antoni Dudek (ur. 1966 r.) – profesor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2011-16 członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej i jej przewodniczący. Publicysta i komentator polityczny. Autor kanału youtubowego „Dudek o Historii”. Prowadzi w Programie II Polskiego Radia cykliczną audycję „Rzeczypospolite”, a w TVP Historia program „Ex libris”. Autor i współautor kilkunastu książek z zakresu historii Polski w XX. Najważniejsze prace w jego dorobku dotyczą dziejów Polski pod rządami komunistycznymi (Państwo i Kościół w Polsce 1945-1970, Kraków 1995; PRL bez makijażu, Kraków 2008), transformacji ustrojowej (Reglamentowana rewolucja. Rozkład dyktatury komunistycznej w Polsce 1988-1990, Kraków 2014; Od Mazowieckiego do Suchockiej. Pierwsze rządy wolnej Polski, Kraków 2019) oraz przemian systemu politycznego współczesnej Polski (Historia polityczna Polski 1989-2015, Kraków 2016).

Clinton is a strategic cultivator in the business world. His approach mirrors that of an experienced gardener, digging deep into Global 500 firms, uprooting elements perceived as weeds, and strategically relocating them to an environment where they’re set to thrive and flourish. He is an international FM expert with over 20 years of experiance in variuos organisation such as: KPMG, JLL, or ISS working for brand such as: Confidential Global Retailer, BMO Harris Bank, Intel, Morgan Stanley, Citi, Volkswagen, Novaritis, Allergan, Astra-Zeneca, Colgate-Palmolive, SAJO, Cadillac, Fairview, Intel, Roche, Dell, Xerox, Nippon, Sheet Glass, BNY Mellon, United Airlines, Hospira.

Find his profile on Linkedin:

https://www.linkedin.com/in/clinton-fairbanks-3832122/

Dziennikarz branżowy oraz wydawca magazynu Obiekty. Prezes Polskiej Rady Facility Management.

Hubert jest dyrektorem działu rozwoju CBRE GWS w Polsce, Czechach i Słowacji oraz Norwegii i Finlandii. Ma ponad 16-letnie doświadczenie w branży Facility Management zarówno na stanowiskach operacyjnych jak i handlowych. Hubert koordynuje działania departamentu rozwoju dbając, aby koncepcja współpracy przynosiła partnerom biznesowym benefity w obszarze optymalizacji kosztów wraz z poprawą jakości usług. Wraz z działem Generalnego Wykonawstwa Hubert buduje również rozwiązania w zakresie projektowania, zarządzania oraz realizacji projektów budowlanych.

Od 2006 r. związana z branżą facility management. Od ponad 5 lat pracuje w CBRE. Obecnie zarządza firmami CBRE GWS w Europie Wschodniej. Wcześniej odpowiadała za region w Atalian Global Services (Europa Wschodnia, Belgia, Holandia i Turcja), a także przez blisko 7 lat kierowała operacjami w Sodexo. Między rokiem 2000 a 2008 pracowała w Tesco, gdzie prowadziła dział zakupów korporacyjnych, a następnie zarządzała nieruchomościami Tesco w Polsce. Sylwia zajmuje się również inicjatywami DE&I w CBRE w Europie, a w ostatnim czasie została przewodniczącą Rady Doradczej przy WeConnect – organizacji łączącej korporacje z dostawcami będącymi własnością kobiet.

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym i lider transformacji cyfrowej. Ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie w zakresie oprogramowania biznesowego, technologii i badań dla sektora Real Estate. Mentor i współzałożyciel Proptech Foundation. Prywatnie zapalony wspinacz, a w wolnych chwilach uprawia pomidory.

 

Bartosz jest współzałożycielem Proptech Foundation, Członkiem Zarządu RICS w Polsce, konsultantem, prelegentem i ekspertem Proptech z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży IT, projektowaniu produktów, tworzeniu wizji rozwiązań i optymalizacji procesów biznesowych. Bartosz pomaga partnerom z branży nieruchomości w budowaniu ich przewagi konkurencyjnej za pomocą innowacyjnych technologii. Jako ekspert ds. produktu, projektant doświadczeń, konsultant techniczny, mentor i trener Bartosz współpracował z wiodącymi lokalnymi i globalnymi organizacjami jak JLL, Microsoft, Cushman & Wakefield, Skanska, Globalworth, Penta Real Estate, Brooklyn Navy Yard, Crown Estate, Santander Consumer Bank, National Bank of Poland, Unilever, Daimler Chrysler, Knight Frank, EPP, HBReavis.

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Specjalizuje się w analizach optymalnego sposobu zagospodarowania, projektach optymalizacyjnych, restrukturyzacyjnych, w tym tematach uwzględniających aspekt rewitalizacyjny. W swojej pracy polega na analizach danych finansowych, geo-przestrzennych i konsultacjach z kluczowymi interesariuszami, w tym przedsiębiorcami, inwestorami oraz mieszkańcami polskich miast. Aktywnie wspierał klientów w transakcjach sprzedaży oraz wynajmu powierzchni biurowych, usługowych oraz logistyczno-magazynowych.

Krzysztof jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku finanse i bankowość, gdzie obecnie jest również wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania nieruchomościami i projektami deweloperskimi. Skończył studia podyplomowe na specjalizacji wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. Jest członkiem Instytutu CCIM oraz RICS, a także członkiem komisji rewizyjnej Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Związany z branżą usług utrzymania czystości od ponad 15 lat. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał na rynkach Europy Zachodniej, w firmach będących liderami rynku. Od 3 lat pracuje w Dussmann Polska jako Dyrektor Regionalny. Pasjonuje się nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwalają podnosić wydajność, jednocześnie optymalizując koszty usługi.

Ma ponad 15-letnie doświadczenie w opiece nad globalnymi klientami z różnych obszarów: od finansów, IT, hotelarstwa przez edukację, medycynę, stowarzyszenia aż pod organizacje charytatywne i sektor publiczny. Od lat porusza się w międzynarodowym środowisku biznesowym i poszerza swoje kompetencje na zagranicznych rynkach. Z powodzeniem współpracuje z klientami z różnych kultur biznesowych w Europie, obu Amerykach i na Bliskim Wschodzie.

Marta zajmuje się rozwojem sieci klientów i partnerów A+V nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji biznesowych wykorzystuje wiedzę zespołu ekspertów A+V, doradza w zakresie cyfryzacji biur i adaptacji nowych technologii do pracy hybrydowej. Jej misją jest dążenie do podniesienia poziomu satysfakcji pracowników biurowych, a także wzrost ich efektywności i zaangażowania dzięki standaryzacji i odpowiednio dobranym rozwiązaniom audiowizualnym.

Zaczynał swoja karierę w branży Facility Management (FM) w Sodexo Polska. Obecnie kieruje tu Działem Rozwoju Biznesu. Odpowiada za koordynację i realizację strategii sprzedażowej.

Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze FM. Przez kolejne lata swojej ścieżki zawodowej na stanowiskach Head of Sales oraz Solution Director odpowiadał za kierowanie zespołami sprzedażowymi oraz rozwój sieci Klientów takich organizacji jak: Apleona HSG czy ISS Polska. Swoje zadania realizował również na rynkach zagranicznych, prowadząc ścisłą współpracę z segmentem produkcyjnym, gdzie jego głównym obszarem działania była konsolidacja usług w projekty zintegrowane.

Marta Jełowicka-Gabor jest doświadczoną ekspertką, specjalizującą się w zarządzaniu nieruchomościami oraz aktywami. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych. Obecnie zatrudniona jest w firmie TDJ Estate, gdzie pełni funkcję Senior Property and Asset Managera i koordynuje projekty związane z kompleksem biurowym .KTW w Katowicach.
Jako Senior Property and Asset Manager w TDJ Estate, Marta jest odpowiedzialna za kompleksowe zarządzanie nieruchomościami i aktywami. Jej prace obejmują szeroki zakres obowiązków, takich jak planowanie, organizowanie oraz zarządzanie projektem, koordynowanie działań związanych z inwestycjami oraz zarządzanie zespołem specjalistów ds. nieruchomości.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz SGH Warsaw School od Economics na kierunkach związanych z Zarządzaniem Nieruchomościami i Zarządzaniem Projektami.

 

Katarzyna Jasińska jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie sprzedaży i marketingu, przede wszystkim wdrażaniu i rozwijaniu sprzedaży innowacyjnych rozwiązań na polskim rynku.
W maju 2014 roku objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie Bene Warszawa Sp. z o.o., odpowiadając za rozwój biznesu i budowanie wizerunku firmy w Polsce. Pochodząca z Austrii firma Bene GmbH jest liderem w obszarze innowacyjnych koncepcji biurowych, specjalizującym się
w aranżowaniu środowiska pracy i wyposażeniu biur.

Z inicjatywy firm BENE i JABRA wraz z partnerami LENOVO, MICROSOFT, SHARP/NEC, WALDMANN, COLLIERS, EXCLUSIVE NETWORKS, HAYS, SONTE stworzyła w Warszawie Hybrid Workplace Experience Centre. Miejsce, gdzie managerowie IT, działów HR, architekci, projektanci przestrzeni biurowych, czy wręcz właściciele firm mogą w praktyce sprawdzić jak wygląda przemyślane i ergonomiczne środowisko pracy hybrydowej, łączące funkcjonalne, nowoczesne przestrzenie, technologie audio i wideo, oraz usługi ułatwiające produktywną współpracę w erze pracy hybrydowej. Miejsce, gdzie możesz spotkać się ekspertami, którzy doradzą jak stworzyć nowoczesne miejsce pracy, które pozwoli zatrzymać talenty i sprosta oczekiwaniom współczesnych pracowników.

Katarzyna Jasińska ukończyła Akademię Ekonomiczną im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz Podyplomowe Studium Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej. W ostatnich latach jako członek Zarządu polskiego oddziału Sodexo Benefits and Rewards Services, światowego lidera i eksperta
w zakresie rozwiązań motywacyjnych, odpowiadała za wypracowanie, realizację i rozwój strategii rozwiązań komplementarnych dla klientów instytucjonalnych. Pracę zawodową łączy z działalnością edukacyjną i społeczną, wspierając kobiety działające w sektorze nieruchomości w ramach Stowarzyszenia WIREP (Women in Real Estate in Poland).

Jagoda Leszczyńska posiada blisko 15-letnie doświadczenie w branży IT, lead managementu, performance marketingu oraz międzynarodowego marketingu produktów dla sektora B2B. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w Bechtle, gdzie odpowiadała między innymi za współpracę z kluczowymi producentami IT, budowanie relacji z partnerami, zarządzanie kampaniami marketingowymi oraz działaniami z zakresu public relations zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym.

W GN Group, Enterprise Marketing Manager odpowiedzialna za tworzenie i realizowanie strategii w regionie CEE marki Jabra, lidera w dziedzinie biznesowych i konsumenckich rozwiązań audio i wideo. Zarządza działaniami marketingowymi w segmencie rozwiązań biznesowych Jabra w Polsce, Czechach i Rumunii. Do głównych zadań należy planowanie i implementacja strategii marketingowych, nadzór nad kampaniami komunikacyjnymi oraz wspieranie projektów sprzedażowych dla produktów audio i wideo z portfolio rozwiązań B2B marki Jabra. Jest także odpowiedzialna za rozwój kanału sprzedaży, współpracując bezpośrednio z dystrybutorami, partnerami handlowymi i sprzedawcami oraz prowadząc działania dedykowane klientom końcowym.

Z inicjatywy firm JABRA i BENE wraz z partnerami LENOVO, MICROSOFT, SHARP/NEC, WALDMANN, COLLIERS, EXCLUSIVE NETWORKS, HAYS, SONTE stworzyła w Warszawie Hybrid Workplace Experience Centre. Miejsce, gdzie managerowie IT, działów HR, architekci, projektanci przestrzeni biurowych, czy wręcz właściciele firm mogą w praktyce sprawdzić jak wygląda przemyślane i ergonomiczne środowisko pracy hybrydowej, łączące funkcjonalne, nowoczesne przestrzenie, technologie audio i wideo, oraz usługi ułatwiające produktywną współpracę w erze pracy hybrydowej. Miejsce, gdzie możesz spotkać się ekspertami, którzy doradzą jak stworzyć nowoczesne miejsce pracy, które pozwoli zatrzymać talenty i sprosta oczekiwaniom współczesnych pracowników.

Ponad 15 letnie doświadczenie w sprzedaży do sektorów Mid-market i Enterprise rozwiązań profesjonalnych oraz rozwijaniu struktury opartej na aktualnych trendach rynkowych. Jego wysoka wiedza techniczna o rozwiązaniach do projektowania, architektury, mechaniki oraz grafiki pozwala mu na świetne rozumienie rynku i obecnych trendów oraz strategii biznesowej, połączone z entuzjazmem nauki i testowania nowych technologii. Dzięki możliwości pracy na różnych stanowiskach zna spectrum kanału dystrybucji, partnerskiego, ale również perspektywy klienta końcowego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał u największych światowych liderów rynku IT Lenovo oraz HP Inc.”.

Paweł Kołodziejczyk w zespole Sharp NEC Display Solutions odpowiada za rozwój rynku korporacyjnego, ze szczególnym nakierowaniem na sektor meeting & collaboration oraz security. Ekspert rozwiązań do interaktywnej współpracy i videokonferencji, szczególnie skoncentrowany na obsłudze globalnych klientów. Związany z branżą IT od niemalże 20 lat. Jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Zarządzania i posiada tytuł Technika Ekonomisty. Jego doświadczenie zawodowe związane jest głównie z pracą w międzynarodowych korporacjach branży IT, a największą część swojej kariery zawodowej poświęcił sektorowi wyświetlaczy wielkoformatowych. Pełnił również funkcję dyrektora oddziału jednego z czołowych integratorów branży AV.

Rozpoczął karierę w nieruchomościach i facility managemencie w Austrii w 2004r. Prowadził własną działalność gospodarczą zarządzania bazami danych przy projektach FM’owych i nieruchomościowych. Współpracował przy startupie firmy Facility Service Management Austria (FSMA) GmbH, zarządzającej 450 budynkami bankowymi (budynki biurowe, centra rachunkowe „DC”) która była praźródłem HSG Zander GmbH.

Czas kryzysu gospodarczego w 2008 uznał za odpowiedni moment, aby zainwestować w swój rozwój osobisty, poszerzanie horyzontów ale i światopoglądu. Przeniósł  się do Stanów Zjednoczonych i w latach 2008-2010 uzyskał dyplom Bachelor in Liberal Studies z University of South Carolina.

W 2008 roku (w wieku 28 lat) powierzono mu funkcję CEO w firmie STRABAG Property and Facility Services Sp. z o.o. Po dokładanie pięciu latach przejął  stanowisko Prezesa Zarządu firmy Apleona Poland

Dziś firma świadczy zintegrowane usługi FM’owe w całej Polsce ze szczególnym fokusem na obiektach przemysłowych i biurowych z najwyższymi oczekiwaniami operacyjnymi.

Lech Wodecki jest menadżerem z ponad 15 letnim doświadczeniem zarządzania międzynarodowymi zespołami, projektami i biznesem.

 

 

Paweł Panczyj jest ekspertem sektora nowoczesnych usług biznesowych z wieloletnim doświadczeniem po obu stronach procesu inwestycyjnego.

W latach 2002-2007 ściśle współpracował z Prezydentem Miasta Wrocławia w zakresie wspierania inwestorów otwierających nowe fabryki i centra usług biznesowych. W latach 2008-2012 jako Manager w dziale Doradztwa Biznesowego EY, prowadził negocjacje z inwestorami wybierającymi lokalizacje lub poszukującymi wsparcia we wczesnych fazach projektów. W 2009 roku, wraz z Członkami Założycielami, wspierał tworzenie ABSL, w którego Zarządzie obecnie zasiada. W ciągu ostatnich lat współtworzył osiem lokalnych oddziałów ABSL (chapterów), nadzorował współpracę z partnerami strategicznymi w obszarach kluczowych dla sektora oraz kierował działaniami związanymi z rozwojem organizacji i jej przedsięwzięć w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Paweł Panczyj wspiera rozwój międzynarodowych struktur ABSL, który już teraz działa – oprócz Polski – w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Czechach, Węgrzech, Łotwie, Mołdawii, Rumunii oraz regionie DACH (Austria, Niemcy, Szwajcaria).

Facility and Administration Manager w KION Business Services Polska Sp. z o.o. – Cener of Excellence Grupy KION. Odpowiedzialna za obszay: facility, real estate, EHS, sustainability, workplace experiance, BCM i zarządzanie flotą. Audytor wewnętrzny ISO 14001, ISO 45001. Wcześniej m.in. kilkanaście lat odpowiedzialna za obszar administracji biura firmy doradczej KPMG w Krakowie.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w koordynowaniu procesów administracyjnych, prowadzeniu projektów renegocjacji/relokacji powierzchni biurowych, workplace experience, kierowaniu zespołami administracyjnymi oraz wsparciu procesów HR i finansowo-księgowych. Organizatorka przedsięwzięć integracyjnych i charytatywnych

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Maastricht University i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Strategic support services leader with long experience in international corporations. Real Estate and Facility Management expertise combined with foreign trade, finance and investment process management background.

Wide spectrum of professional experience in property management, real estate investment/divestment, car fleet management, procurement, project management, office management, security (building protection, personal security, anti-counterfeiting, animal rights extremism, BCP), health and safety and insurance management.

Professional, strongly focused on working as a partner with business to add value to the organization through tailored support solutions. Engaged, orientated at cost effectiveness, optimizing of processes and high quality. Proven track record of successful change implementations, cross-departmental project management and several relocation projects.

Dorota Osiecka jest ekspertem z ponad 17-letnim doświadczeniem w zakresie strategii środowisk pracy i kształtowania doświadczenia pracowników. Zdobywała je zarówno w Polsce, jak i za granicą, współpracując z wieloma prestiżowymi firmami. Jako Dyrektor działów People & Places Advisory oraz Architecture & Planning w platformie Colliers Define nadzoruje działalność konsultingową, strategiczną, projektową i architektoniczną dla klientów firmy.

Dorota jest zwolenniczką podejścia, które w centrum procesu projektowego stawia człowieka. Aby uczynić przestrzeń narzędziem realizacji celów biznesowych firmy, łączy w jednym zespole specjalistów z kompetencjami doradczymi, projektowymi i wykonawczymi.

Od 2016 r. Piotr Karpiński zajmuje stanowisko szefa Działu Property Management w CBRE. Przewodzi zespołowi ponad 260 specjalistów odpowiedzialnych za zarządzanie ponad 130 obiektami i zapewniających najwyższy poziom satysfakcji klienta ze świadczonych usług. Piotr nadzoruje każdy aspekt zarządzania obiektami – od przejęcia nieruchomości poprzez due diligence aż do zbycia budynku. Z uwagi na swoje doświadczenie jest również zaangażowany w projekty doradcze dla klientów firmy, a jako członek zarządu wspiera rozwój biznesu w CBRE. Jest członkiem RICS oraz absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Politechniki Warszawskiej.

Szymon dołączył do NEWPORT Logistics Fund w 2021 roku jako Dyrektor Zarządzający celem postawienia i poprowadzenia działalności funduszu w Polsce i Europie. Wcześniej Szymon pracował m.in. w banku inwestycyjnym Haitong, gdzie jako Dyrektor Wykonawczy odpowiadał za strukturyzowanie i realizowanie różnych transakcji z zakresu bankowości inwestycyjnej (M&A, DCM, ECM i structured finance), jak również w funduszu private equity SINO-CEEF, gdzie odpowiadał ze region CEE w tym za fundraising, poszukiwanie transakcji inwestycyjnych a także relacje z rządami krajów CEE.

Krzysztof od 3 lat jest dyrektorem operacyjnym w Klüh Facility Services. Odpowiada za realizację usług i rozwój portfela klientów. Bezpośrednio nadzoruje wdrażanie nowych technologii wspierających działania struktur operacyjnych Klueh. Od 2019 roku w zakresie jego odpowiedzialności jest digitalizacja procesów wewnętrznych firmy. Zanim dołączył do zespołu Klueh, zdobywał doświadczenia w firmach usługowych z branży FM i Security, w których to pełnił funkcje managerskie w obszarze operacji i sprzedaży.

Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku zarządzanie i marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji. Współzałożyciel innowacyjnej spółki Virtual Power Plant (VPPlant), której celem jest uruchomienie wirtualnej elektrowni (VPP) na bazie zdolności do przesuwania chwilowego zużycia energii w nowoczesnych budynkach. Platforma VPP umożliwia wymianę korzyści z tytułu bieżącego dopasowania konsumpcji energii przez aktywnych odbiorców energii w funkcji zdolności wytwórczych lub przesyłowych sieci energetycznej. Usługi świadczone przez VPPlant są mierzone negawatami (energia – której zużycia świadomie zaniechano).

Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Compliance

Magdalena jest Dyrektorem Działu Compliance w Savills z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży nieruchomości. Posiada profesjonalną wiedzę z zakresu negocjacji umów najmu, zarządzania umowami serwisowymi i kontraktowania usług i mediów na potrzeby nieruchomości, koordynowania remontów i aranżacji powierzchni najmu, a także wiedzę z obszaru finansów związaną z obsługą funduszy i ich aktywów.

Przed przejęciem przez Savills zespołu zarządzania nieruchomościami Knight Frank, Magdalena pełniła funkcję zarządcy nieruchomości oraz Opiekuna Klienta dla kluczowych funduszy takich jak: DEKA Immobilien, MOSAIC Property, AIB/Peakside Polonia Management czy AZORA. Następnie objęła stanowisko Head of Property Management nadzorując i koordynując pracę 60 osobowego zespołu w Warszawie i miastach regionalnych Polski.

Na stanowisku Dyrektora Działu Compliance w Savills jest odpowiedzialna za aktualizowanie procedur i standardów oraz kontrolę ich realizacji przez pracowników działu Property Management.

Magdalena jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości (licencja nr 14689).

Ekspertka administracji, zarządzania przestrzenią biurową i usprawniania procesów wewnątrz organizacji. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w obsłudze klienta zewnętrznego jak i wewnętrznego.

W czasie Pandemii COVID-19 była jednym z inicjatorów i nawigatorów hybrydowego modelu pracy, który zaowocował zmniejszeniem powierzchni biurowej o 50%, przy jednoczesnym utrzymaniu wielkości zatrudnienia na dotychczasowym poziomie.

Pomysłodawczyni programu RE-love your office, którego celem jest zwiększanie frekwencji w biurze oraz budowanie świadomości, dlaczego warto pracować stacjonarnie.

Absolwentka kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Autorka badań oraz pracy na temat wpływu Pandemii COVID-19 na kształtowanie modelu pracy hybrydowej w Polsce.”

Natalia Olszewska specjalizuje się w teorii i praktyce z obszaru projektowania w oparciu o neuronauki (neuroscience-informed design) i dane naukowe (evidence-based design). Doświadczenie w tym zakresie zdobywała, m.in. współpracując ze studiem Hume, awangardowym studiem architektury i urbanistyki. Konsultowała projekty dla dużych firm: Landsec, HKS Architects, EDGE, Association of Children’s Museums, Google oraz dla klientów indywidualnych. Posiada także ponad 10-letnią praktykę lekarską.

Pracując na styku różnych dyscyplin, konsultuje projekty architektoniczne i miejskie pod kątem wpływu przestrzeni architektonicznych i miejskich na ludzkie doświadczenie. W pracy łączy troskę o ludzi i ich dobrostan z wieloletnią pasją do architektury. Jej zainteresowania zawodowe ogniskują się wokół zagadnień związanych z wpływem architektury na różne aspekty naszego życia: społeczne, psychologiczne, poznawcze, zdrowie i dobrostan.

Współzałożycielka Impronta, firmy doradczej w zakresie projektowania pod dobrostan człowieka, specjalizującej się w zastosowaniu neuronauk oraz nauk behawioralnych w architekturze. Wykładowczyni na kierunku ‘Neuroscience applied to Architectural Design’ (Uniwersytet IUAV, Wenecja).

Ukończyła studia medyczne (Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego & Tor Vergata), neuronaukowe (Sorbonne Université, ENS, UCL) oraz ‘Neuroscience applied to Architectural Design’ (Uniwersytet IUAV).

Obejmuje  stanowisko Architekt Prowadzącej Zespół Wnętrz w pracowni APA Wojciechowski.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy w branży architektonicznej, od 13 lat  prowadzi prestiżowe projekty wnętrz komercyjnych, prywatnych i publicznych: hotele, centra handlowe, biura, projekty gastronomiczne, mieszkaniowe, placówki edukacyjno-opiekuńcze, wystawy.

Specjalizuje się w projektowaniu zrównoważonym, uniwersalnym i włączającym, szczególnie dotyczącym osób neuroatypowych i osób starszych. Jej celem jest poszerzanie i propagowanie wiedzy z zakresu projektowania stawiającego człowieka w centrum uwagi, wpływającego na zdrowie psychofizyczne i dobrostan użytkowników.

Współpracuje z Atypika fundacja dla neurokultury zajmującą się zagadnieniami neuroróżnorodności, udziela konsultacji projektowych, prowadzi szkolenia oraz wykonuje audyty przestrzeni pod kątem inkluzywności.

Wykładowca kierunku „Neuroróżnorodność w miejscu pracy — inkluzywna rekrutacja i zarządzanie” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz na Wydziale Wzornictwa w School of Form w Warszawie.

Autorka architektonicznych warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży.

Laureatka konkursu na innowację społeczną „Dobre Innowacje” organizowanego przez Zamek Cieszyn oraz prestiżowego projektu Biznes w Kobiecych Rękach Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Magdalena Gwiaździńska od ponad dwudziestu lat związana jest z branżą IT. Aktualnie zajmuje stanowisko dyrektora sprzedaży rozwiązań Modern Work w Microsoft Polska. W myśl misji Microsoft, pomaga każdej firmie realizować jej potencjał poprzez dostarczanie rozwiązań chmurowych odpowiadających jej aktualnym i przyszłym potrzebom.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1999 roku, zajmowała różne pozycje w działach marketingu i sprzedaży kilku polskich firm IT. Od 10 lat pracuje w Microsoft Polska. Posiada dyplom magistra w zakresie marketingu i zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Pasjonuje ją wpływ nowoczesnych technologii na biznes i życie codzienne, wyzwania rozwojowe przedsiębiorstw i zarządzanie sprzedażą B2B na szeroką skalę.

Prywatnie jest żoną i matką 18-letniego syna. Uwielbia jeździć na nartach, podróżować i spędzać czas ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Energię dają jej ludzie, wyzwania i sukcesy. Od kilku lat uczy się gry na pianinie, bo wierzy że w jej życiu przyszedł czas na realizację marzeń z dzieciństwa.

Aleksandra posiada ogromne doświadczenie w pracy ze wszystkimi sektorami rynku nieruchomości, w tym handlowym, biurowym, przemysłowym oraz mieszkaniowym. Uczestniczyła w licznych transakcjach na rynkach kapitałowych, w tym w sprzedaży i przejęciach nieruchomości oraz projektach pozyskiwania funduszy.

Jako menadżer zespołów Rockspring PIM (obecnie Patrizia AG) oraz Goldman Sachs International w Londynie była zaangażowana w transakcje obrotu nieruchomościami komercyjnymi oraz mieszkaniowymi o wartości 1,4 mld euro. Pełniąc funkcję CEO w Ciech R&D, spółce portfelowej Kulczyk Investments, odpowiadała za realizację strategii innowacyjności firmy oraz rozwój prowadzonych przez spółkę badań naukowych na terenie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Aleksandra zasiada w radach nadzorczych kilku spółek, w tym w zarządzie Galardia Sp. z o.o., spółce joint venture Sierra Balmain oraz Stage Capital. Jest absolwentką Uniwersytetu w Cambridge na kierunku zarządzania i finansowania nieruchomości. Od 2014 roku pełni funkcję mentora Cambridge REF Mentoring, wspierając młodych, utalentowanych absolwentów w rozwijaniu ścieżki ich kariery.

 

  •  Ekspert EFRAG ds. digitalizacji i raportowania ESG
  • Główny inżynier ds. efektywności energetycznej dla projektów europejskich i bankowych w ramach analiz emisji gazów cieplarnianych dla budynków mieszkalnych i usługowych
  • Wykładowca webinarów Akademii Raportowania ESG Forbes
  • Granty naukowo badawcze, m.in. w Bostonie Massachussetts Institute of Technology, EIC Climate KIC,
  • 2 międzynarodowe certyfikacje CRREM, GRI Certified Tool PaArtner
  • Współpracuje z MŚP oraz koncernami w sektorach, real estate, przemysłu, usług i handlu, IT, motoryzacji i transportu, produkcji.
  • Prelegent ds. ESG podczas światowych Targów Technologii i Zrównoważonych Projektów w Dubaju GITEX GLOBAL 2022, 20223 i GITEX IMPACT 2023.

Jest Dyrektorem Zarządzania Inwestycjami w Polsce w Invesco Real Estate. Odpowiada za zarządzanie aktywami o wartości około 1,4 miliarda euro w sektorze nieruchomości, w tym najbardziej atrakcyjnymi biurowcami i nieruchomościami handlowymi — biurowcami Q22 i Plac Unii w Warszawie oraz Galerią Kazimierz w Krakowie. Jej obowiązki obejmują również maksymalizację wyników, wdrażanie strategii ESG oraz rozwój biznesu.

Przed dołączeniem do Invesco w 2021 roku Anna pracowała jako menedżer inwestycji i aktywów oraz jako prawnik. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 2004 roku. Jej doświadczenie obejmuje wszystkie sektory nieruchomości, w tym deweloperski, logistyczny, hotelowy, mieszkaniowy, handlowy i biurowy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W przeszłości pracowała dla Breevast i Azora, zajmując się różnymi aspektami pozyskiwania, inwestowania, zarządzania i wynajmu ich portfeli.

Anna ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest członkiem izby adwokackiej w Polsce. Na swoim koncie ma też wiele kursów dotyczących nieruchomości. W wolnym czasie lubi grać w tenisa, gotować, podróżować, interesuje się sztuką oraz delektuje się dobrym winem w gronie przyjaciół.

Dorota przeszła do działu zarządzania nieruchomościami ze spółki Balmain, gdzie przez 7 lat pełniła obowiązki Asset Managera i była odpowiedzialna za portfel 17 nieruchomości handlowych, których wartość inwestycyjna wynosiła około 130 mln euro. Była także odpowiedzialna za pomyślną realizację zleceń dotyczących zarządzania aktywami, w tym sześciu projektów przebudowy o łącznej wartości ok. 7,9 mln euro oraz nowego projektu budowlanego wycenionego na 25 mln euro. Od 2013 roku Dorota pełni obowiązki dyrektora działu zarządzania nieruchomościami i zespołu ds. technicznych, które zapewniają obsługę wszystkim zarządzanym przez Sierra Balmain centrom handlowym, w tym usługi zarządzania nieruchomością, administrowania umowami najmu oraz windykacją. Dorota brała czynny udział w tworzeniu struktur, procesów oraz procedur w zakresie usług zarządzania nieruchomościami. W ciągu pierwszych 12 miesięcy swojej pracy jako Dyrektor Operacyjny, Dorota przejęła 4 obiekty handlowe, by do 2016 roku przejąć kolejne 7 nieruchomości.

 

Ryszard w Kaufland Polska odpowiada za relacje inwestorskie. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości, głównie w obszarze zarządzania obiektami handlowymi zarówno w Polsce jak i w innych krajach europejskich. Współpracował z największymi europejskimi firmami zarządczymi, jak ECE, Atrium czy CBRE.

 

 

Anna Golka od początku swojej kariery zawodowej związana jest z bankowością. Pierwsze doświadczenie zdobywała w ING Banku Śląskim, a po krótkiej przerwie w latach 2003–2004 w Euro Banku SA wróciła do ING, gdzie od 2016 r. zajmuje stanowisko Head of Real Estate and Facility Management Department, zarządzając ponad 60-osobowym zespołem.

W życiu zawodowym kieruje się misją: dostarczać wyjątkowych emocji, koncentrując się na najlepszych praktykach, stawiając na innowacyjne rozwiązania. Na tę misję składają się liczne działania i inicjatywy w wielu obszarach.

Jest m.in. Ambasadorem „Banku Równych Szans” w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju ING Banku Śląskiego.

Inicjuje i wspiera wszelkie aktywności związane z ekologią. Jak sama mówi: „Bycie #eko już dawno stało się częścią naszego DNA. Troska o środowisko to nie tylko dobra wola, a też obowiązek i nieodłączny element prowadzenia biznesu”.

Równie ważne są wszelkie inicjatywy wellbeingowe, które zapewniają pracownikom nie tylko komfortowe warunki pracy, ale również troskę o zdrowie i dobre samopoczucie. Kluczową działalnością kierowanego przez Annę Golkę Departamentu jest facility management, w ramach którego zarządza m.in.:

  • majątkiem banku w zakresie nieruchomości i wyposażenia,
  • realizacjami powierzonych projektów w zakresie budowy nowych, relokacji i likwidacji oddziałów detalicznych i korporacyjnych oraz wyposażenia bankowego,
  • procesami związanymi z wyposażeniem wszystkich pracowników Banku w narzędzia pracy oraz procesami obsługi logistycznej, podróżnej i administracyjnej zapewniające prawidłowe funkcjonowanie banku,
  • bezpieczeństwem fizycznym w ING Banku Śląskim.

 

 

Ponad 22 lat1 doświadczenia jako senior manager w obszarze nieruchomości komercyjnych (biura, centra handlowe, magazyny). Specjalizuje się w Asset Management dla funduszy inwestycyjnych.  Odpowiadała za obszar Real Estate & Facilities w regionie CEE dla największej na świecie firmy dostarczającej usługi m.in. telewizji kablowej – Liberty Global oraz Asset Management w GTC S.A. Prezes RICS w Polsce i Członek Zarządu RICS Europe. Członek Komisji Rewizyjnej Polskiej Rady Facility Management.

Maciej jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada licencję zarządzania nieruchomościami oraz pełni funkcję Prezesem Zarządu IFMA Polska (International Facility Management Associationa). IFMA to międzynarodowa organizacja zrzeszająca ponad 24 000 ekspertów (z branży Facility Management) z ponad 100 krajów. IFMA ma na celu zwiększanie świadomości na temat wyzwań i dobrych praktyk branży FM jak również tworzenie treści i narzędzi umożliwiających podnoszenie kwalifikacji, w tym raportów branżowych oraz poprzez systemy certyfikacji FMP, SFP oraz CFM. Maciej prowadzi wykłady w obszarach związanych z Facility Management oraz BIM, zarówno na kursach dla Facility Managerów jak również na studiach dla BIM Managerów.

Poza działalnością w IFMA, Maciej jest wspólnikiem oraz Prezesem Zarządu w firmie LOREDO Real Estate Solutions (RES), gdzie, poza rozwojem firmy, skupia się na wykorzystaniu technologii w tworzeniu nowych modeli wspomagających zarządzanie budynkami. Maciej posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach usług dla nieruchomości oraz Facility Management. Przez ponad 10 lat, przed powstaniem spółki Loredo RES) zdobywał doświadczenie pracując w międzynarodowych korporacjach, jak Sodexo i Apleona HSG, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu, nadzorował działania implementacyjne oraz procesy zakupowe.

Janusz Gutowski, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w AXI IMMO oraz Partner Zarządzający AXI IMMO Services sp. z o.o. S.K., spółki działającej w ramach Axi Immo Group.
W czasie ponad 20-letniej kariery w portfolio obsługiwanych przez Janusza nieruchomości znalazły się m.in. budynek Centrali Media Markt, kamienica Lipińskiego W Warszawie (w okresie gdy właścicielem był Reinhold), Centrum Handlowe Okay w Gdańsku, Centrum Handlowe Ferio Gaj we Wrocławiu, Ferio w Legnicy, Centrum Handlowe Marino we Wrocławiu, Centrum Szperk w Gdyni i Centrum Wiatraki w Słupsku. Obecnie zarządza m.in. portfelem nieruchomości produkcyjnych SPARTA, należących do JET Investments.
Janusz to absolwent Politechniki Warszawskiej, zarządca sądowy, a także współautor nagrodzonych
przez Ministra Infrastruktury książek pt. „Zarządzanie Nieruchomościami Komercyjnymi” i
„Zarządzanie Nieruchomościami Handlowymi” wydanymi przez POLTEX.
W ostatnim okresie zaangażowany w projekty budowy Centrów Danych, reprezentuje operatorów w
ich projektach ekspansji w Polsce.

Aleksandra Przywózka – Architektka i Project Manager w APA Wojciechowski Architekci. Doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz rocznego programu studenckiej wymiany międzynarodowej z uczelnią University of Detroit Mercy w USA.

Od 2018 roku związana z pracownią APA Wojciechowski Architekci, od 2019 roku doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywała również w pracowniach: Radosław Guzowski Architekci oraz MCA Machnowski Caban Architekci.

Uczestniczyła w projektach takich, jak: Elektrownia Powiśle w Warszawie (Hotel – Barcelo Warsaw Powiśle, budynki biurowe), The Park Warsaw oraz projektach hoteli. Od 2020 roku koordynuje przebieg certyfikacji LEED/BREEAM/WELL w projektowanych przez pracownię APA Wojciechowski Architekci budynkach.

Autorka licznych publikacji naukowych i branżowych, uczestniczka wydarzeń poświęconych architekturze. Interesuje się tematyką zrównoważonego budownictwa, w tym ekonomią cyrkularną. Tematyka pracy doktorskiej Aleksadry Przywózkiej dotyczy mozliwości usprawnienia cyrkularności i obniżenia śladu środowiskowego budownictwa biurowego w Polsce.Wielokrotnie wyróżniona w wielu konkursach urbanistyczno-architektonicznych o zasięgu międzynarodowym oraz ogólnopolskim. Laureatka konkursu dla doktorantów Mobility PW, organizowanego przez Politechnikę Warszawską, w ramach którego odbyła w 2022 roku wyjazd naukowy na uczelnię Victoria University of Wellington w Nowej Zelandii.

Ponadto – między innymi – Builder 4Young Architects (1 miejsce, Warszawa, Polska); „More than waiting for the bus” – (1 miejsce, Organizator: University of Montreal – Montreal, Kanada); Konkurs na najlepszy porojekt studencki (1 miejsce, Organizator: University of Detroit Mercy – Detroit, USA); Projekt rewitalizacji zabytkowych obszarów Sochaczewa (1 miejsce, Sochaczew, Polska).

W 2023 roku uzyskała uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej w Mazowieckiej Okręgowej Izbie Architektów RP.

 

Ekspertka Colliers Define doradzająca w kompleksowych procesach planowania, projektowania, organizowania i transformacji przestrzeni dla dużych marek korporacyjnych. Odpowiada za badanie potrzeb firm i ich pracowników, analizę obecnych powierzchni, formułowanie strategii hybrydowego środowiska pracy i zarządzanie zmianą przy przeprowadzce do nowej przestrzeni. Pracuje również na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uczy m.in. wykorzystywania badan w projektowaniu i zarządzania designem.

Związany z Grupą Veolia od 15 lat. Od lipca 2022 roku członek zarządu oraz dyrektor handlowy Veolia Industry Polska odpowiedzialny za zarządzanie procesem obsługi kluczowych klientów z obszaru nieruchomości przemysłowych i komercyjnych. Doświadczony menedżer oraz ekspert w dziedzinie usług energetycznych i multitechnicznych w obiektach przemysłowych, biurowych, handlowych i logistyczno-magazynowych. Od 2019 roku w Veolia Industry Polska rozwija obszar handlowy oferując klientom innowacyjne rozwiązania w zakresie ciepła, chłodu, energii elektrycznej, gospodarki wodno-ściekowej oraz efektywności energetycznej. W latach 2008-2019 odpowiedzialny za obsługę kluczowych klientów i rozwój współpracy międzynarodowej w spółce Veolia EKOZEC, należącej do czołowych w Polsce dostawców usług zagospodarowania ubocznych produktów spalania (UPS) świadczonych na rzecz energetyki. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w specjalizacji Prawo Handlowe.

 

Przewodnicząca Grupy ds. edukacji w Polskiej Radzie Facility Management. Senior Technical Quality Manager w Colliers Internationall

Redaktor prowadząca czasopism B2B z siedmioletnim doświadczeniem, ze znajomością świata biznesu od 2013 roku. Od blisko czterech lat koordynuje projekty eventowe, wydawnicze i edukacyjne. W swojej karierze pisała teksty dziennikarskie, PR-owe i reklamowe o różnym przeznaczeniu i charakterze. Od 2021 roku pełni też funkcję project managera w Polskiej Radzie Facility Management.

Inżynier, absolwent Politechniki Gdańskiej, MBA, menedżer z blisko 30-letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie zagadnień elektroenergetyki, elektroautomatyki, IT, technologii produkcji i efektywności energetycznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach branży energetycznej, IT oraz elektroautomatyki okrętowej.

Od 2016 roku jest prezesem spółki Solwena, której produktem autorski System Inteligentnego Zarządzania Energią PERCEE®. Od początku aktywnie uczestniczy w kształtowaniu i rozwoju Systemu PERCEE®. Uczestniczy w tworzeniu i rozwoju zaawansowanych algorytmów zarządzania energią oraz wykorzystywania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (AI/ML) w optymalizacji zużycia, wytwarzania i akumulacji energii.

Pasjonuje się technologiami użytecznymi w podwyższaniu efektywności energetycznej, monitoruje trendy rynku energetycznego oraz regulacje w zakresie zrównoważonego rozwoju i polityk klimatycznych. Jako ekspert i doradca wspiera działania podmiotów gospodarczych prowadzące do obniżenia kosztów i optymalizacji zużycia energii. Posiada doświadczenie w zakresie projektów o charakterze B+R, uczestniczył w procesach pozyskiwania finansowania ich z funduszy europejskich i w późniejszej realizacji takich projektów.

 

Absolwent Politechniki Krakowskiej, inżynier z wieloletnim doświadczeniem, związany z branżą Facility i Property Management od 30 lat. Pracował w Polsce i za granicą. Obecnie prowadzi firmę doradczą w obszarze Facility Management – MENPRESA. Posiada dużą praktykę w temacie wdrożeń i zastosowania narzędzi informatycznych w działalności FM (oprogramowania z kategorii CMMS i CAFM) oraz prowadzenia projektów przygotowania usług FM. Współpracownik Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wiceprezes zarządu Polskiej Rady Facility Management, wykładowca na uczelniach technicznych i ekonomicznych, autor wielu publikacji oraz prelegent na spotkaniach i konferencjach branżowych.

Wiktor to doświadczony specjalista w dziedzinie doradztwa w zakresie nieruchomości, z ponad 7-letnim stażem w branży. Jego szerokie doświadczenie obejmuje doradztwo transakcyjne oraz zarządzanie nieruchomościami. Z sukcesem przeprowadzał procesy przejmowania nieruchomości, zarządzał procesami zarządzania nieruchomościami, zawierał umowy z zewnętrznymi dostawcami usług oraz współpracował z dostawcami mediów. Wiktor dostarczał eksperckiej wiedzy dla inwestorów instytucjonalnych, banków oraz firm technologicznych. Obecnie kieruje zespołem wysoko wykwalifikowanych doradców ds. zarządzania nieruchomościami nadzorując usługi technicznego zarządzania nieruchomościami dla wszystkich klas aktywów.

 

 

Jestem inżynierem architektem z dwudziestoletnim doświadczeniem. W Iliard zajmuję stanowisko Chief Operating Officer (COO). Do moich głównych zadań należy kontrola realizacji projektów oraz procesów wewnętrznych. Mam wieloletnie doświadczenie w budowaniu kultury organizacyjnej. W branży budowlanej posiadam doświadczenia
w zakresie projektowania, zarządzania projektami, zarządzania kosztami, doradztwie technicznym, inwestycyjnym oraz nadzorowaniu budowy.

Jestem dyplomowanym magistrem inżynierem architektem. Ukończyłem studia na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki wraz z akredytacją Royal Institute of British Architects (RIBA).

Umiejętności budowania i zarządzania zespołem pozwalają mi dostarczać najwyższej jakości usługi, oparte na dokładnym planowaniu i monitorowaniu wszystkich etapów realizacji w odniesieniu do wysokich standardów Iliard.

 

Od połowy lat dziewięćdziesiątych związany z energetyką. Pracował kolejno w Zakładzie Energetycznym Tarnów SA, ENION SA, ENION Energia sp. z o.o., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz Grupa Azoty SA. W ostatnim dziesięcioleciu był Dyrektorem Departamentu Obrotu Energią Elektryczną i Gazem w Polkomtel Sp. z o.o. oraz w 2022 roku objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu w PAK Volt S.A. Jest ekspertem w dziedzinie rynku energii w Polsce, w szczególności w zakresie organizacji spółek i prowadzenia obrotu energią elektryczną, z doświadczeniem w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (studia magisterskie – specjalność energoelektronika i podyplomowo – Rynki Energii Elektrycznej), Akademii Ekonomicznej w Krakowie (podyplomowo Marketing) oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów wraz z IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management (Executive MBA). Pełni także funkcję Wiceprezesa Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią.

Związany z VHM Hotel Management, gdzie odpowiedzialny jest za stronę techniczną obiektów w portfolio, prowadzenie nowo realizowanych projektów oraz wdrażanie zarówno standardów międzynarodowych sieci hotelowych (Hilton, IHG, Radisson) jak i standardów spółki VHM.

Dagmara Solik ma ponad 18 letnie doświadczenie w branży Real Estate, Facility Management oraz szeroko pojętych  obszarów Learning & Development oraz Talent Management. W tych obszarach budowała od podstaw i rozwijała zespoły dla międzynarodowych korporacji, zarówno na rynku krajowym jak i globalnym. Jest certyfikowanym mentorem, akredytowanym konsultantem metodologii Insights Discovery, Extended DISC oraz trenerem szkoleń miękkich. Specjalizuje się w tworzeniu ścieżek szkoleniowych dla Liderów w międzynarodowych organizacjach, rozwoju talentów i sukcesorów oraz indywidualnym mentoringu biznesowym dla członków tzw. senior leadershipu (w szczególności z branży RE i FM).

Ekspertka zrównoważonego rozwoju certyfikowana przez Global Reporting Initiative (GRI Certified Sustainability Professional), specjalizująca się we wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju w działalności biznesowej. Doświadczenie zdobywała wykonując oceny efektywności inwestycji w firmie deweloperskiej, a następnie realizując projekty opierające się na odpowiedzialnym pozyskiwaniu materiałów i koncepcji zero waste w branży odzieżowej. Obecnie odpowiada za certyfikację budynków w systemie WELL HSR oraz BREEAM, a także za budowanie strategii ESG, zbieranie informacji niefinansowych i przygotowywanie raportów zrównoważonego rozwoju w Grupie Tonsa, której głównym aktywem jest Olivia Centre.

 

Certified GRI Sustainability Manager, Sustainability Business Manager (Cambridge). Joanna zajmuje stanowisko Strategic Partnership & Sustainability Associate Director, ESG Lead w polskim oddziale Arcadis, światowego lidera usług w zakresie inżynierii lądowej. Na co dzień wraz z zespołem wspiera klientów w ich aspiracjach w zakresie zrównoważonego rozwoju, od rozwiązań projektowych po raportowanie postępów w zakresie ESG. Jest częścią globalnego zespołu ESG Arcadis i współpracuje z globalnymi klientami w zakresie ich priorytetów związanych z ESG.

Joanna posiada 16 letnie doświadczenie zdobyte na międzynarodowej arenie organizacji związanych z branżą nieruchomości. Jest prawniczką, mediatorką oraz specjalistką w obszarach zrównoważonego rozwoju.

Od roku 2012 do 2020 Joanna Plaisant pełniła funkcję Country Managera w organizacji Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Jej zadaniem był rozwój organizacji, współpraca z lokalnymi instytucjami także rządowymi, promowanie standardów zawodowych i etycznych RICS, opracowywanie strategii wdrażania standardów w Polsce oraz wspieranie sieci profesjonalistów RICS w Polsce. Była również zaangażowana we wdrażanie standardów organizacji w Izraelu oraz Turcji.

Piotr Miodek leads the construction and sustainability team at 7R. He also leads the ‘Geen Team’, an internal group of experts dedicated to the implementation of green solutions. He has been working for 7R for more than two years. Piotr has nearly 20 years of experience in the construction industry, including more than 12 years in the logistics sector. He is a graduate of the Faculty of Environmental Engineering and Energy of the Krakow University of Technology. He has worked on projects both in Poland and internationally for contractors and consulting companies. For many years, he has been promoting energy-efficient solutions in the construction sector.

Marcin to osoba z ogromnym doświadczeniem w zakresie zarządzania wszystkimi aspektami związanymi z kompleksową obsługą nieruchomości – od koordynacji zadań wykonawców prac budowlanych i remontowych, po nadzór i kontrolę świadczonych usług bieżących. Zanim dołączył do zespołu Sierra Balmain, pracował jako kierownik techniczny, operacyjny i regionalny nieruchomości w Atrium European Real Estate, Multi Mall Management i Sodexo. Marcin jest również licencjonowanym zarządcą nieruchomości. W Sierra Balmain odpowiada za nadzorowanie i wspieranie wszystkich naszych lokalnych zespołów technicznych, zapewnienie zgodności z przepisami operacyjnymi i budowlanymi, doradztwo w zakresie konserwacji, napraw oraz potrzeb i kosztów usług, pomoc w optymalizacji zużycia mediów, udział w budżetowaniu, prognozowaniu i raportowaniu.

 

ESG Chapter Leaderka w Tribe ESG & Home Solution, Santander Bank Polska.

Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytutu Slawistyki Południowej i Zachodniej na Uniwersytecie Warszawskim oraz filologii słoweńskiej na Uniwersytecie w Lublanie. Ukończyła również studia podyplomowe w Waszyngtonie na Daniel Morgan School of National Security (obecnie The Bush School of Government and Public Service).

Od 2019 roku pracowniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jako Dyrektorka Programu Climate Positive i Krajowa Przedstawicielka ds. współpracy międzynarodowej w UN Global Compact Network Poland dzieliła się ekspercką wiedzą w zakresie polityk ONZ i UE, w szczególności w obszarze działań na styku biznesu, administracji i nauki oraz włączania sektora prywatnego do wdrażania celów, polityk i standardów ONZ.

Od 2023 r. na stanowisku ESG Chapter Leaderki odpowiada za przełożenia teorii zrównoważonego rozwoju na praktykę, tworzenie zielonych finansowych produktów i rozwiązań dla klientów detalicznych oraz z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, wspiera transformację gospodarki na nisko- i zeroemisyjną oraz współpracuje w zakresie dostosowywania międzynarodowych regulacji dotyczących ochrony środowiska w Polsce.

Specjalistka zajmująca się współpracą rozwojową, współpracą wielostronną, transferem wiedzy. Specjalizuje się w wdrażaniu polityki klimatycznej w Polsce, dyplomacją ekonomiczną, innowacjami społecznymi i gospodarczymi, zrównoważoną modą, ekonomią społeczną oraz projektowaniem przeskoków rozwojowych i meta trendów w biznesie w szczególności w zakresie adaptacji do zmian klimatu.

Dla kogo?
Jeśli pracujesz w obszarze:
real estate
nieruchomości
asset
property
faciliy management
administracji
zarządzania i utrzymania
inwestycji i deweloperki
modernizacji i remontów
wsparcia
administracji
operacji
zakupów
obsługi technicznej
usług doradczych
usług cleaningowych
usług bezpieczeństwa
proptech
technologii dla obiektów
marketingu obiektów
to wydarzenie jest dla Ciebie!
Najważniejsze informacje
Gdzie się spotykamy?
Gdzie się spotykamy?

Focus Hotel Premium Warszawa

ADRES:

Suwak 15, 02-676 Warszawa

LINK:

https://maps.app.goo.gl/HycPabWQXmyo722B9

MAPA:

Gwiazda wieczoru!
Gwiazda wieczoru!

RAT KRU – polski duet muzyczny, założony w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą go producent i autor muzyki Rat One oraz wokalista i autor tekstów Lew Winogradzki. W swojej twórczości łączą gatunki takie jak rave, rap, techno, electropop i dub.

 

 

Keynote speaker
Keynote speaker

Antoni Kazimierz Dudek – polski historyk, politolog i publicysta, profesor nauk humanistycznych, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Twórca kanału YT – Dudek o Historii:

https://www.youtube.com/@dudekohistorii

 

 

Gdzie się spotykamy?
Gdzie się spotykamy?
Gwiazda wieczoru!
Gwiazda wieczoru!
Keynote speaker
Keynote speaker

Focus Hotel Premium Warszawa

ADRES:

Suwak 15, 02-676 Warszawa

LINK:

https://maps.app.goo.gl/HycPabWQXmyo722B9

MAPA:

RAT KRU – polski duet muzyczny, założony w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą go producent i autor muzyki Rat One oraz wokalista i autor tekstów Lew Winogradzki. W swojej twórczości łączą gatunki takie jak rave, rap, techno, electropop i dub.

 

 

Antoni Kazimierz Dudek – polski historyk, politolog i publicysta, profesor nauk humanistycznych, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Twórca kanału YT – Dudek o Historii:

https://www.youtube.com/@dudekohistorii

 

 

Weź udział
Bilet stacjonarny
2100 PLN + 23% VAT
2499 PLN+23% VAT
Co otrzymasz?
  • Wejściówkę na wydarzenie
  • Lunche i przerwy kawowe
  • Prezentacje i materiały
  • Networking branżowy
2100 PLN + 23% VAT
2499 PLN+23% VAT
Pakiet 5 wejściówek + integracja
20000 PLN + 23% VAT
Co otrzymasz?
  • 5 wejściówek na wydarzenie
  • Lunche i przerwy kawowe
  • Prezentacje i materiały
  • Networking branżowy
+ udział w wieczornej integracji dla wszystkich
20000 PLN + 23% VAT
Bilet
Bilet stacjonarny
2100 PLN + 23% VAT
2499 PLN+23% VAT
Co otrzymasz?
  • Wejściówkę na wydarzenie
  • Lunche i przerwy kawowe
  • Prezentacje i materiały
  • Networking branżowy
2100 PLN + 23% VAT
2499 PLN+23% VAT
Bilet
Pakiet 5 wejściówek + integracja
20000 PLN + 23% VAT
Co otrzymasz?
  • 5 wejściówek na wydarzenie
  • Lunche i przerwy kawowe
  • Prezentacje i materiały
  • Networking branżowy
+ udział w wieczornej integracji dla wszystkich
20000 PLN + 23% VAT
Bezpłatny udział online!


PARTNERZY
PARTNER GŁÓWNY
PARTNER STRATEGICZNY
PARTNER WORKPLACE & TECHNOLOGY
PARTNER
WYSTAWCA
PARTNER MERYTORYCZNY
PATRONAT MEDIALNY
PARTNERZY